Ako zacat od znovu?

Príspevok v téme: Ako zacat od znovu?
robo:)))))

Ahojte, prosim vas, neviem ci je toto diskusia akurat na tento problem, ale trapi ma problem, s ktorym nemam vobec ziadne skusenosti. Skuste prosim poradit. Ide o to, v zivote som sa nesklamal, co sa lasky tyka. Vzdy som vsetko lahko prekusol, az teraz. Vo februari skoncil vstah, ktory som ukoncil z vlastnej iniciativy. A vsak po mesiaci ma to zacalo neskutocne trapit a chcel som vsetko vratit do povodneho stavu. Uvedomujem si ze som spravil chybu, aj som vsetko doticnej vysvetlil, ospravedlnil sa jednoducho som spravil vsetko pre to aby mi dokazala odpustit. Nebola v tom ziadna nevera, nic, len som sa zlakol zavazkov a potreboval som si byt isty ze ona je ta prava s ktorou chcem zostarnut. Problem je v tom, ze uz neexistuje cesta nazad, ale mna to aj po pol roku stale trapi. Nemozem na to ani pomysliet, lebo stracam energiu do dalsich dni. Skusal som nadviazat aj ine vstahy, ale jednoducho to nejde, stale na nu musim mysliet, vsetko mi ju pripomina. Prosim vas neviete mi poradit ako to dostat z hlavy? Viem ze na tomto svete nie som sam kto sa spalil, len ja neviem ako to prekonat. Myslite ze pomoze psycholog? Prosim ako dalej? Dakujem

robo:)))))

Ahoj Anjelik... hej, je to tak, ak sme si mali byt sudeny, tak spolu budeme. Aj ked na osud moc neverim, tak si myslim ze takto to malo byt. No ty to mas zjavne horsie, ja som s nou nebol 4 roky, ale bol to tak isto ako jej najdlhsi vstah. Ja by som si k nej cestu aj najst vedel, ale ona nechce o mna ani pocut. Z tohto dovodu to uz neriesim,nepokusam sa to dat znova dohromady. Kazdy ideme sam za seba a predsa minulost uz vzala voda, nema cenu plakat nad rozliatym mliekom:)

anjelik

Ahoj Robo, ja som stratila svojho chalana a tiez mi je velmi tazko, horsie na tom je, ze aj on mna stale velmi lubi, ale cestu si k sebe najst bohuzial nevieme...boli sme spolu 4 roky...a zrazu som sama, to prazdno v dusi velmi dobre poznam...Ale treba ist vpred, musi sa dat nejako zabudnut a ak ste si sudeni, tak raz sa aj tak date dokopy, hoci po 10 rokoch...Teraz vsak musime zit v pritomnosti a zit sami pre seba, lebo doteraz aspon ja som bola zvyknuta zit pre niekoho ineho... Laska je nevyspytatelna a mozno po case zistis alebo spoznas niekoho ineho a bude ti s nim este lepsie a budes rad, ze sa vobec takto stalo...

robo:)))))

Ano, kazdy mame iny nazor. To je pravda, mozno prave preto sa tazko hlada porozumenie medzi muzom a zenou. Pekny den prajem, vsetko je tak ako ma byt:)) Ja som spravil chybu, uvedomil som si to a v buducnosti sa to uz opakovat nebude. Dakujem za nazor, urcite som sa z neho poucil. Vidim zensky pohlad na vec a to je pre mna velmi dolezite.

agina

Ono medziludske vztahy budu vzdy komplikovane.Avsak kazdy je strojcom svojho stastia, alebo ako si urobis, tak mas. Drzim vam palce, tazko mi je vyjadrovat sa dalej k tejto teme, ked mam iny nazor na vec.

muz

Ja som len reagoval na to ze sa ti muzi zdaju pritepleny. Mozno je u ludi hlboko zaryte ze muzi sa naradi bavia o vztahoch, nechu hovorit o svadbe, buducnosti a pod. A ked sa najde niekto kto je iny uz je to podozrive...:-))

robo:)))))

