Zápal slinnej žľazy

Príspevok v téme: Zápal slinnej žľazy
patricia3

Dobrý večer, prosím vas ma niekto skúsenosť so zápalom alebo nejakou zmenou alebo problémom slinnej žlazy? Mojho syna trápili hrozne bolesti čeluste-skôr pod čelusťou. Zubar mu ošetril zuby, uzival antibiotika a bolesti ustali. Po mesiaci sa vrátili este silnejsie, vzali ho do nemocnice a predpokladajú,že je to zápal slinnej zlazy, lebo mu neskôr opuchli akoby uzliny pod čelusťou. Tvrdia, že uzliny to nie sú, ale diagnozu uzavreli len predbezne-spomínaným zápalom slinnej žlazy. Vraj tam moze mat kamienok, ktorý sono vysetrením nevidieť. Syn ma len 11 rokov a prežil si opakovane velke bolesti. Primarka nas upozornila, že sa to zvykne vracat. Má niekto skúsenosť s niečím podobným? Prosim o odpoved.Dakujem,Patrícia.

Súvisiaci obsah

PETRAA1

Dobrý deň, mám na lavej strane čeluste hrčku, ale nevidieť ju , iba ked si ju nahmatam, je to tvrdá hrčka veľkosti približne 1cm, ktorá sa pohybuje, a je zaujímave že ked si ju chytím a hlavu zdvihnem vyššie, okamžite mi zmyzne z ruky a ak sklonim hlavu zas si ju viem nahmatať. Nebolí ma to. Len sa veľmi bojím. Vedeli by ste mi poradiť, že čo to môže byť?ďakujem...

Ivanuška 123

Dobrý den.Prosím Vás o radu a pomoc.Už niekolko dní ma bolí hrčka na krku na lavej strane.Mám pocit zvatseného slinenia a mam problem sa najest a napit sa,po jedle sa mi to este zvatsi a je to bolestivejsie.Dakujem

soffa

kamienok sa tvori pri piti tych istych mineralok(mali by sa striedat a pit len s nizkym obsahom sodika)operacia prebieha tak ze sa urobi mali rez pod jazykom a kamienok sa vyberie..mne sa upchala slinna zlaza,nemohla som otvorit poriadne celuste,ani lyzicku si dat do ust..nie je to nic strasne.ale treba potom dodrziavat prevenciu..

kajo mlich

Dobrý deň.
Mám takýto problém. Vždy mi po jedení navrie pod jazykom hrčka a opuchne pravá uzlina (teda aspoň myslím, že je to uzlina). Nie je to bolestive, skôr nepríjemné. Môže to byť kamienok v slinej žľaze?
Vopred ďakujem za odpoveď.

anka+

moja dcéra sa asi od 7 roka sťažovala, že jej niečo zavadzia pod jazykom. Nikdy to nebolo bolestivé no veľmi často to spomínala. Zavadzalo jej to. Pri návštevách u rôznych lekárov ako je pediater, zubár a pod. sa na nás len čudne pozerali. V 12 roku jej opuchla ľavá strana uzlín a sťažovala sa na bolesť pod jazykom. Sprevádzali to aj teploty.Bolo to rovno na Silvestra. Na pohotovosti jej diagnostikovali zápal slinnej žľazy. Dostala antibiotiká a odporúčali nás na stomatochirurgiu. Tam jej diagnostikoval lekár zápal a sondou jej splriechodnil žľazy. Upozornil nás, že šlo o ulpchanie slinnej žľazy kamienkom, ktorý sa môže pohybovať asi na úseku 10 cm. Zápal ustúpil no po troch mesiacoch sa probémy opakovali. Náhodou sme boli v okresnom meste a na pohotovosti nás poslali rovno na krčné oddelenie. Primár, ktorý mal službu jedným hmatom nahmatal kamienok. Keď sme mu opísali, že tieto problémy už mal skôr, čudoval sa kde sme boli doteraz. Za 15 minút ho mala dcéra vyooperovaný, no musela ostať v nemocnici na pozorovanie, kvôli sprievodným teplotám.Kamienok mal priemer asi 4 mm. Po roku sa jej utvoril nový kamienok, ktorý zatiaľ nerobí problém. Chceli sme ho dať vybrať, no mali sme smolu, pretože mladý lekár, ktorý ju vyšetroval jej ho pol hodiny hľadal v ústach až ho nesprávnym tlakkom zatlačil a poslal nás domou. Jednoducho sme mali raz šťastie a dvakrát smolu na odborníkov.

RNG

Mikrobialna pricina alebo dokonca paraziticka sa casto neda vyliecit atb.
Na virusy treba zosilit viralnu imunitu, na plesne a kvasinky treba pouzit prislusne protiplesnove a protikvasinkove prostriedky, to iste plati na parazity, na ktore treba pouzit protiparaziticku kuru.

Spomeniem tu aj transdermalnu iontoforezu striebra. Ta je prave velmi dobra na problemy okolo zubov a celusti.Tiez hnisavych acni, vredov a podobne.
Jednoduchy navod je:
Zober strieborny predmet-najjednoduchsie striebornu lyzicku,, pripoj drotom na + pol 4.5 voltovej baterie, na minus pol pripoj obycajnu lyzicku, tu chyt do ruky.
Striebornu(+) daj na postihnute miesto a drz niekolko minut par krat denne.Mozes ju drzat v rukavici.
Prud sa da regulovat podla toho, ako zvieras tu obycajnu lyzicku alebo nakolko mas vlhku kozu. Strieborna lyzicka nesmie "stipat", vtedy je prud privysoky.
Ja som si takto odstranil uz parkrat zapal pod zubami.
Inac protizapalove tiez pomozu ciastocne, hlavne curcumin, dumbier,MSM boswelin,tiez bromelain a ine enzymi pomozu tu oblast vycistit po zniceni mikrobialnej priciny.

BorisConto

Dobrý deň,

Mám syna, ktorý pravidelne (3, 4 krát za rok) absolvuje bolestivý zápal slinnej žlazy. Raz na ľavej strane inokedy na pravej strane a zriedkavo obojstranný. Priebeh je bez teploty. Ten ustupuje po preliečení antibiotikami. Má 8 rokov a slinná žlaza ho trápi asi 3 roky. Doktor nám radu nedá, lebo sám nevie príčínu a lieči len následky. My sme bezradný tiež. Chcem vás poprosiť o odpoveď, či ste nenašli nejaké riešenie pra vášho syna ktoré poprípade pomôže aj nám. Ďakujem

roman bak

Zdravim Vás.Minuly piatok mi ťahali spodnu stoličku všetko bolo v ten deň ok ale od soboty mi opuchla celá prava strana sánky akoby nejaky prejav zápalu slinnej žľazy a k tomu aj pod jazykom mam opuch. Chcem sa spytať či jo to normálny prejav po vytiahnutí zuba.Mam to stále opuchnuté a dosť to bolí. ďakujem Vám

Aloe Alka

pani Patricia neviem ako sa ma momentalne Vaš syn ale ak by ste potrebovala poradiť napište mi e-mail alebo ma kontaktujte na tel.č.0905 700 825