Cysta na peceni

Príspevok v téme: Cysta na peceni
Sofina

Ahojte. Chcem sa spytat ci ma niekto podobny nalez. V roku 2014 mi bol zisteny hemangiom na hepare 16mm. nasledne som v oktobri 2015 otehotnela. na konci tehu mal 11mm. bol vsak merani na inom ultrazvuku ako 1x.4 mesiace po porode mal 30mm. vtedy mi lekarka ovedala ze nie si ista ci je to hemagiom. ja som potom isla este ku jednej lekarke a ta mi povedala ze to ani z daleka neni hemangiom ze to je atypicka cysta lebo vraj normal cysta je vyplnena bielou tekutinou a toto je cierne. este dodala ze nech sa nebojim ze to neni nic zle podla ultrazvuku. u nej to malo 20mm. je pravda ze po porode som pribrala 12kg. pocas tehu som pribrala len 1kg nakolko som mala tehu cukrovku. vtedy som si vsak davala pozor na stravu. teraz po 3 mesiacoch to nezmenilo velkost. viete mi niekto poradit. ako sa toho zbavit? dakujem

Zlatovsky

Mám na pečeni hemangiom už asi 12 rokov v priemere cca 20 mm. Chodím na gastro na kontrolu raz ročne. Bol som zrovna aj dnes a pri USG mi bolo zistené, že sa zmenšil na 18 mm. Lekár mi povedal, že to nie je vážne, že na to netreba brať lieky, len sa rozumne stravovať a pitný režim. Počas tejto doby sa mi chvála Bohu nič s tým zle nestalo, ani ma nebolelo. Takto to aj beriem. Takže treba žiť s tým a si na to zvyknúť.