Ako sa prejavuje zápal sedacieho nervu?

Súvisiaci obsah

BALU-KUBO

Zápal sedacieho nervu ma trápi od začiatku júla. Najprv som hltal Ibalgien, neskôr Nurofen ano nepomáhalo. Bolesti boli čoraz krutejšie tak som isiel k lekárke ktorá ma odporučila na neurologiu a tam si ma aj nechali. Po 10 dňovej intenívnej liečbe na prepustili domov v mierne zlepšenom stave.Lekárka mi povedala, že musím sa s tým naučiť žiť a keď bolí tak si hodiť niečo proti bolesti/Novalgin/. (aj tak mi nezaberá).
Predpísala mi Gabapentin 2 x denne (je to strašné svinstvo) toľko má nežiadúcich účinkov až až. No trochu pomáha.
Jedna moja známa mi poradila používať Konopnú masť(Konopné mazání)a ku podivu - aspoň na 2-3 hodiny bolesť utlmí a zaspím.Ide o masť ktorá obsahuje olej so semiačok konope siateho (marihuana)
:-))). No ešte skúsim ten rybí tuk- uvidím.

anirad

Tiež mám svoje skúsenosti so zápalom sedacieho nervu. Mne pomáha suché teplo, ale aj vyšľahanie boľavého miesta čerstvou žihlavou, najlepšie celej nohy od bedra až dolu z vonkajšej strany. Natrhám si pár stoniek žihľavy, ale vždy musí byť čerstvá, nie zvednutá,lebo potom nepŕhli. Vyšlahané miesto sčervenie, môžu sa objaviť aj pluzgieriky. Proti tomu ich potrite troškou púdru, zmierni to pálenie. Čo je na tom dobré. No predsa to, že prestanete cítiť bolesť a pálenie prejde. Niekedy som mohla fungovať len so žihlavou. Vérím, že práve ona mi pomohla.

neznáma xy

Dobry den, prosim o radu..zacalo to asi pred mesiacom ...nemohla som na nohu ani stupit ..potom mi to preslo ale teraz mam problem taky..ze ma to boli pri zohnutí..ale neprenika mi to do nohy..boli ma to len v tej casti kde je sedaci nerv..je to teda zapal sedacieho nervu?

gala

Ema 123 diagnozu mi lekár stanovil na základe mojho opisu problému.Zatial som nebola ani na odb.vyš což ma znepokojuje,niekedy mi to pripadá ako keby lekárovi obv.nezáležalo na problémoch ktorými trpím.Preto som sa rozhodla,že pojdem sama v pondelok na ortopediu a požiadam lekára o odb.vyšetrenie.

ema123

Gala, ako ti stanovili diagnózu, že ide o zápal sedacieho nervu? Bolesti, ktoré opisuješ sa veľmi podobajú na vysunutú platničku tlačiacu na sedací nerv. Pozri si diskusiu Hernia disku
www.zdravie.sk

gala

Ahojte som tu po 3 mesiacoch znovu a verte že žiadne zmeny bolesti mám stále.Už som pobrala kopu liekov teraz beriem mydocalm a coxtral mám pocit že zo stupna 10 teraz je to na 8 proste bolest je pernamentná.Nehovoriac o spánku ,ktorý je o ničom ráno kým sa jak tak rozchodím som ako 100 ročná uprímne sa priznám už aj plačem taká som s toho neštastná.Všetky rady čo som si prečítala vyskušam a potom sa ozvem .majte sa priatelia .

leonykaca

ahojte ja mam zapal sedacieho nervu uz 5 rokou a viskusala som uz asi vsetko a nic nezabera prosim o radu je to premna dvolezite citim ze kazdym novim dnom mam ine bolesty a nieake tabletky mi nepomahaju co mam robit

gala

Mám zápal sedacieho nervu som s toho velmi nervozná bolest mám na pravej strane zadku a vyrážá mi to i do nohy.V noci sa nemôžem na posteli ani otočit.Beriem dorziflex a veral nemám pocit,že by mi to zaberalo ked sa trošku rozchodím bilest troška ustupí ale ako náhle sadnem som tam kde som bola .Bolest znova vyráža od zadku pravej strany až do nohy.Mám to prvý krát v živote .Velmi som s toho neštasná lebo marodka v dnešnej dobe je o ničom a človek práve v tedy najviac potrebuje. Ako utíšit bolest Dajte prosím radu .Vaša čitatelka.

soffa

ja som si tym tiez presla....najprv ta zacne nieco pichat na jednej polovice zadku.potom sa pridruzi bolest,ktora ti ide do celej nohy az k chodidlu.a ak uz nevies poriadne stupit na nohu tak je zle.liecba je bud lieky,po ktorych ti je tak zle (cisti humus),alebo injekcie,popripade infuzie.najhorsie je na tom ze nemozes poriadne ani lezat ani sediet.dolezita je tiez prevencia(davat na seba pozor,obliekat sa teplo,nesadat na studene stolicky)lebo sa to zvykne vracat