Som normalny? Alebo?

Príspevok v téme: Som normalny? Alebo?
TAKTO

POtrebujem zo seba dostat vsetko trapenie co vo mne je potrebujem to dakde napisat aby som to dostal von lebo neviem co bude somnou dalej neviem co dalje zo ziovtom a toho sa bojim.Mozno to ani nenapisem cele a uz moze byt neskoro a chem zanechat aspon nech vedia preco a co som spravil a aky som clovek.Cize len pre tych ktory ma poznaju>

Zacalo to asi cez leto 2004 ani neviem ako ale vzdy som mal sklony k hazardu vzdy to tak bolo!Pomalicky som som zachadzal dalej a dalej prehraval som vela penazi zacal som doma klamat,zacal som stracat doveru u kamaratov lebo som im klamal u rodiny preste vsade.Nikdy som si neuvedomoval ze az kam to moze dosjt!

Bolo to horsie a horsie mal som pracu dobru pracu tak som si povedal ze si vybavim daku pozicku a vratim dake dlzoby vtedy to bolo zopar tisic 4-5 tak som si vybavil 20tis co sa mi zda pomerne mala ciastka.Ale naco som chel 20tis aby som mohol zase len hrat tak ostatne peniaze som prehral.Hral som dalej neuvedomoval som si nic chodil som normalne do prace ako kazdy iny clovek chodil som sa zabavat.

Da sa povedat ze vzdy ked sa zabavam som spokojny nepotrebujem hrat nepotrebujem ziadny hazard ale zial bohu uz neviem co je to teraz zabava!Stale som hral uz som mal dlzoby zas vsade telefony na pausal dva vybrate len aby som ich predal a mal na hru.Zaslo to pridaleko dost daleko a nezostavalo zas nic ine len zobrat dalsi uver a vyplatit si dalsie dlzoby.

Uver mi schavlily bez nejakych problemov ale zas som to pokazil ja vyplatil som si zas len cast penazi.Povedal som si ze pojdem hrat vyhram a potom splatim zbytok aby mi zostali dake peniaze.Samozrejme ze sa to nestalo prehral som prehral som vsetko a pozicka mi bola na dve veci uz som bol zapaleny na dvoch miestach.Hral som asi dva dni tolko mi asi vydrzali tie peniaze bolo to asi 50ti.Ked som vsetko prehral bolo velke halo stoho lebo som to povedal rodine ze to mam na dlhy,Strasne som trpel strasne moc som trpel,ale rodina mi pomohla strasne vela mi pomohla.Nahanal ma moj bratranec pozicial mi peniaze on rodicia vsetci aby som si zaplatil vsetko.

Musel som slubit,ze uz nikdy nebudem hrat ze sa toho uz nechytim suhlasil som nic ine som nemohol spravit aj som to tak chel.Vydrzalo to asi 3mes a ja som mal zas len ten skurevny pocit ze so nedokazem kupit to co chem a zas som potreboval hrat.Dostal som na to znovu chut znova ta chut ktorej sa da velmi tazko odolat.Hral som zas da sa povedat ze moja mzda mi vydrzala v hodinach.Bol som na dne strasne na dne pomahala mi zabava,kamarati ktory ma mali radi aj ked som bol takyto vzdy ma mal kazdy rad

Nechcem sa tym chvalit,ale ja som bol taky zabavac ked sme sa zabavli vzdy bola sranda robili sme hluposti,alkohol,tanec sex vsetko bolo.Preco som vtedy nepotreboval hrat preco?Lebo som bol ako tak stastny a netrapil som sa ze aky som clovek.Som clovek ktory nedokaze prehravat taky som ze to nedokazem prehravat.

Stale a vzdy to asi tak bude ze nebudem zosebou nikdy spokojny asi nikdy nebudemzo sebou spokijny neamm rad svoje telo svoj ziovt nemam rad uplne nic.Nikdy som nemohol ist medzi ludi dakd ena plavaren,alebo tak vzdy som sa hambil,hambim sa nost tricko lebo sa nedokazem pozerat na to aky sa ludia na man pozeraju aky som chudy.Ako strasne rad by som si siel zaplavat,alebo zahrat fotbal ako kedysi ked som hraval kazdy v rodine je sportovec fotbalista,len ja som taka ovca cierna.

