Potraty, výsledky z hematologie

Príspevok v téme: Potraty, výsledky z hematologie
JarkaD

Dobrý deň, chcem sa spýtať čo znamenjú výsledky z hematologie Acla-antibeta 2MG IgG - výsledok 3,9 - šedá zona. Na hematologii som sledovana 5 rokov, kôli potratu v roku 2010 v 14 týždni, plod mal hodnotu ND - 5, downov syndrom. robili mi genetické vyšetrenia:homozygot MTHFR 1298, homocystein v norme z roku 2010. v roku 2013 som otehotnela, od začiatku tehtotenstva slabo krvacala, krvacanie sa začalo stupnovať, hemoglobín sa hýbal od 80- 90 ked som stále krvacala, v 18.t.t tehotenstva sa začala strácať plodova voda, udržiavanie do 26t. museli vyvolať pôrod, lebo som dostala zápal maternice, antibiotika nepomahali, Pitva plodu: hnisava chorioamniontida, extramedularna hemopoeza v pečeni, nezrelosť orgánov. výsledky z hematologie opakovanie z roku 2015 beta 2 glykoprot. IgG- 5,2- šedá zona v triede IgM- negat. Odporúčanie do dalšieho tehotenstva Anopyrin v nízkej dávke. Mám jedno dieťa z roku 2007, je zdravá dcera. mám 28 rokov. chceme s manželom dalšie dieťa, ale bojím sa znova otehotnieť, Už nechcem prísť o dalšie dieťa a chcem mať zdravé a živé dieťa, Prosím poradte mi čo znamenajú tieto výsledky, ked som sa pýtala doktorov tak mi na to neodpovedali, len mi povedali, že môžem mať dieťa, Nepovedali mi čo tieto výsledky znamenajú. čo by som mala urobiť alebo aké lieky, doplnky výživy brať, ked chcem mať otehotnieť a mať tehotenstvo bez komplikácii.

N-ika

Takze lekari maju podozrenie na antifosf. syndrom. Na reumatologiu ta posielaju preto, aby zistili ci je pridruzene nejake ine reum. ochorenie (najcastejsie SLE) alebo je primarneho charakteru a potom sa podava ten aspirin...
Drzim palce, aby reumat. vysetrenie dopadlo negativne a aby sa vam nakoniec postastilo zdrave babatko :-)

JarkaD

ešte idem na ďalšie vyšetrenia, posielajú ma aj na reumatologiu, tak uvidím čo mi tam povedia.
a dakujem za odpovede.

N-ika

Nie je to nahodou antifosfolipidovy syndrom? Priznaky aj krvny obraz tomu nasvedcuju...najmä tie potraty a krvacavost...
Ine zdravotne problemy nemas? Ak nie, tak je to len primarneho charakteru a vtedy sa podava len aspirin (anopyrin) pred aj pocas gravidity.
PS- ziadne doplnky ti nepomozu, problem je v tvorbe autoprotilatok