AIDS

Príspevok v téme: AIDS
Smutna:(((

Ahojte ludia..pred urcitym casom mi priatel povedal, ze v lete spaval s inou. To som myslela ze zomriem. Sme spolu viac ako dva roky..mam 17. po tej sprave mi ale povedal este horsiu vec, ze ho nakazila AIDS...dala som si spravit testy aj ja na jeho naliehanie, pozitivne. Som HIV pozitivna..ja a on sme sa dali spolu opat dokopy. nemam nikoho ineho. nedokazem ale zit s myslienkou, ze zomieram. prosim vas, pomozte mi...ak mate aj vy takyto problem, urcite sa ozvite..nenechajte ma v tom samu, rozmyslam, ze sa zabijem. Aj tak zomriem..:(((

EnRicco

jatyon smutna ma pravdu. Obcas by si sa mohol uvedomit co pises. Niektorych ludi viac nicis ako by si sa im snazil pomoct

Smutna:(((

jatyon: vies co? citala som si tvoje prispevky..vo viacerych forach. Niektori ludia potrebuju pomoc, nie blbe poznamky...

petra kovacova

MOJE MENO JE PETRA MAM OTAZKU MALA SOM POHLAVYN STYK BEZ KONDOMU A MESKAJU MI KRAMA 5 DNI A BOJIM SA ZE SOM TEHOTNA PROSIM NAPISTE MI AN TO A BOLA SOM PANNA

Niva

Ahoj, Smutná.
Vyhľadaj čo najskôr centrum pre AIDS, ako Ti radil Jayton.
Okrem liečby a doporučení, ktoré Ti tam dajú, môžeš si pomôcť aj Ty.
AIDS je ochorenie imunitného systému, tak sa treba pokúsiť posilniť svoj imunitný systém.
- zaradiť každý deň SUROVÚ zeleninu a ovocie do svojho jedálniška a šťavy z nich doma pripravené
- ovocie a zlenina v surovom stave obsahuje veľa vitamínov, enzýmov a minerálnych látok, ktoré sú veľmi dobre vstrebateľné
- tieto potraviny sú samozrejme najlepšie z domácich zdrojov, pokús sa také zdroje nájsť
- ovocie jesť vždy sólo, bez inej potraviny, inak v žalúdku kvasí
- vynechať alebo obmedziť pasterizované mlieko a výrobky z neho, bielu múku a výrobky z nej - zahlieňujú organimus, v hlienoch sa potom dobre darí mikróbom
- prestať s fajčením, ak je ato aktuálne, určite to pomôže
- ak sa jedáva mäso, treba sa pokúsiť s ním jesť veľa zeleniny a minimálne alebo vôbec žiadne zemiaky, ryžu, knedle, chlieb, v opačnom prípade telo vydáva veľa energie na trávenie (preto sa nám napr. drieme po sýtom, mäsitom obede). Tú energiu telo potrebuje použiť inde.
- prestať piť kávu, sýtené minerálky, džúsy z obchodu, kolu. Toto sú tekutiny, ktoré zanášajú organimus a neprispievajú k dobrému zloženiu lymfy (lymfa je tekutina v lymfatickom systéme, ktorá má veľký význam pre imunitu - odvádza splodiny metabolizmu od buniek do vylučovacieho systému a podieľa sa na transpotre vitálnych látok do buniek)
- piť bylinné čaje najlepšie z domácich zdrojov alebo domáceho pôvodu (Slovensko) - šípky, mäta, lipa,... striedať
- piť čistú vodu, odstátu pol dňa, vyprchá z nej chlór alebo piť minimálne mineralizované Lucku pre deti a nesýtenú Bonaqu
- šťavy aj tekutiny piť na prázdny žalúdok, alebo cca 2 hod. po jedle , najneskôr pol hodinu pred jedlom.

Popremýšľaj o týchto doporučeniach a ak sa rozhodneš aspoň pre niektré z nich, zavádzaj ich postupne, ich zavedenie zo dňa na deň stojí dosť veľa síl.
Neviem, aké sú dopoŕučenia pri tejto diagnóze na pohyb.
V zásade je dobré minmálne chodiť na prechádzky, pokiaľ možno zrýchlená chôdza, aby sa krv dobre prekysličila. Toto dobre konzultuj s centrom pre AIDS

Pozri si túto stránku na Inete a pouvažuj, či bi Ti nemohla pomôcť:
sk2.goo.cz

Ako písal Jayton, choroba nemusí prepuknúť!!!
SI EŚTE MLADÁ, TVOJ ORGANIMUS JE DOSŤ SILNÝ, posliňuj ho, okrem iného, aj tak, že sa pokúsiš (aj keď je to ťažké) preladiť myšlienky viac do pozitívnej strany.
Držím Ti palce.