A aby som zacal nieco preto robit dal sa dako do poriadku nie vzdy a stale chem len nieco rychlo vobec nie som trpezlivy vobec neviem si na nic pockat uplne na nic.Som strasne zrychleny jeden cas som chodil aj posilovat ale co kolko mi to vydrzalo par tyzdnom.Bol som nestastny stohoto vsetkeho strasne nestasny.Videl som len hru niekto sa kupal hral fotbal ja som musel hrat nez aby som zo sebou daco robil.

Nedokazem prehravat a aj tak chem tento ziovt zahodit za hlavu.Moje pozicky pokracovaly dalej Hral som dalej zacaly pozicky z nebankovych subjektov zobral som jednu prehral som ju lebo som si myslel ze vyhram a poplatim ale zial sa to nestalo,prisla dalsia dalsie a dalsia dokonca som dokazal spravit taky podvod ze som zobral v jednej firme dve pozicky a neprisli na to.|Ani si neviete ako sa da rychlo prist k peniazom ale z velkym urokom ze to je vsetko na zblaznenie.MAl som dlzoby vsade uplne vsade.Zil som vo velkom strese kazdy pytal daj daj daj ale co ked je clovek je.....ty a nie je mu radi tak co uz.Hral som stale prehraval som vsetko.Po dlhom case som vyhral da sa povedat ost slusnu ciastku poplatil som si dake dlzoby a povedal som si uz staci nebudem hrat medzi tym ked som nehral nasiel som si priatelku a to bolo to najhorsie co sa nemalo stat nikdy som ju nemal stretnut nikdy som si snou nemal zacinat nemal som robit nic ale bola tak inteligentna jedinecna vsetko vtedy som pochopil co je to byt stastny.Clovek moze stretnut jednu osobu a vsetko sa moze zmenit.To som si myslel aj ja nez zacaly splatky na dlzoby a mne uz ani len vyplata nestacila na to aby som zaplatil splatky chybalo mi vela starsne vela a ja som nechel prist o to jedine stastie ktore ma stretlo.

Potreboval som vyhrat peniaze potreboval som byt bez dlzob aby som mohol byt snou aby sme mohly chodit tam kde sa nam zachcem robit com sa nam zachce.Videla na mne ze sa somnou nieco deje videla to citila to tak som jej povedal pravdu ako to je aky som aj ked som jej nepovedal pravdu celu ael daco som jej musel povedat.

A to sa nemalo nikdy v ziovte stat to uz bol rok asi 2005 ked sme boli spolu chcela mi pomoct pomohla mi dost dost mi pomohla sama mi ponukla ze mi pomoze ze ma miluje ze sa to musi dat vyriesit.Najskor mi davala len male ciastky aby mi pomohla.Pomahalo to dost mi to pomohlo.Lenze ja cez to vsetko ja som nechel od nej peniaze nechel som ich a zas tu prisla len potreba hrat zas prisla len potreba hrat.A ja som si narobil dalsie problemi a zas len horsie a horsie.Ona mi zase pomohla pomohla mi zase ale uz to bola vacsia ciastka a to uz musela byt z banky bola to 30tis pre man ani nie moc velka ale bola velka.

Cez to vsetko sme boli stale spolu stale spolu boli sme satstny milovali sme sa mne bolo strasne nadherne moc nadherne.Aj ked som mal dlzoby bolo mi super laska je laska bol som stastny.Zena na jednu noc am vzdy bolo pre man len uspokojenie a tak nic viac nevedel som co to je statie ze aky moze byt clovek statny ked am cloveka ktory takto pri vsetkom stoji snim.

Uz sa nedalo nic robit dlzoby vsade na kazdom kroku bolo mi strasne bolo mi najviac zle stoho,ze clovek ktore milujem som zatiahol do mojich problemoch stoho mi bolo strasne zle aky som hajzel ze som ju dotoho namocil vobec si to nezasluzila vobec nikdy v ziovte si to nezasluzila nikdy si toto neodpustim nikdy.

Nastal cas sa odtialto vytratit musel som zacat premyslat normalne a v tom som dostal ponuku do zahranicia bolo to tazke odist niekam stakyMI dlzobami.Vobec to nebolo jednoduche ale musel som mal som dlzoby asi 250tis mozno viac neviem tazko povedat ale to uz boli len dake tisice!

