Civava

niki222

ahoj:-) mozem sa spytat kolko ta tvoja civavka stoji pre ktoru si dnes ides? aj ja by som totiz velmi cela....dakujem:)

:)

a inak..ludkovia, co vsetko sa da taku civavu naucit? pocula som, ze sa fakt ked si trpezlivy da...ide vsetko ako, ze fuj, miesto, cikaj, stekaj, lahni sadn, ku mne? alebo je toho moc co by som si predstavovala? ja by som fakt nechcela len taku malu upistanu co si bude pytat od stola..

:)

no pre toho psika si ideme vo stvrtok, ta pani majitelka byva v handlovej a podla toho co sme s nou vovali vyzera naozaj seriozne..;) taka mila, len ze studujte studujte ked ste este nemali psika..a aj sa pytala, ked s nou rodicia volali, ze ako stare su deti a bola rada ze sme 12(sestra) a ja 15..no a povedala, ze urcite sa u nej kratsie ako hodinu nezdrzime ked pre toho psika pojdeme..lebo ze nam o nom porozprava, poukazuje rodicov a tak..fakt mila teta:)
ja sa uz na neho tesim..

mimmmka

ja mam dve a su to skvele psiky samozrejme zalezi od vychovy nase su rozmaznane ale ked treba tak posluchnu ale je to neuveritelne milucke plemeno, su hrave mile strasne nas lubia jednoducho sme z nich hotovi:)) myslim si ze nebudete banovat ked si takeho zaobstarate my mame sucky inak

dedy

a taktiez musim povedat, ze v knihe sa nepise uplne vsetko

ja len budem dufat, ze vaš čivavko nebude jednym z tych bytovych psikoch vencenych iba na flexi vodzke a ktory bude stekat na vsetko co bude o neho o trosicku vacsie , lebo toto vidam dost casto, tak dufam, ze si vyberiete psika od nejakeho majitela, ktory dal nakryt fenku (domaceho milacika) a s laskou odchova steniatka, alebo chovatel civav, a nie clovek, ktory mnozi pre peniaze

tak vam drzim palce a dajte vediet co a ako :-))

dedy

kazdy jedinec je iny, jeden je agresivnejsi iny uplny kľudas

ak si budete vyberat, vyberte si pokojnejsie stena a pri vybere davajte pozor ab ste nebrali stena od mnozitela (vela psikov na malom priestore, alebo psici ziju niekde v pivnici bez socializacie) vtedy mozete natrafit na chorlavejsieho psika

a potom vacsina zavisi na vychove, takze vase steniatko po vsetkych ockovaniach berte medzi inych ludi, zoznamte ich s detmi, dovolte sa mu zoznamit so psikmi, spytajte sa majitela (velkeho /maleho psika) ako sa jeho pes sprava k inym psom a ked povie ze ich ma rad alebo si ich velmi nevsima, alebo ich len onucha tak dovolte civavke zoznamit sa so psikmi, lebo toto je dolezity krok, v ziadnom pripade psika neberte na ruky vzdy ked uvidite ineho psa a nedovolte mu stekat na cudzie psy,ktore su na vodzkach, lebo je to obrovska chyba,ina vec je ked k vam pribehne nevychovany pes, ktory vyzera, ze si da vasu čivavku na veceru

ooo

Ja mám čivavu havina už skoro tri roky, je úžasný, verný, hravý, veľa spí, rád sa díva von oknom, miluje prechádzky, ale nemá rád cudzích ľudí, veľa šteká na všetkých psov, má asi tak dvoch kamarátov a má ľudí, ktorých vyslovene neznáša a roztrhal by ich hádam, hoci ich nikdy predtm nevidel. A nikoho len tak nepustí do bytu. Ale je úžasný

alybetka

ja mam cavavu samceka bude mat 3 roky Je velmi pritulny,hravy,ma velke srdiecko a agresivny je na deti a to len v tom pripade ked ho moc natahuju a predsa deti nemaju cit k malym psom A nemenila by som Toto plemeno neni vobec narocne