katolíci

Príspevok v téme: katolíci
: )

Ahojte,viem ze to sme nepatri ale neviem koho sa to mam opytat,ked sa hanbim, že by som to mala asi davno vediet.Potrebujem poradiť,som katolíčka,mam 15 r. ked knaz v kostole hovori "vezmite a ...." zazvoni zvnoncek vsetci klacia a potichu nieco hovoria,ale ja neviem co hovoria,neviem odkial to mam vediet.Vie niekto poradit?surne

jajka

Ja si hovorím:Pán moj a Boh moj.Nech je zvelebené Telo /krv/ nášho Pána Ježiša Krista.Tiež som nikdy nevedela čo sa vraví tak som si to sama takto usporiadala.Myslím si že každý si vraví niečo svoje,nie je stanovené čo treba povedat.

vicky2

alebo ked nevies, chod na www.tukan.sk,daj si forum a zadaj tam svoju otazku ale neviem,ci sa netreba najprv zaregistrovat.to je stranka pre katolikov...

vicky2

no ja som sa pytala mami a vraj sa vtedy hovori: jezis tebe zijem a tebe umieram, tvoja som v zivote aj vo smrti,pan moj a boh moj...ak teda myslis to co je po premeneni...a to mea culpa-moja vina... to sa vravi na zaciatku este pred citaniami

sunnysweetie

bobcek..my nemyslime to..teraaz ma to az napadlo..ze ved hej,vtedy tam hovorime to..ale mna zaujima,ze ked strnga tymi zvoncami..co sa hovori..

bobcek

neviem preco ale mne sa zdalo ze tam hovoria, moja vina, moja vina, moja prevelka vina a pritom si akoze buchaju do hrude... sa mi to zda logicke ved sa prijima za odpustenie hriechov..