Ťažkosti v oblasti horných dýchacích ciest - suchý dráždivý kašeľ a vykašliavanie hlienu

Táto diskusia patrí k článku: Ťažkosti v oblasti horných dýchacích ciest - suchý dráždivý kašeľ a vykašliavanie hlienu
Ťažkosti v oblasti horných dýchacích ciest - suchý dráždivý kašeľ a vykašliavanie hlienu

Už 6 týždňov pociťujem ťažkosti v oblasti horných dýchacích ciest. Trápi ma suchý dráždivý kašel, občas aj vykašlem trošku hlienu, ale malé množstvo. Hrtan mám stále nejaký podráždený a cítim v ňom dráždenie na kašel. Pri zakašlaní vydávam brunivý a chripavý zvuk. Doterajšia liečba mi zatiaľ nepomohla. V prvom týždni som skúšal rôzne sirupy proti kašlu - nepomohlo. Po prvých dvoch týždňoch som sa liečil antibiotikami Rovamycin a liekom Solmucol, to neprinieslo žiadnu úľavu. Po štyroch týždňoch mi bola odobraná krv a urobený rontgen pľúc - všetko v norme. Boli mi predpísané kvapky Pneumolysin, tablety Cetirizin + inhalácie slanej vody - zatiaľ žiadne zlepšenie. Skúšal som aj týždeň oddychovať a piť bylinkové čaje na dýchacie cesty - tiež žiadna zmena. Za celú dobu trvania obtiaží som nemal zvýšenú teplotu. Prvých päť týždňov som sa cítil celkovo slabý, posledný týždeň to je už oveľa lepšie, len stále ten kašel a dráždenie v hrtane. Chcel by som sa Vás opýtať, čo by ste mi odporúčali, aby som sa zbavil týchto ťažkostí, je to pre mňa v práci nepríjemné.