BOJIM sa rakoviny

Príspevok v téme: BOJIM sa rakoviny
atlanka

velmi sa bojim rakoviny, pretoze je to nevyliecitelna-smrtelna choroba /preco este stale,aj dnes?/a v poslednej dobe sa stretavam s tym, ze ju ma az prilis vela ludi co poznam a to ma trapi.myslim si ze mam az chorobny strach a dost ma to zatazuje, stale sa sledujem.velmi ma to zatazuje, neviem sa toho zbavit,myslim ze to nie je normalne, ale neviem si pomoct,stale myslim na najhorsie a na to, preco je to este stale nevyliecitelne v 21.storoci?da sa nejak zabranit tomu strachu? myslim ze nie, tak ako sa ho zbavit? pomohlo by, keby bola rakovina vyliecitelna, co asi dost dlho nebude...
citalasom aj o B17,ale to moj problem neriesi, ked to nie je overene a stopercentne. mam z toho depresie. poradi mi niekto?
aj RND ma dobre prispevky, ale to by potom boli vsetci zdravi, co nie su...tak neviem
vdaka za rady a pomoc

zds

Je to aj o vitaminoch, mineraloch, enzymoch, hormonoch ale aj o rastlianch, ovoci, zelenine.
Na druhej strane maso, mlieko, biela muka. Biely cukor.
Oddych, pohyb, atd...
Mozem ti napisat mnozstvo drobnosti, ale na takomto malom priestore sa neda popisat kontext, vazby medzi sebou a potom nenastane ten fantasticky synergicky efekt, ktoreho vysledkom je zdravie.
O svoju mysel sa neboj. (ak ta ale velmi trapi, chod za lekarom). Mysel sa ti upravi spolu s fyziologiou tvojho organimu a naopak.
Ked sme pri tom – mozu ti chybat endorfiny (hormony stastia). Najdes ich kade-tade- v banane, v prechadzke v krasnom lese, v milovani, pomoze aj priamo vit. B alebo vyziva, ktora ho obsahuje.
Vseobecne mas asi malo kyslika v tele, (spomalene oxidacne procesy), co moze byt sposobene castejsimi ochoreniami, malo pohybom, zlou stravou, velkym stresom...
...Kazda cesta sa zacina prvym krokom...(konfucius).
Urob ho :))

zds

atlantka, normalne zacni riesit jednu vec po druhej.
velmi pekne to napisala v odkysleni organizmu jamivera:“ Žiaden zázrak nejestvuje a ak neurobím poriadok sama so sebou, tak mi nepomôže nik“
prečítaj si tieto príspevky:
Odklyslenie organizmu, Fenomenalny Dr. Walker, Je kravské mlieko škodlivé, Rakovina a vitamin B17, Desataro pri onkologickych ochoreniach.
Citaj, skusaj. Skusaj a citaj.
Ja viem, ze to nie je nic konkretne.
Je to zamerne, lebo neexistuje na svete jedna velka vec, ktora ti pomoze, ale existuje stovky „drobnosti“, ktore ked sa scitaju, pomozu ohromne.
Musis sa vsak ku nim prepracovat

atlanka

RNG
a aky selen konkretne odporucate? a ake davkovanie? lebo nie kazdy selen je bio aktivny, tak neviem ktory je najlepsie brat a ako. dakujem

panik-a

ahoj,
vazne -toto je fakt na navstevu psychologa alebo psychiatra. A k rakovine -je liecitelna, len treba ist vcas k lekarovi

shakt

atlanka neuraz sa ale odporucala by som ti liecbu u psychiatra, normalne sa to aj nejak odborne vola,nespomeniem si- strach z chorob,mozno aj hypochondria...nicis si zivot takymito zbytocnymi myslienkami a to ta nici. Nehanbi sa a zajdi za dobrym psychiatrom,netvrdim ze si blazon,to by som si nedovolila,ale mas problem a vidim,ze mas zaujem ho riesit,tak ho ries.drzim palce. Vies vsetci sa bojime toho co je nevyliecitelne,to na co nepozname riesenie,liek,no nemyslime na to,pretoze keby sme na to mysleli,co vsetko sa nam moze stat,na co vsetko mozme ochoriet,zblaznili by sme sa a vobec by sme nezili,prezili by sme zivot v strachu o holy zivot. Su ludia,ktorich sa to tyka,mozno aj mna,co ty vies,kazdy mame strach, ale tvoj strach ta ovlada a nezvladas ho.To je problem.