Vyklbenie kolena

Príspevok v téme: Vyklbenie kolena
monsterix

Dobry vecer, asi pred 10 dnami sa mi pravdepodobne vyklbilo koleno na lavej nohe, bolo to na diskoteke (kamarat oslavoval narodeniny) a pri trosku neprirodzenom polozeni lavej nohy doprava mi akokeby vybehla ta kost (fibula) z toho puzdra. Ja som to nevidel, ale akonahle sa mi to stalo, som si lahol na zem a pocitoval strasnu bolest v nohe. Kamarat mi po par sekundach do toho buchol a ja som citil ako sa mi to vratilo spat do puzdra. Ale odvtedy mam dost problemy, domov som dosiel len tak tak, rano som isiel na traumatologiu kde mi robili roentgen kolena, dost som nepochopil co mi povedali, ale dali mi taku ortezu. Prve 2 dni potom mi bolo relativne fajn, mohol som ako tak chodit, ale na treti den mi zacalo opuchat lytko a doteraz ma hrozne boli ten sval ktory ide zozadu kolena az po achylovu patu. Presnejsie ta cast medzi achylovkou a zaciatkom lytka. Nemozem doslapnut na nohu, pretoze to hrozne boli (a ani sa neda tou bolestou). Ked mam nohu v klude, tak ma na dotyk nic neboli. Ale ak sa dotknem a trosku stlacim lytko, dost to zaboli. Este toto spomeniem, ze ked lezim dlhsie, tak mi to akokeby odpuchne a relativne viem ohybat kolenom. Ale akonahle sa chcem postavit, tak sa mi to vsetko vrati a takmer vobec neviem chodit. Dost ma to uz unavuje, vobec neviem kedy mi to chce odpuchnut. Opuch mi brani aj ohybaniu kolena. Od vystretej nohy az po uplne skrcenie zdravej nohy moze byt tak 130 az 160°, lenze ja tu poskodenu nohu mozem ohybnut max. tak na 90° uhol.Kedze mi to opuchlo, poslali ma na cievne. Na cievnom mi uz dali aj nejaky flexaparin aby som nahodou nedostal trombozu, aj nejake lieky na cievy. Lava noha v lytku mi opuchla o viac ako 2cm oproti zdravej nohe. Ale podla mna to nebude v cievach. Este stale cakam na ultrazvuk aby sa to mohlo vylucit.

Takze vobec neviem co mi je, co si mam o tom mysliet, ako dlho to budem mat v takom stave, co je potrebne robit aby sa to dalo dokopy. To je nase zdravotnictvo. Vsade si Vas pohadzuju ako horuci zemiak aby nemali starosti. Som uz z toho unaveny, jednak nemozem chodit do skoly ani do roboty, ani nikam. A ked chodim, tak nohu musim mat uplne vpredu aby sa mi ten sval vzadu nenatahoval, lebo mi to sposobuje bolest. Zda sa mi, ze sa mi to vobec nezlepsuje, ale skor zhorsuje. Ziadne lieky mi opuch neutlmuju, nepomaha ani ten slavny Fastumgel. A nad tou castou ako je pata sa mi vytvorila taka podliatina.

Kto vie ako to vyliecit? Ako dlho sa to uplne vylieci tak, ako druha noha? :( Som uz zufaly... este nikdy sa mi nieco podobne nestalo. Niektori hovoria, ze ked to raz vybehne, tak ze moze aj znovu. A lekar mi povedal, ze ked mi vyskoci este raz, tak pojdem pod noze. Hrozny pocit :(((
Ospravedlnujem sa za vycerpavajuci prispevok a dakujem za kazdu radu

ado92

chcel by som sa spytať či mam moc zavažny problem kolena , pretože pri lahkej namahe mi akokeby vyskoči koleno alebo skor tak prepne z jednej stratny a druhu a ani vidno to nie ked sa to deje lenže , športujem a nechcem prestať tak neviem čo mam robiť, rád by som vedel nejaky recept na vyliečenie a či vlastne budem mocť ešte športovať ak niekto vie odpovedať tak dakujem.

kikush_ka

Ahojte. Mne sa koleno už vyklbilo x-krat už to ani nepočítam. Deje sa to asi od mojich cca osmich rokov. Vždy sa mi koleno naplní vodou a krvou, ale do dosť vážneho stavu. Mám pocit, že mi praskne koleno pokiaľ mi to z tade hneť nevytiahnú. Bola som už aj na operácii a samozrejme nepomohla ako nikomu kto na nej bol. Zase ležím s vyvrtnutým kolenom. Operácia je úplne zbytočná, lebo pokiaľ sa Vám raz vyvrtne koleno, bude sa to opakovať. No každopádne treba operáciu vyskúšať. Pri opuchu (teda zaplnení vodou), treba dať na koleno ľadové obklady, teda ľad. Zúži to poškodené cievy po vyvrtnutí a tým sa Vám koleno bude menej nelievať. Myslím si, že lieky Controsulf pomáhajú pri pravidelnom užívaní. Ak sa Vám koleno už viac krát vyvrtlo, je dobré pravidelne cvičiť na stacionárnom bicykli pre posilnenie svalov v kolenách a tým znížite riziko ďalšieho vyvrtnutia. My máme doma len Orbitrek a na ňom sa cvičí v stoji a nie v sede ako pri stacionárnom bicykli. Takže Orbitrek nieje dobrí pre ľudí s týmto problémom. A ešte niečo - nohu si vždy obviažte trošku sťahovacím obvezom až od chodidla nad koleno. Zabránite tomu, aby sa opuch presúval do lýtka a chodidla. ( a fastumgel je podľa mňa neúčinný )

ratak

mne sa to už dokopy stalo 10 krát(pravá nôžka-ľavá) k lekárovi s tým už nechodím vylížem sa s toho ako pes.Mal som skoro všetky problémy čo tu spomínate,ale bojím sa že to raz dopadne fakt zle a premýšľam nad operáciou, ale čo som si tu prečítal tak ma to aj pomaly prechádza. Nevie tu niekto viac o operačných zákrokoch priebeh atd.....alebo kde zoženiem info?

