Chcem pribrať na váhe

Lucy1005

sestra ma problemy s tym ze strasne schudla, cvicila 3 krat v tyzdni a nejedla..teraz este stale celkom nechape ze nici samu seba...prestala cvicit a zacala jest, ale len z donutenia rodiny viac menej...co sa este da urobit?

Dominik

chcem pribrať ale neviem čo mám jesť aby sa mi to podarilo lebo mám iba 32 Kg. čo mám jesť ked chcem pribrať?

Eva K

PEKNÝ VEČER JANO, POKIAĽ CHCETE NAOZAJ PRIBRAŤ,môžem Vám pomôcť. KONTAKT: MGR.Kormaňáková O9O8 926 184, O9O2 712 513

Niva

Ak chceš pribrať, skús sa zamysliet a vyskúšať:
- okrem málo prijatého jedla a jeho zloženia, príčinou chudosti môže byť zlá absorpcia tukov a bielkovín. Toto má na starosti najmä tenké a hrubé črevo a pečeň
- Preto treba pravidelne DENNE jesť zeleninu a ovocie, doma pripravené šťavy z nich, DLHODOBO, čistia tieto orgány a dodávajú množstvo enzýmov, vitamínov a minerálnych látok,
- nejedz príliš veľa mäsa a mastných jedál, obmedz mlieko a výrobky z neho, nejedz bielu múku a výrobky z nej, sladkosti, krekry, lupienky, fast foods…vytvárajú veľa hlienov, nadmerne zaťažujú a znečisťujú vyššie zmienené orgány
- výborné bielkoviny a tuk majú orechy (vlašské, mandle, kešu, lieskové…), avokádo, olivový panenský olej lisovaný za studena, strukoviny (fazuľa, hrach…), morské riasy, sem-tam kvalitné maslo, ovsené vločky, pohánka…
- ako sladidlo – najmä med (nie obyčajný cukor), ale nie veľa, sušené ovocie (figy, slivky, hrozienka ... zožeň si nesírové!)
- nejedz preto, aby si pribral len tuk. Tuk, aj keď ho kus treba, vo väčšej miere je neplnohodnotnou súčasťou človeka
- TREBA CVIČIŤ. Primerane, ale iba cvičením sa ti prijatá potravina premení na svalstvo. Cvičením sa tiež prekysličuje a očisťuje organizmus. Taktiež sa mení hladina cukru v krvi a dostaví sa skôr prirodzený hlad
- Nedaj sa na umelé proteíny, je to svinstvo
- Stačí ti priberať postupne. Ak napr. mesačne priberieš 1 kg, za pol roka to môže byť 6 kg (ale stabilnej, „peknej “ váhy)
- TRPEZLIVOSŤ, rýchle výsledky „100 % fungujúcich preparátov“ sú často s množstvom vedľajších efektov a často ide o reklamný humbug, často potom funguje jo-jo efekt (váha hore-dole…)