alergia malorka

inguska

Ahoj,nika!
Mala by si sa menej opalovat.Ak si niekde na dovolenke,nechodit na slnko od 11 do 15-vtedy je ziarenie velmi intenzivne.Ale aj tak treba prikryvat si problematicke partie lahkou satkou..Na miesta,ktore po slnenii svrbia je dobry krem s pantenolom.Ale najintenzivnejsie pomaha emulzia s obsahom hydrocortizonu "Locoid Credo " napr. Je to ale len na lek. predpis,moze aj obvodna.Inac doktori to ne moc radi predpisuju,lebo je hormonalne,to znamena,ze ucinkuje nie len lokalne,ale vlastne tak trochu na cely organizmus.Ja to ale pouzivam v pripade nudze a som spokojna.Po tomto svrbenie rychlo ustupuje.

RNG

Este ma napadlo, co tak brat 2x400 mg quercitinu a nejaky vitamin E a C a selen

Ta alergia nemusi byt ciste povrchova, moze siahat dovnutra

Dufam, ze tam nie je nejaka nova paraziticka choroba!. Ja som bol na Mallorke pred rokmi a bolo tam vyborne.

RNG

Nemas to nahodou alergiu na spalenie?
Na Mallorke je silne slnko, expozicia nechranenej koze europskeho typu nema byt viac ako 15 minut.
Skus sa natierat cistym kokosovym olejom(virgin coconut), ten ma filter 4 az 8 podla hrubky natretia, treba to po 2-3 hodinach obnovovat, lebo olej kokosovy prejde transdermalne do tela
Na takuto podrazdenu pokozku by som odporucil tekuty vitamin E(trosku a casto natierat cistym aloe vera(99.3 %)
Najdes na google.sk pod doplnky, tekuty vitamin E, aloe vera

nika111111

ano je to zapalene svri to a aj boli ked sa dotnem koze... je to zapalene cervene, mam to po celo dekolte, chrbat, brucho brada, celo