Agina, ale tu nikto nehovori o bojkoch. Ver mi ze od precitliveleho metrosexuala mam riadne daleko. Ja viem co chcem, ale nepotrebujem si dokazovat svoju odvahu tym, ze pojdem do niecoho, ako je manzelstvo len preto, aby si doticna myslela ze som chlap. Jasne, som chlap, ale ked sa ja ozenim, tak to bude navzdy a preto si musim byt isty. Ja nemam problem sa o rodinu starat, napr. som spoznal super kamaratku, so 4 rocnym synom. Biologicky otec na nich kasle, ale ja s nou ani nemusim nic mat a nerobi mi problem byt pre nich oporou. Dokonca sa z toho tesim. Ja nemam ziadne prehnane naroky na vlastnosti zeny, myslim ze su uplne obycajne. Teba by tesilo, ak by si ta tvoj chlap vzal preto, aby si si o nom nemyslela ze sa boji. Proste som chlap a idem do toho??? Ani byt si nekupis, ak si si nie ista ci je to to prave co hladas? Ano kupis, ale ak nemas moc na vyber, alebo z nudze. Ale ja sa z nudze, ci z natlaku neozenim. MUZ, dik za odpoved, vidim ze si ma pochopil. Akurat uz to nedopadne nijako, cesta spat nevedie, takze ideme dalej. :)

agina

Pozri sa muz. To si si zase obratil k obrazu svojmu. Nikde som nenapisala, ze "spravny muz" pride z krcmy domov a zbije celu rodinu...ja osobne by som nezniesla upipaneho chlapa vedla seba. Ani dnesny "feminizmus" v prehnanej podobe sa mi moc nepaci.Ale to su subjektivne nazory.

muz

Agina prepac ale dovolim si s Tebou nesuhlasit. preco stavias chlapa, muza do polohy ze on musi byt tvrdas, ziadny posralo makky. My vieme co chceme, velmi dobre. Na jednej strane hovorite ze muzi nevedia prejavit city, a ked ich prejavia zas si myslite ze sme nejaki rojkovia. Aj muzi su citlive bytosti, a nemusia byt pritepleni. Podla Teba je spravny chlap ze pride domov vybije celu rodinu po navrate z krcmi...tak radsej budem pritepleny...:-)

agina

Pre krista pana vy ste rozmaznane zhyrale a dnesnou dobou poznacene chudiatka....vy nie ste chlapi. Ste poserovia, ktori ani nevedia, co chcu...ake obludne kriteria podla vas musi splnat zena, aby ste sa s nou zasnubili alebo nebodaj ozenili??? Chlapci sa zobudte!!!! Kde zijete??? Nic nie je dokonale a ani vas vztah nebude nikdy dokonaly...manzelstvo je jeden velky kompromis a tolerovanie chyb druheho...laska po case vyprcha a potom co???? Zase dalsia korist???? Dnesni chlapci mi pripominaju takych priteplenych, ktori sa vsetkeho boja. To pre mna nie je chlap. Chlap ma byt oporou rodiny a nie este aby som ja chlapa utesovala...sorry....

muz

Ahoj Robo. Myslim, ze presne si to vystihol, obzvlast tu cast ze si si chcel byt na 100 % isty. Ja som tiez nieco podobne priezival. Tiez som miloval svoju priatelku, ale sem tam som si nebol celkom isty ci by som s nou chcel byt stale. Nemal som tendencie ju podvadzat, a tym jej ublizovat a aj sebe, len ten pocit neistoty tam bol. Ale toho sa clovek zbavi asi az po rozchode alebo nejakej udalosti.
Myslim, ze neico podobne preziva kazdy, bez ohladu na to ci je to muz alebo zena.
Drzim Ti palce a dufam, ze to vsetko dopadne ako v rozpravke. Aj ked realita byva ina...