Ked som si uvedomil,ze mi ine nezostava musel som ist nechcelo sa mi vobec sa mi nechelo,ael vedel som pokila mam dat svoj ziovt do poriadku nezostava na vyber nic ine!Asi dva dni pred odchodom som sa siel lucit s kamaratmi.Pili sme vsetko bolo super dokona to si teraz pamatam ako bolo dobre dokonca som este aj priatelku podviedol ale nedokazal som to lebo po tom ako mi pomohla som to nedokazal.O tomby som tu mohol pisat riadky co sa stalo v ten vecer vsetko prote haluz>

Nastal den odist bolo to velmi moc tazke moc tazke a starsne som sa bal siel som do toho vyjebaneho londyna a to bola asi chyba neviem doteraz neviem

Pristal som hned som vedel ze to nie je nic pre mna!Vobec som sa tu necitil dobre.A povedal som som tu mam sancu dat ziovtr do poriadku rychlo a odist za clovekom ktoreho milujem.Lenze zas tu bolo to slovo rychlo a to sa nemalo stat toto moje rychlo vsetko je tak naprd!

Nastupil som do prace mozem povedat ze dobra praca nestazoval som sa pracoval som ako vedel posielal som domov peniaze skoro kazdy tyzzden na vracanie dlhov.Videl som ze to malo zmysel sem ist bavilo ma davat ziovt do poriadku bavilo ma to aj ked som vedel ze potrebujem mat cloveka ktoreho milujem pri sebe a citil som ze ju starcam tak som zacal aj tuna hrat ale to bolo asi az po 5mes som to uplne dojebal uplne som to dojebal to som nemal robit do zahranicia som si musel dat poslat peniaze aby som si tu daco splatil.Bavilo ma davat zivot do poriadku videl som ze zivot ma cenu ako mi doma vsetko mizne pomalicky,ale isto mi to vsetko mizlo bol som skoro uz vomnku zo vsetkym ale zas som musel byt as prilis rychly?za domovom za priatelkou,rodinou alebo to bola len zavislost neviem neviem uz nic.

Bol asi marec 2006 a zas som zacal bojovat preco som sem prisiel dat ziovt do poriadku a videl som ze to ma zas zmysel videl som to a opat tu bola ta snaha a povedal som si ze uz chybu neurobim ziadnu.Da sa povedat ze som posiella skoro kazdu koruna domov na splatenie a dlhov a tak.Potom nastal cas ist pozriet domov bol asi maj strasne som sa tesil moc som sa tesil domov ze uvidim rodinu.priatelku kamaratov.

Cesta domov sa mi zdala byt dlha nikomu som nic nepovedal iba prisiel ked som vystupil u na stanici v mojom milovanom meste citil som to stastie tu slobodu nieco nadherne ze uz dnes uvidim ludi ktorych milujem.Sadol som na MHD a siel najskor do mesta pozriet chlapcov do jejdej restauracie dal som si par drinkov.A hned potom som volal moejj drahej.Ta nemohla uverit ze som doma myslelal si ze ju klamem.Tak som ju cakal dokedy neprisla strasne som sa bal ked ju uvidim bal som sa pocitu strasne som sa ho bal.Prisla a ked som ju uvidel bol som strasne stastny strasne stastny vistiskal som ju dal bozky ona mne bolo mi dobre moc dobre

Na nej som videl ze je ina bola asi dost poplasena,ael to bolo tym vsetkym tymi problemami ktore som sposobil a tym ze sme sa dlho nevideli.Ale ja som bol stastny.Boli sme spolu kazdy den mne bolo pekrasne strasen peskrasne.Az ked som sa dozvedel ze o mojich problemoch vie dost ludi lebo ona to povedala poevedala mi to v aute na parkovisku bola noc to viem.Strasne som jej vinadal ze to enmala robit ze to nemala musel som ist prec bol som stoho zruteny nestastny a zas cesta viedla len k hre nemuselo to tak byt ale siel som hrat.

Ked som hral tak som zabudal ako vzdy ale ked som prisiel potom domov povedal som si nebudem hrat preco by som mal kaslem na to ved som doma musim byt stastny.A tak sa aj stalo prestal som chodil som sa zabavat,bol som s priatelmi ale nedokazal som sa zmierit stym ze co ludia o mne vedia.Bol cas ist naspat do londyna zarabat kes na dlzoby bolo to pre man tazke nemam rad tuto krajinu enmam.

Strasen zle sa mi odtial odchadzalo od priatelo od rodiny,ael musel som musel aby to bolo vsetko dobre.

