Poranenie menisku, operacia, pooperačný stav

srankovica1

Ja som bol na AS vnútorného menisku pred 6 týždňami a koleno bolí stále viac a viac na tom istom mieste. Stále krívam a nemôžem vykonávať žiadnu namáhavú prácu ani beh a podobne. Na kontrole mi stále hovoria,že sa to zlepší,ale stále sa to zhoršuje. a to som po týždni už pomaly chodil okolo domu.

knaja

Henad, to mas nieco podobne, lebo mne ruplo v kolene, ked som vychadzala z auta a lekar mi dal lieky a ze ak neprejde, tak treba artroskopiu a stalo sa mi to iste znova a som pomaly rok po AS a to mam aj vyssi vek, ale vsetko bolo super. Dokonca ani ziadne vysetrenie ako RTG ci CT nebolo treba, on to poznal pohmatom. Uz ani neviem, ze ma operovali. Cca za 2 tyzdne som uz bola v praci, ale pobolievalo coraz menej. Pooperacna bolest bola u mna aj v klude len v ten den operacie a rano nic, samozrejme, ze pri chodzi (prve dni len nevyhnutne) pobolievalo a nemohla som riadne ohnut nohu dozadu par dni, ale vsetko preslo. Dostala som po uplnom zahojeni rany 3x injekcie do kolena (vyzivu), ale aj bez nich ma to nebolelo. Mam poskodenu chrupavku, ale naozaj koleno ma nebolieva. Odporucam ist cim skor na AS.

Letro

Ja mam akurát hodinu po bolesti po operácii ale minimálne super operácia bál som sa ale nemáte sa čoho báť

Henad

Hral som basket a zle som doskočil a najskôr som si myslel že to mám narazene aj doktor mi to povedal a povedal že za týždeň môžem normalne hrať potom sa mi podlomylo znova a teraz by som mal ísť na operáciu stalo sa mi to minulý rok pred prázdninami. Aké budú následky ? A ako dlho bude trvať zotavenie ? Poraďte prosím .

ni-ka

jednoznacne ano...koleno je citlive a cim viac to budes odkladat tym viac sa poskodi...
koleno je ako fungujuce hodinky,ak sa jeden dielik poskodi,po case sa zoderie cely strojcek...
a takisto je to aj v kolene,poskodeny meniskus zapricini ze sa opotrebuje casom cele koleno...
cim mensi zakrok,tym rychlejsia je rehabilitacia...
neboj sa,drzim palce :-)

Palop

Zdravím. Chcem sa poradiť či ísť na operaciu menisku. Som obiednaný na artroskopiu začiatkom septembra v BB. Viacerí známi ma odhovárajú, že mi to môžu zle urobiť a bude ešte horšie. Keď to nezaťažujem príliš, nebolí to, ale koleno nie je ako predtým, chcel by som však znova hrávať bezbolestne hokejbal a volejbal. Zdiagnostikovali mi "takmer horizontálnu šikmú ruptúru zadného rohu mediálneho menisku... postkontúzne zmeny mediálne... minimálna intraartikulárna tekutina... incipientná gonartróza laterálne s drobnými zahroteniami, diskrétna meniskokapslárna separácia bilat. ...drobné gamgliové cysty za mediálnym kondylom femuru do 12mm... Mám 35r. Čo by ste mi poradili? Vďaka.

Guns11

Ahojte, chcem sa len podeliť s mojou čerstvou skusenosťou po artroskopii kolena. Úraz sa mi stal pred 3 týždňami na florbale. Vyše dvoch týždňov som nosil pevnú ortézu a operáciu všemožne odmietal. Pred operáciou som nohu nemohol poriadne vystrieť ani zohnúť a pri zohýnaní som cítil obrovský tlak na vnútornej strane kolena. Artroskopiu som podstúpil v utorok 17.12.2013,ráno som šiel do nemocnice a večer bol doma-jednodňová chirurgia. Koleno mám samozréjme ešte opuchnuté a celú nohu slabučku kedže som ju vyše troch týždňov vôbec nezaťažoval. Začínam s ňou pomaličky cvičiť, po troch dňoch nohu ohnem na 90 stup. a skoro ju aj vystriem čo pred operáciou nebolo vôbec možné. Dnes tri dni po operácii som dokonca asi spolu 20 min bicykloval na stacionarnom. Noha je ale samozréjme ešte slabá a chodím o jednej barle. Celkovo cítim, že za tie tri týždne sa mi stiahli všetky svaly na nohe a je to dosť takže rozvičiť, ale som len tri dni po operácii...tak hádam to bude len a len lepšie...Chcel by som sa ale opýtať ako dlho bude koleno po operácii napuchnuté a je možné aby som mal v ňom po čase vodu resp. krv aj keď ju tam teraz podľa doktora nemám? Ďakujem.

fantomassito

caute všetci, som už mesiac po operacii menisku ľaveho kolena, už aj chodim no neni to ešte 100% a navyše začinam mať ešte horuce koleno.Čo môže byť na pričine?...

johny72

No mne robili AS kolena pred 10 dnami , nebolelo to vobec, ani po operaci to neboli, ale mam nohu v orteze a mam na nu zakazane naslapovat este tyzden ,tak zatial chladim koleno ladom a trenujem nohu tak ze ju vystretu mam dvihat.Problem bol v tom, ze mi pocas AS kolena nasli este niaky ulomok , a nieco mi tam museli na kosti aj vyhladit... Doktor hovoril ,ze este tak 4 tyzdne budem PN kym sa budem moct vratit do prace.

makovica

Ahojte, ja som bola v utorok na operácii menisku ľavého kolena, všetci ma strašili a ešte aj teraz nadávajú keď naň dostupujem ale už je to piaty deň a mam pocit že by som tie barle mohla kľudne zahodiť,aj doktor povedal po operácii,že sa to dobre hojí. Na sále som bola pod celkovou narkózou,takže presne neviem čo mi tam robili,na oboch stranách mám len dva malé vpichy po ihlách a musím si dávať pozor na prudké pohyby alebo nedošľapovať úplne,lebo to ešte zabolí ale ináč som nemala žiadne veľké bolesti,len pocit ťahu a občas na večer kúsok zabolelo keď som si zle ľahla ale ináč mám pocit ako keby mi nič nerobili...len tie nepraktické barle hehe...no čo moderná doba a hlavne technika... :)