Kolegyna, zlozita situacia

Príspevok v téme: Kolegyna, zlozita situacia
SL123

Potrebujem poradit. V praci som sa zalubil do kolegyne. Stale na nu myslim a tuzim po nej. Raz ked sme boli spolu osamote, som jej povedal, ze mi je sympaticka a ci je sanca, ze by medzi nami dvomi mohlo byt aj nieco viac v buducnosti nez len kolegialny/kamaratsky vztah. Na to mi odpovedala, ze si to odomna ceni, ale ze s kolegom by nikdy nechodila. Dodala, ze ma ale moze zoznamit s nejakymi jej kamaratkami. Celkom ma toto odmietnutie ranilo.

V poslednej dobe ma chce zoznamit s jej najlepsiou kamaratkou. Dokonca pre mna a inych kolegov chce usporiadat u nej doma zoznamovaci vecierok.

Stale som na nu \"namotany\" a tieto jej snahy mi naozaj nerobia dobre. Ako jej taktne vysvetlit, ze nechcem jej kamaratky ale ju a nech s tym prestane?

ivobrick

SL123 - mozem sa ta spytat, preco si jej povedal ze ci mas u nej sancu? Podla mna si to tymto pokazil.

Tu co ti ostatni pisu su hluposti, a aj to co ti povedala ona. Myslim vztah na pracovisku. Zalubenemu je to fuk kde.. (my mame 4 pariky zo 60 ludi a funguje im to.. ako to je teda mozne?!). Zavisi od ludi aki su.. nie od miesta.

Teraz uz podla mna nerob nic, na ten vecierok chod, to ze tam budu adeptky na tvoju lasku neznamena hned ze budes s nimi do konca zivota. Mal by si ich bavit(tu tvoju tiez trosicku).. totizto ta tvoja slecna by mohla zacat ziarlit, to je zaciatok konca akeho chces ty.

Ak budes zlomeny a sklamany a upreny len na tu tvoju, k nicomu to nepovedie.

jeleň

Pozri nechap ma teraz zle. Rozumiem laske, rozumiem tomu ked sa niekto na niekoho namota, rozumiem tej silnej tuzbe az clovek pomaly neje a nespi, aj take som zazil na vlastnej kozi. Ale casom si clovek uvedomi, a to nie som ani tak stary, ze ludia sa vedia az prehnane ale zaroven zbytocne fixovat na jednu osobu. Zbytocne preto lebo neexistuje na tomto svete ta jedina prava osoba ktoru ked neziskame tak sa zruti svet. Ak ma niekto problem najst vyhovujuci vztah s nejakym inym clovekom mal by hladat chybu v sebe. Tie chyby mozu byt rozne, ale jednou z nich byva aj to ze sa clovek zamiluje do predstavy o niekom. Skus mat od toho odstup, neponaraj sa do toho tak velmi, netlac na to tak velmi.

takje

SL123 odpoved na tvoju poslednu otazku - narovinu! Nemas zaujem o jej dohadzovanie a hotovo. :-) co sa bojis, mas pravo sam rozhodovat o tom, ci mas zaujem o dohadzovanie alebo nie.

Tony3

no mal som skopirovat len od druheho odseku sorry :)
proste ver ze sa to casom zmeni ak si budes priat. Tvoje prosby vesmir vypocuje, mne sa to uz parkrat osvedcilo ze som si nieco prial a casom mi to vyslo :)
ak sa mate zalubit tak vam to vesmir dopraje :)
to ze povedala slecna nikdy neznamena ze nikdy. Asi slecna nepozna porekadlo NIKDY NEHOVOR NIKDY! :)

Tony3

pre teba plati to iste co som napisal do inej temy a to:
Michal to je v poriadku ze si v jej pritomnosti nervoznejsi a cely bez seba, ze robis chyby, viac sa ovladas co povies, ako to povies, co urobis. Vsetko je to okej. Takto sa clovek sprava ked mu na niekom koho aj ked zatial len platonicky miluje. Je to normalne spravanie sa zalubeneho cloveka ktory moze mat kludne aj 35 ci 40 rokov a ma pocit ze je rovnako zalubeny ako nejaky pubertak v 16stich. Vsetko je to okej a prirodzene. Preto tie motyliky v bruchu, ta trema a nervozita, strnulost atd.

pocuj chod nanu pomaly, zatial sa spravaj len ako dobry kamos.. nic viac. Netlac nanu, niektore baby maju radi ak ides nane zhrta a si cinny a na ine treba ist opatrne aby sa nevyplasili. Neviem aky typ baby je ta tvoja korist ale sleduj ju ako sa sprava k druhym a k tebe. Bud je napomocny a ved s nou bezny rozhovor, snaz sa byt vtipny to na baby vzdy zabera. Ak vies babu rozosmiat tak uz na 50% je tvoja. Zvysok sa buduje postupne. Mozno casom v tvojej pritomnosti zpozna ze si fajn chalan ktory jej bude chybat ak s nim momentalne nebude a tym zisti ze je z teba tiez paf.

PS: moja rada znie ze to nevzdavaj. Niektore lasky zo zaciatku vyzeraju beznadejne ale casom z toho vznikne najkrajsi a najsilnejsi vztah :)