LMarika

TAKTO - Kazdy clovek ma svoje dobre, aj zle stranky, kazdy ma dobre, aj zle vlastnosti. Dolezite je, aby sme sa snazili byt lepsi a tebe sa to uz zacina darit, tak si to nepokaz - aj ked je to uz dost stara tema, dufam, ze si z toho uz nadobro vonku. Co sa gamblerstva a takychto veci tyka, TOTO SA DA VYRIESIT JEDINE SILOU VLASTNEJ VOLE. Ziadni psychosi nepomozu tomu, kto hrat chce. Kto ale hrat nechce a fakt urobi hrubu ciaru za vsetkym zlym, co bolo a rozhodne sa zacat od zaciatku, tak ten si dokaze pomoct aj svojpomocne, ze vdaka svojej silnej voli prestane. Odist do zahranicia bol spravny krok. Bolo to to najlepsie, co si mohol urobit a mas pravo byt kvoli tomu na seba hrdy. Nezabudni nikdy na nikoho, kto ti pozical a vrat kazdemu vsetko, co si si pozical a nezabudni sa ospravedlnit, pripadne pridat aj nejaky ten mensi urok, alebo aspon pozvat kamosa, ktory ti pozical, na nejake to vinko, to by sa snad dalo, nie? A hned si o tebe ludia vytvoria lepsiu mienku. Kamos si pomysli: "Sice som tomuto gamblerovi pred desiatimi rokmi pozical 2000 Slovenskych korun a on vyzeral, ako keby si to ani nevazil, ale dnes prislel, ospravedlnil sa mi a dal mi 100 € a povedal, ze to je v poriadku, kamo, davam ti urok, aj tak si musel na prachy dlho cakat. Tak predsa len nie je taka svina, ako som si o nom myslel, ale pamata si a mne ta stovka teraz akurat padla vhod, tesim sa z nej a tesim sa aj z kamosa, ze nie je taky zly, ako o nom po dedine klebetnice rozpravaju.." Asi len tolko by si kamos pomyslel. Nikdy nie je neskoro splatit si taketo dlhy, co mas u znamych. Existuje moznost liecit sa z gamblerstva na psychiatrii, ale TVOJ SKUTOCNY PROBLEM ziadna psychiatria nevyriesi. Psychiater by ti pomohol, keby ti daroval milion Eur, aby si mohol splatit dlhy, postavit dom, kupit si auto, urobit svadbu, splodit potomka... To ano, to by bola pomoc. Ale psychiatri ti akurat tak predpisu antidepresiva, od ktorych budes cele dni len spat a spat. Tie lieky uvedu tvoj mozog do stavu akehosi spanku, ci coho to, proste tvoj mozog bude v case uzivania liekov akoby mrtvy, nebudes schopny logicky mysliet, stratis pamat, budu sa ti triast ruky, budes mat svalstvo tvare take ochabnute, ze s otvorenymi ustami a s vyplazenym jazykom budes chodit, co nebudes mat ani silu zatvorit usta - tak nejako mi to opisovala kamoska, ktora ich brala, no hrozny pohlad bol na nu. A pribera sa od tych liekov strasne, proste aj ten najchudci clovek priberie od takeho svinstva 10 kg kazdy mesiac a do roka je z teba clovek vaziaci div, ze nie o 100 kg viac ako teraz. Slanina sa ti bude triast na celom tele a ludia si budu na teba na ulici ukazovat prstom a hovorit, ze si sibnuty, aj ked sibnuty vobec nie si, to len tie lieky z teba urobia sibnuto vyzerajuceho cloveka. Ruky sa ti budu triast a vsetko ti z nich bude padat, nebudes schopny si ani odkrojit kusok chleba, budes sa citit, ako keby si bol totalne, ale totalne ozraty a este tak budes aj vyzerat, je to hroza a des, naozaj, take lieky brat, vsak ja som si skoro kamaratku nespoznala, ked to svinstvo zacala brat a nakoniec uznala, ze to bola chyba. Ty mas dost silnu volu, aby si sa z toho gamblerstva dostal aj sam a aj sa dostanes, len musis tomu verit a nikdy viac uz do herne nevkrocit, lebo sam si zazil, co si zazil a sam si sa dozvedel, co si sa dozvediet mal a sam si na vlastnej kozi zistil, co si zistit mal a musel, ze automat ti omnoho viac vezme ako da. Radsej zaplat priatelke vylet do Londyna, navstiv s nou nejake historicke pamiatky, urcite sa potesi. Bude to lepsie ako vrazit do automatu. Predstav si, co vsetko si si mohol za tie prachy kupit, ktore si tam prehral. Tak urob hrubu ciaru za vsetkym zlym, co sa stalo a posuvaj sa dalej, splat si dlhy a zarob na nejake to byvanie, aby ste mali s priatelkou svoje sukromie a boli sami vo vlastnom hniezdocku lasky. Este nie je nic stratene. Nebol si vo vazeni, nebol si sudne trestany a to je dobre. Nemas zaznam v registri trestov a to je dobre. Aspon to si vaz a vaz si aj doveru priatelky. Keby ti nedoverovala, nebola by uz s tebou. Je to uz sice stara tema, ale aspon napis, ako si dopadol.

