Ranny beh - nalacno alebo nie?

Príspevok v téme: Ranny beh - nalacno alebo nie?
klokanjack

Zdravim, potrebovala by som sa poradit. V poslednych dnoch som zacala intenzivnejsie cvicit a zdravsie sa stravovat. Chcela by som schudnut par kil. Vzdy som cvicila/behala iba v popoludnajsich hodinach, cca okolo 5-6. Citala som, ze ranny beh je ale pre chudnutie efektivnejsi, preto som sa rozhodla to vyskusat - dnes rano som si privstala, vypila som asi 2-3 deci cistej vody a sla som behat. Ale poviem vam, bolo to utrpenie. Uz po prvych sekundach som sa citila strasne malatna, podlamovali sa mi kolena a velmi tazko sa mi dychalo. Tak som zvolnila tempo, striedala som beh a chodzu, no aj tak to bol velky boj. Nakoniec som zabehla cca 25minut (kvoli kondicke zatial behavam kratsie a postupne pridavam minuty), no myslela som ze odpadnem. Teraz sa uz citim dobre, som velmi rada, ze som sa dokopala k rannemu behu, no ak to ma byt zakazdym take umorne, neviem ako to zvladnem. Viem, ze je to aj o zvyku, kondicii atd, ale mne bolo az neprimerane zle. Preto by som sa vas chcela opytat, kto s tym mate skusenosti - co robit, aby mi nebolo pri rannom behu tak nevolno? Priatel mi hovoril, ze som mozno vypila malo vody. Mam vypit viac? Ranajky by som si pred tym nechcela davat, v tom pripade by to uz nebol beh nalacno. Chcela by som, aby to bolo co najviac efektivne. Vopred Vam dakujem za vsetky rady :)

RNG

Beh najma pre zeny je dost skodlivy, lebo to otriasa vnutornymi organmi aj prsami, co je skodlive. Naviac su to narazy na chrbticu, co sa po case prejavi poskodenim. Rychla chodza v dobrej obuvi je lepsia
Ludske telo nie je navrhnute na tie narazy na beton a asfalt, ani na dlhodoby beh.

Teeneek

Zaujala ma tato tema. No mne byva zle ked behavam poobede. Jedavam okolo 16-17:00 aby som okolo 19:00 mohla vybehnut, no aj napriek tomu mi byva zle az na zvracanie. Viete mi poradit co na veceru? Lebo tretieho jedla dna sa vzdat nechcem... Dik

odpovedam

Viac kalorii spalis, ked uz mas v sebe jedlo. Kardio nalacno je len mytus. Pozri si studie. Ked uz nalacno, tak treba doplnat bcaa, ako pise kultak.

Kultak

Ranný beh OK.Najlepšie kúp si BCAA(aminokyseliny - nakopnú ťa,ochránia svaly).Po behu +- 15-20min ale treba papať jedlo hlavne s bielkovinami ale i sacharidmi

hanka9

Nemyslim si ze je to mudra rada pit rano bezprostredne pred behom viac tekutin (dva deci NIE STUDENEJ VODY napr, 20-30 minut pred behom je ale ok). Skor by som volila pred uskutocnenim ranneho behu kratku, ale spravnu rozcvisku na pripravu tela pred zatazou a jeho zahriatie.

0vecka

ranny beh je hovadina (ak nevazis nejake extremne hmotnosti)... schudnes viac ale chudnes viac svaly ako pri behu ked uz si napapana... ta malatnost je pravdepodobne z toho ze nemas v krvi skoro ziadny cukor... kasli na to lebo tymto si mozes ublizit

klokanjack

Dakujem krasne za rady, mozno to bolo naozaj preto, ze som vypila velmi malo vody na prazdny zaludok a hned na to som sla behat. Nemala som energiu. Lebo popoludni vzdy zvladam cvicenie aj beh v pohode, cvici aj bezi sa mi dobre, viac menej bez problemov. Najblizsie teda skusim vypit viac tekutin - caj alebo vodu s citronom. Snad to bude lepsie a dufam, ze si rychlo zvyknem :) Vdaka este raz!

Filip TT

Dochadzam do prace bicyklom - zda sa mi to lepsie ako behat. Odpadaju vsetky tie problemy so zaludkom a s clenkami.

Tiez ale zazivam, ze niekedy mi to ide velmi dobre a niekedy je to boj. S ranajkami to ale suvisiet nebude, skor je to celkovou unavou.

mate59

Roky behám nalačno len ráno.Ráno som odpočinutý,rozhýbem sa,ráno býva výborný vzduch a v zime je sviežo.Hned ako vstanem pijem čaj od večera 3-4 dl a asi do pol hodinky vybehnem.Aj mne sa niekedy nechce,ale vybehnem predsa.Je to o zvyku a chuti. je pravda, že nebehám kvoli chudnutiu,ale pre radosť a kondičku.

uznebeham

podla mna si tiez vypila malo vody. ved celu noc sa dehydrujes a 3 dec is malo na to, aby si dplnila to, co si stratila+spravila nejaku zasobu na beh.

ja som si pred behom daval vlocky s hrozienkami. nie moc, lebo s plnym zaludkom sa zle beha, ale tak primerane. vyskusaj podla seba.