Introvert

Príspevok v téme: Introvert
tom

Ahoj,
chcem sa Vás spýtať aký máte názor na introvertov. Poznáte nejakého? ako s ním vychádzate? Keď už takýto človek nenarozpráva stáva sa z neho niekto "menejcenný"? Nik sa s ním nerozpráva, lebo on sám je tichý. Ale taktiež je to človek, ktorý má bohatý citový život, síce nedáva niektoré ( skoro žiadne ) veci najavo, ale predsa je v podstate taký ako ostatní. Máte podobného priateľa? Stránite sa stretnutiami s podobnými ľuďmi?

SHAKTI

caute chlapci...uz som to spominala milion krat ze introvert komunikovat dokaze :-) a tomi vsetko sa da naucit ked sa chce,aj komunikacia...ved ako malicky si sa tiez ucil rozpravat :-)

sam

tom, ked Ti mozem poradit, tak nieco o komunikacii sa mozes dozvediet s knihy Ako si ziskavat priatelov a posobit na ludi, autor Dale Carnegie. Ja som ju cital uz davnejsie a dalo sa z nej mnohe pochopit, aj ked s praxou je to u mna horsie :-(. No je to naozaj celkom dobra kniha. Rady, ktore su v nej uvedene su mne osobne vsak trochu proti srsti a taka komunikacia sa mi zda falosna (aj ked fungujuca). Nie som to ja! No ak to uplatnis na bezneho extroverta, tak by to malo fungovat a uspech by mal byt znacny (dokonca je tam priklad toho, ako ukecat policajta, aby si nemusel zaplatiti pokutu). Viem, ze si teraz povies, ze Ti odporucam same knihy a sam mam problemy :-)). No ked som si nieco precital, tak aspon o nieco viac rozumiem svetu z tej teoretickekj stranky a lahsie sa mi bude kracat k praxi. Nieco ako ucit sa plavat tym, ze Ta hodia do vody. Budes sa to musiet naucit lebo sa utopis. No spotrebujes na to strasne vela energie. Pretoze to, ako plavat uz objavili pred tebou :-D.

sam

Tak som tu opat. Normalne mi chybate!

creative mne sa normalne nechce verit, ze Ty si introvertka. Kecat cele hodiny? Ved to sa do toho podla mna musis nutit. Teda ja si neviem predstavit, ze by som dokazal s niekym hovorit cele hodiny. To by sme si museli poriadne "sadnut". A myslim si, ze dievcata maju vo vseobecnosti ovela viac rozvynute komunikacne schopnosti ako chlapci. Ved napr. pri komunikacii je velmi dolezite vediet "citat" rec tela. A vy to viete ovela lepsie od prirody. Chlapci sa to musia naucit. Proste je velmi dolezite vnimat celeho cloveka, nie len jeho slova. To je podla mna zaklad komunikacie. A niekto je v tomto uplne vedla. Teda obcas aj ja, ale snazim sa to zlepsovat.

A dedy, ja osobne si nemyslim, ze ti, co vedia kecat, sa musia akosi vynajst. Teda, ze by si nieviem ako lamali hlavu nad tym, co povedat. Z nich to akosi prirodzene plynie.. Ja tiez stale zvazujem, ze co povedatm aby to nebolo "blbe", no prave to je ten problem. Moze sa Ti stat, ze sa potom prilis sustredis na seba a svoj prejav a unika ti prejav toho druheho. Teda co tym, co povedal, chcel povedat :-). A potom je tazko nadviazat a odpovedat, pripadne to ozivit. Ja si myslim, ze su dve skupiny ludi, co sa tyka komunikacie. Ti, ktorym to ide samo od seba a ti, ktori sa to musia naucit, aby im to islo samo od seba. A to je velmi tazke, teda aspon ked sudim podla seba.

dedy

komunikovat je strasne tazke a zavidim tym co sa vzdy nejako dokazu vynajst a nieco povedat

ale urcite sa to da nejako naucit, no treba zistit ako :-/

tom

creative: no tak to si na tom naozaj dobre, ked aspon vies kecat, a tam potom myslim ze nie je problem byt introvert... mam pocit ze si normalne spokojna, a to je fajn :)

normalne ti zavidim..., viem je to hlupe ale co uz...

creative

Ahojte, cez vikend som objavila tuto poradnu a v nej tuto diskusiu.

Aj ja sa pripajam do vasho klubu introvertov :) Vzdy som taka bola, dokonca aj v psychologickych testoch mi vyslo, ze som 80%-ny introvert. Nemyslim si ze byt introvertom je nejake negativum...rovnako ako moje zvacsa extrovertne a podla mna i niekedy strelene okolie, i ja dokazem zit plnohodnotny zivot. Mam okruh svojich priatelov - i introvertov ale aj extrovertov, s ktorymi sa pozname uz zopar rokov. Je sice pravda, ze introverti su mojou krvnou skupinou, ale dokazem mat dobry a obohacujuci vztah i s extrovertmi, i ked citim, ze extrovert ma nikdy tak nedokaze pochopit, ako introvert. Ja som inak so sebou spokojna, nikdy by som nemenila svoju introvertnost...Mam ovela bohatsi zivot, najma duchovny. S ludmi inak tiez nemam problem. Niekedy som bola ovela viac hambliva. No casom som sa naucila s extrovertmi vychadzat, aby som bola schopna fungovat v spolocnosti (skola praca, priatelia...) a zbytocne sa z nej nyvclenovala a neizolovala. Pomohla mi k tomu jedna moja vlastnost nie velmi typicka pre introvertov - velmi dobra uroven vrodenej komunikacnej schopnosti. Jednoducho - ak chcem tak sa dokazem rozpravat s kymkolvek. Sice si dotycnu osobu k telu velmi nepripustam, ale o beznych konverzacnych temach vseobecneho rozhladu sa dokazem bavit cele hodiny...Da sa to naucit...Treba sa len snazit a rozvijat to. Minule som pri potulkach na webe nasla jednu knihu. Vola sa "Jste introvert?". Rozmyslam, ze si ju kupim. Necital ju uz niekto z vas nahodou? Ak ano, ako sa vam pozdavala? Skutocne obsahuje take cenne informacie ako to pisu na www.dunaj.sk ?

agina

Moj svagor je introvert, ma 33 rokov a pritom je to jeden vynimocny a mudry chalan.Vela toho nenarozprava, ale ked uz nieco povie, tak to ma vzdy hlavu a patu.Ja s nim vychadzam velmi dobre a ked ma svoj den, tak mi porozprava take veci, ze ja len ziram....