dawidco12

Pochadzam s rodiny takej ktorá cely zivot odkladá peniaze a necha si úplne zvyšok peniazmi na nepredvídateľné situácie. A zato že su taky skromný a niekedy si nedovolili nejaku úplnú blbosť čo by sa človek s ich príjmov len zasmial tak oni radšej si peniaze odložili. A po rokoch života dosiahli niečo čo malo kto a to všetko pre svoje deti čiže pre mňa a brata a ked ja si predstavím čo všetko pre nás robia tak nedokážem seba pochopiť či som zlý človek ktorý ai neváži snahu a obedu svojich rodičov, lebo som začal hravat automaty. Presne 4 roky som odkladal tak isto ako moji ridicia a za ten čas mam 20tis eur a pametam si ked som ocovi vravel že pojdem podat zapas nejaky uplna tutovka že stavim za 1000e a oco mi povedal že ja sa zacim plasim že sa nemusim trhať za peniazmi že nech stale tak odkladam a po rokoch uvidis výsledok že bez žiadnych trápení vide zapas nebude, prehram peniaze neprehram ako sa hovori pomaly dalej zajdes a je to tak. Jedneho dna som dostal vyplatu robil som totiž v dvoch robotach prvu som odlozil a druhú som si vytiahol s bankomatu ked som sa vracal domov potreboval som ist na wc isiel som do herne a stretol som tak kamosa darilo sa mu tak som si povedal mam 660e tak hodim si 60 e a prehral som a ani neviem ako a už som prehral 300e začal som mať nervy tak zvyšné peniaze som este hodila prehral a týždeň nato som 500e podal tiket prehral som a prečo lebo mi bolo ľúto za 660e dokopy som prehral 1200e približne postupne mesiac som hadzal di automatov po 20e to už som bol cez 1600e v minuse dalej po robote zas po výplate ideme na kavu ušla domoc a ja som si spomenul 1600 v minuse prehral som 400e zvysok som nehadzal a tento mesiac presne včera som zase po výplate prehral 550e takže cez 2500e som prehral a teraz sa zamyslam že človek chce naspet paniaze vyhrať ale aj keby som vyhral a videl že tam je väčšie percento vyhry tak verim tomu že aj keby som nebol b žiadnom v minuse čo sa tyka prehry aj tak by som hral lebo by som si zmyslel že chcem byt v pluse a načo ked otec mi povedal praudu nervy stress ti zato nestoja a aj ked vyhras všetko pojdes uz ne po minusovych hodnotach prehry ale po plusovych výhrach aby si ai povedal tak somv pluse 500e ja teraz musím 4 mesiace akoby zadarmo koli čomu aby som si povedal že son lepší než automat nikdy som v živote neprehraval a s automatom sa neda porovnavat to je akoby ai stavil zápas real madrid svetova špička footbalu hraju s trenčínom av mojom prípade som stavil akoby 2500e na trenčín to rovno môžem roztrhat ticket chcem poukazat gamblerom prestaňte odkladajte davajte peniaze vyhradne rodičom vsetky aj 20 centov že nemas na rožok a nech ti platia dlhy a ani sa nepýtajte kolko mate ešte dlh robte makajte povedzte znamim aj keby som mal vas na kolenach pytal peniaze nedavajte mi iba takti mo pomozete ked budes mat nutkanie začni behat až kym nepocitis že ti vtej hlave s tych automatov j...e a po rokochpridu ku ttebe rodičia a daju ti prikladne 8000e na stol a zato ze som sa od toho dostal von trpel som roky bez nejakého centa si teraz kupim veľký darcek idem s rodičmi na dovolenku alebo si kupim auto budes sa citit ako keby si vyhral milion na dusi budes citit neopisatelny pocit rodičia budu na teba hrdi a to tak uspokoji že aj keby si vedel ze zajtra vyhras na tutovku nešiel by si lebo človek ak dokáže premôcť sam seba dokáže veľa v živote lebo zosilneje a bude lepsie znášať rany od zivota drzte sa ja som skoncil jedno euro budem mat v peňaženke a to len preto ked pojdem na verejne wc aby som mohol zaplatiť po rokoch vam napisem kde som bol na dovolenke a jaku mam karu drzte saq

v

Dobry den pre kazdeho.
Nikto neni dokonali kazdi robi chiby ci si to uvedomuje alebo ne.
Kazdemu treba dat sancu a neodsudzovat ho.

