Sčervenaná pokožka pod okom a na viečku

Príspevok v téme: Sčervenaná pokožka pod okom a na viečku
konvalinka

Asi pred dvoma tyzdnami mi pod lavym okom scervenala pokozka. Vyzeralo to ako monokel a k tomu to este aj svrbelo a bolo to take napuchnute. A to iste som mala aj na druhom oku ale na viecku. Ocna mi predpisala masticku Ultra-cortenol (kortikoidna mast, max. 5 dni sa moze uzivat) a este taku vodicku, z ktorej som si robila obklady na oci. Po tej masti mi to zmizlo (iba trochu na viecku som to este mala). Vcera som sa prvy krat namalovala (fakt iba velmi jemne- spirala a trochu spodnej linky), vecer som sa odlicila (kupila som si v lekarni odlicovac oci pre citlivu plet a plet so sklonom k alergiam, znacky AA, odporucila mi to lekarnicka)a dnes rano pozeram ze mi to zase zacina cerveniet pod okom...mam tam taky tmavsi flak ako pod druhym okom.. Stretol sa uz dakto s niecim takym to? Co mam spravit, aby som sa toho navzdy zbavila?!?!?!?! :((((( Som zufala...

konvalinka

Dnes som bola u kozne a predpisala mi tablety ZODAC. MA s nimi niekto skusenost? Precitala som si pribalovy letak a vyzera to byt poriadne svinstvo.. Este stale mam cervenkastu pokozku na pravom viecku.. a pod druhym okom to mzslim zmizlo, ale sem tam to zbadam ze nie je to teke iste ako pod tym druhym okom.. Som sklamana.. neviem ci mam zacat uzivat tie tablety alebo nie..totizto beriem hormonalnu antikoncepciu.. Co mam robit?? :((((

Ivka 1

Neva úplne s Tebou súhlasím. Šťava z aloe je veľmi dobrá na riešenie rôznych druhov ekzémov. Používam aj aloe activátor je výborný na čistenie pleti a riešenie rôznych zle hojacich sa vyrážiek.Konvalinka napíš mi na mail ak Ti kožná lekárka nepomôže.

neva

konvalinka - asi sme si už písali
je to pravdepodobne niečo také, ako som mala ja.
Nevedela som sa toho zbaviť 3,5 roka. Pokial som použila mastičku ophthalmo-hydrocortison, tak to vždy pomohlo, ale len dočasne.
Bola som s tým aj hospitalizovaná na koznom oddelení, ale ani tam mi nepomohli. Bol to nejaký ekzem. Kožná mi bežne kazala držať dietu, hádam postupne na všetko. Avšak pri potravinových testoch mi vyšlo, že nemám alergiu na žiadnu potravinu. Bolo to rovnako zlé, či bola jar, leto, jesen, zima. Jednoducho bludný kruh, z ktorého som nevedela nájsť východisko.
Teraz mám asi 2 mesiace pokoj, musím si zaklopať. Užívam aloe vera šťavu - už 5 flašu. Verím, že práve toto mi pomohlo.