Čo si dnes urobila pre to aby si sa z toho dostala?

Príspevok v téme: Čo si dnes urobila pre to aby si sa z toho dostala?
kendra

Mylím, že názov témy hovorí za seba. Stále tu len rozprávame ako bojujeme, padáme, víťazíme, vzdávame sa... Ale položme si otázku, čo sme dnes urobili pre to, aby sme sa z toho dostali. Koľko si jedla? Jedla si vôbec? Koľko hodín si dnes strávila myšlienkami na jedlo? Pozerala si na iné baby ako vyzerajú a podporovala si tým v sebe svoju sebanenávisť a podceňovanie? Buďme k sebe úprimné a podporme sa konečne aj vlastnými skúsenosťami, nielen prázdnymi rečičkami...

alpa

Weja nemyl si pojmy s dojmami... sebadisciplina neznamena zakazovat si nieco ale schopnost kontrolovat a riadit svoje spravanie, premyslanie a chtič.

WEJA

...: ti ludia nemusia, ako pises, ale chcu.. a to je rozdiel. Pokial si drzis entuziazmus a sebavedomie sama v sebe, tak ti ho nikto z okolia nemoze vygumovat a mozu ti to len zavidiet..

WEJA

alpa, ...: nie, obmedzenie znamena ist proti sebe, akusi karantenu. Pokial sa bude cely zivot drzat na voditku, vobec si zivot neuzije. Nehovorim len o jedle.. Bola som anorektickou dlhe roky a teraz, ked som nadobro vyliecena vidim co som si tou sebadisciplinou vsetko zakazovala..

...

weja ty sa nemusis obmedzovat co sa tyka stravovania? niektori maju rychly metabolizmus a niektori sa musia cely zivot obmedzovat (a tym si ho aj viac spomalovat) :(

alpa

Preto aby jedneho dna ju nezatazovali komplexy menejcennosti preto ako vyzera a spomienky na mladí ake to bolo mat optimalnu vahu a citit sa sexy... tak asi preto. Disciplina je dolezita nielen co sa stravovania tyka, je to nevyhnutny moment pre udrzanie psychickej ci fyzickej kondicie aj v spolocnosti....podla mna.

alpa

Suhlasim s ... Mam kamosky v mojom veku 26 , ktore chvalabohu v zivote bulimia nepostihla a davaju si pozor na to co zjedia, aby si udrzali vahu a dobru kondiciu. Podla mna je zdrave ak zena je disciplovana aj co sa stravovania tyka.

WEJA

... to zistenie, ze kazda zena ma svoje hranice v stravovani a ze sa musi kazda obmedzovat, nie je realny. Na akom pripade si to zistila?