psyllium

betka20

ORIGINÁLNE INDICKÉ PSYLLIUM

Rozpustná indická vláknina, reguluje stolicu, čistí tráviace ústrojenstvo.

Psyllium – stopercentná prírodná rozpustná vláknina, vznikajúca vyčistením obalu semien Skoroceľu indického. Neobsahuje farbivá, konzervačné látky ani chemické prísady. V indickej ajurvéde ( tradičnej indickej medicíne ) sa používa viac ako 2 tisíc rokov. Psyllium dokáže už po niekoľkých dňoch užívania navodiť správnu hustotu stolice a nie je návykové ( je vhodné pre tehotné ženy, matky počas dojčenia a deti od 3 rokov). V tráviacom trakte zväčšuje až 40 x svoj objem a vzniká hojivý gél. Jednoduchým zväčšením objemu – mechanickou silou ako piest – odsúva z tráviaceho traktu škodlivé splodiny. Potencionálne jedovaté a rakovinotvorné látky sú gélom v črevách absorbované a znižuje sa tak kontakt so sliznicami v žalúdku a v črevách. Zväčšeným objemom Psyllia vzniká pocit „falošného nasýtenia“ a zmenšuje sa chuť do jedla. 200 g balenie Psyllia Vám vydrží cca 2 mesiace.

ku každodennému užívaniu
k upevneniu zdravia
k redukcii váhy
k očisteniu tráviaceho traktu
k regulácii stolice
pri cukrovke
pri zvýšenej hladine cholesterolu

betka20

Psyllium je prírodná rozpustná vláknina s najvyššiou dostupnou čistotou - až 98%.
Je vhodná aj pre vegánov.
Ideálny zdroj vlákniny pre ľudí s problémami so znášanlivosťou obilnej vlákniny. Zjemňujúci účinok na citlivé črevá, nie je vstrebávaná telom a nie je návyková, čiže vhodná pre dlhodobé používanie.
Zloženie: vláknina zo obalových šupiek Psyllia

Na 100g výrobku - Energia /0kj, bielkoviny /0g, Sacharidy /0g, Tuky /0g, Vláknina /98g.
Neobsahuje fytáty, lepok, ani zložky mliečneho alebo obilninového pôvodu.

lajka

ahoj :)) Uz to teda papam/pijem tyzden a je to celkom fajn, nie je to ako klasicke prehanadla, po tych mne byvalo zle. Tak teda doporucujem to aj dalej. Pre tych co to neznesu vo vode: v jogurte to tak velmi necitit.

RNG

Psylium sa da pridavat do vary, da sa z neho urobit taky puding(mlieko a ovocne stavy, ja som do toho pridal aj lyzicu lecitinu na cistenie zil)

tanna15x

ČAFte,je to vyborna vec to psyllium,chodila som s toho na zachod,a ani mi nebolo s toho zle,ale u mna bol problem že ja som si tu vec natolko zhnusila že ked som to prehltala som sa skoro pozvracala,dala som si to vody 2lyžice,mne sa to hnusi..A cena no ja som to kupila za 75sk