barboriiina

ja mam len 14 byvam v irsku a toto sa mi uz stalo po tretii krat po prvi krat som sa len prehcadzala a ked mi to preskocilo nechapala som ze co sa stalo bolelo to straasne naozaj ... a po druhyy krat to bolo na badmintone .. bola som prekvapenaa ale nedostala som niaku sadru ani nic len obvez .. akee trapne ze obvez na taakuu bolest .. a po tretii krat vlastne minulii tyzden sa mi to stalo na diskoteke na taabore .. musela som ist do nemocnice ..ale hovoria ze to nemma nic stym.. babka na slovensku ma uz objednala na rengeny a aj operaciu tak dufajme bude to v poriadku .!! :D ale naozaj to NIKOMU NEPRAJEM ..

Mischuge

mne sa to stava dost casto a lekar mi ani nechcel verit, ked som mupovedala, ye sa mi to vydz vrati naspat, mam potom mierne bolesti,ale potom je to uy fajn...yaleyi aj na tom,ye ake ma clevek tie slachy,ja mam potom dost pruyne asi, bo jablcko mi vzskakuje niekedz,ale vzdy sa vrati naspat...NEZNASAM to ked sa mi to stane, je to strasne nechutna skusenost...ked som bola mala som mavala aj bolesti,ale teraz su ovela miernejsie...mam slabe vayivo pravdepodobne,ale som smutna,ze lekar mi neveril...cvicenim noh dopomaha k tomu aby sa to nestavalo...ale prAVDAZE nie hned po tom, ako sa to stane,to je nebezpecne:D

jana123

ahojte ja som to zazila na nocnej v praci 13.12.07 pracujem v pekarni cistila som stroj postavim sa a ruplo mi v kolene zacalo ma neznesitelne boliet a do piatku mi opuchlo.v sobotu som bola na pohotovosti urobili mi rengen a visetrenie nezistili mi nic chceli mi robit punkciu ale som to odmietla mala som bolesti ale teraz mi ustupily noha mi odpuchla ale clenok mi opuchal davam si octanovu masticku obviazem si to aj na koleno si to davam preventivne.mam aj masticku ibu-hepa,dobre si to vmasirujem od kolena az dole po prsti na nohe a pomaha.bolesti mi ustupili noha mi odpuchla.davaj si teple zabali pouzivaj tie masticky co som napisala,niekedi stou nohou cvic ako ja pomalicky,si ju natiahny do predu,potom ju nehaj par sekund tak a pomali ju vrat spet ,mne to pomohlo,teraz ked vstanem uz ma tak neboli mozem hybat aj kolenom chodim dobre a viem ze do konca roka budem fit,lebo cvicim stou nohou

belua

súhlasím s názorom, že bolesť kolena je neznesiteľnáá...viem to z vlastnej skúsenosti...od septembra mám problém s pravým kolenom..na tréningu som sa v behu otočila, no koleno ostalo na mieste..niečo zapraskalo a bolo po zábave...teraz som už po artroskopii kolena - rehabilitujem, no na tú nohu viem stúpiť poriadne už tretí mesiac, a čaká ma operácia predného väzu...potom znova rehabka, takže si nezabehám potom ešte asi tak pol roka a o lyžiach ani nehovorím...takže naozaj to nepodceňuj, aj keď je naše zdravotníctvo aké je, musíš byť neodbytný a dožadovať sa vyšetrení...nech ti pomôžu...veľa šťastia

RNG

Jozotom, kremy velmi nepomahaju, snad MSM krem, ale potrebujes brat nieco na osstranenie poskodenych casti a regeneraciu klbovej hmory. Casto som spominal zmesy obsahujuce Glucosamin, chondroitin, MSM,zelatinu, hyaluronicku kyselinu, bromelain a podobne, v spravnych davkach pomozu regeneracii.

zuzana 30

ak Ti doktor povedal že to máš rozcvičiť,tak to ti povedal peknu somarinu,ak máš ešte aj opuchnutu,v žiadnom pripade.Nohu musiš mať co najdlhšie v klude.môže sa ti tam tvoriť voda,a to tiež nie je nič prijemné ked ti ju budu ťahať z kolena.Pýtaj sa na mag.rezonanciu,až vtedy ti môže lekár určiť presnu diagnozu,nepodcenuj to.bolesť kolena je niečo prišerné,videla som kadejaké prípady v nemocnici po operácii.

jozotom

Mne sa take niečo stalo pred tyždnom .Spadol som a prava noha sa mi zle ohla v kolene.Myslel som si že je vyklbena ale naštastie nebola.V pokoji ma to nebolelo len pri troške ohnutia som pociťoval strašnu bolesť.K lekarovy som nešiel ,hovorim si ved to prejde.Už je tomu tyžden ,môžem sa postaviť,ale pri ohybani koleno vždy bolí a mam ho aj opuchnute.Tiež by som potreboval radu akym pripravkom si to natierať. Dakujem a Tebe prajem ťiež skore vyliečenie.