thesiamee

Takto: odporucam Psychiatricka klinika Rooslveltovej nemocncice v Banskej Bystrici. Protihracske oddelenie.
Mne pomohlo, hoci som sa liecila s trochu inou diagnozou.
Ak by si mal zaujem dam ti na nich telefonicky kontakt, blizsie infomacie...
Zavislost od hazardnej hry sa da liecitit, aj ked asi nie tak rychlo a jednoducho ako by sme si vsetci zelali, ale ide to.

frontman

si gambler, to si predsa uvedomujes. zisla by sa ti pomoc psychologa alebo niekoho, kto ma s liecbou zavislosti skusenosti.

tvoja priatelka urobila dobru vec, ze to povedala, aspon budes citit tlak okolia a ten ta mozno niekam posunie. a nezazlievaj jej to, ty si od nej poziciavas peniaze a klames ju, nemas ziadne pravo jej nieco vycitat.

lilly

A hlavne si uvedom, že zatĺkať pravdu je najhoršie zo všetkého. Ona urobila čo mohla a čo musela, nemala na výber. Žit s človek ako ty a pred svetom sa tváriť, že je to v poriadku, to sa proste nedá, nedá, nedá. Neopováž sa jej niečo vyčítať, urobila viac ako ktorákoľvek iná by bola urobila... Začni premýšľať nad liečením, až potom si budeš môcť dať život do poriadku - inak to nikdy nepôjde...

mia

TAKTO,si hrac,gembler.Precitala som si tvoj pribeh a vzila sa do neho.Pripadalo mi to miestami,akokeby to pisal moj syn.Presne to takto opisuje,vsetky pocity a bezmocnost s tym bojovat.On s tym zacal ked mal asi 16-17.Teraz ma 29.Este stale z toho neni uplne vonku,ale asi pred rokom si konecne priznal,ze je gembler.Tiez ma priatelku,ktora mu pomaha dostat sa z toho.Pod vyhrazkou,ze ho opusti,ked nevyhlada odbornu pomoc.Bol u psychologicky-psychiatricky.Dostal nejake tabletky,aby sa dokazal ovladat,ked ho to bude tahat do herne.Splaca si tiez kadeake podlznosti,ktore boli velmi velke.Neurazaj sa na to,ze to o tebe ludia vedia a rozpravaju o tebe.To by ta malo najmenej trapit.Prvy krok je priznat si ze si gembler a potrebujes odbornu pomoc.Tvoja zavislost je choroba,ktora ta bude nicit dlhe roky,az z toho mozes zosaliet,tak ako mnoho inych.Vam je zbytocne dohovarat,omielat dookola to same.My sme pomali o rozum prisli cela rodina,ale vy nemate cit.Lutujete iba sami seba.Neuvedomujete si,ake trapenie mame s vami aj my.Vase trapenie je neskutocne tak isto.Skoda,ze vy si nechcete svoju chorobu priznat a presviedcate nas aj seba,ze to zvladnete aj sami.Pokial v sebe nenajdes pevnu volu a nevyhladas pomoc,ktora je nevyhnutna,nic sa v tvojom zivote nezmeni a pojdes len dole vodou a s tebou cela rodina a okolie.Vsetci ta budu postupne odpisovat,ale nie pre to,ze ta nemaju radi,ale preto lebo uz nebudu vladat.Milujem svojho syna a som nesmierne stastna,ze uz podnikol prve kroky a konecne si dava do poriadku zivot.Len sa modlim,aby to zvladol.Stale mam nadej,ze aj on bude v zivote este stasny a o sebe ani nehovorim.Takze drzim ti palce,citim s tebou.Spametaj sa a zacni s liecenim.Neni to take tazke,aj ty mas nadej na krajsi zivot,bez tohto utrpenia co prezivas.Prajem ti,aby si to zvladol.Neodzudzujem ta,je to zial choroba tejto doby a trpi nou bohuzial mnoho ludi.Drz sa a bojuj!