tvrdá stolica

- mira

Papajte vlákninu : zeleninku, neobrusované obilniny, semienka.
Nejedzte živočíšnu stravu, ktorá neobsahuje vlákninu, okrem malého množstva rýb.
Nejedávajte tvdé, pečené a suché jedlá, jedlo by malo byť šťavnaté a mäkké - kaše z obilnín a zelenín, pyré, prívarky, polievky, šaláty a pod.

Marek304kja

Prosiiiiiiiiiii!!!!!prosiiiiiiiiiiim!!!!! Co mam robit ak mam strasne tvrdu stolicu a nemozem ju vylucit lebo to strasne boli ??????prosiiiiiiiiim !!!!!prosiiiiim !!!!!

pheobe555

teda SN nehnevaj sa,ale mne je tiez dost cudne,ze v podstate dieta ako ty,ma velke problemy s chodenim na zachod a nik o tom nevie..pride mi nanajvys cudne,ze si to nik nevsimol,pises ze mas velke bolesti,lezis schulena,priam si chces siahat na zivot a nik s tvojho okolia si to nevsimol????? ja tomu tiez nejak neverim,to musia byt vsetci slepi a hluchi,alebo strasne lahostajny k dietatu..a ty ak mas trochu zdraveho rozumu chod k doktorovi,,viem o pripade kedy mal clovek vyrastky v crevach,a tiez velmi trpel,a operacia vsetko vyriesila..takze ziadne vymysli o siahani na zivot,ale zacni konat,ak ten problem teda naozaj mas..vela stastia

Jannn

Podľa mňa treba chodiť vtedy na WC, keď človeku treba a nie čakať, kedy sa zapečie "motor" a potom mať každý deň niekoľko ťažkých pôrodov:)

cecer

na zmakcenie stolice je najlepsia laktuloza a samozrejme ovocie ale vzdy rano a nekombinovat s nicim,vecer zelenina a cez den sacharidy 20percen kyslotvornych potravin 80 percent zasadotvornych a bonus 1 diel nerozpustnej vlakniny a 3 diely rozpustnej vlakniny vode (v strave samozrejme) + aspon 2litre vody denne.

sn

dakujem s babkou prave volam teda dovolala som poradila mi dat si na konecnik trochu masla a pomohlo mi to. Bolelo to trochu menej ach jaj aka som stastna. Len sa bojim ze zase to zacne ale dakuje za rady typu zajacia alebo tie americke crasbeery aci ako to tam bolo urcite si to zajtra pojdem pozhanat ale neviete kde by to mohli mat??

zzz.

zasa si tu neveriaci tomas-Denz!
ty co mas s tymi vymyslenymi tamami? to myslis ze niekto sa tak nudi ako ty? ta niekto v minulosti oklamal a nestihol si to spracovat?
nemyslim zeby to niekoho ineho este tak bavilo vysedavat za pc a vymyslat prispevky(ak neratam tych "oponentov" co sa tu za posledne obdobie rozmohli...)

SN, skusala si pravidelne denne prijmat dostatocne mnozstvo cistej vody pocas celeho dna?teda aspon 2 litre za den. a kup si nejaku tu vlakninu-psylium ci ako sa to vola-poradia ti a skus to uzivat s mierou ale pi aj veeela vody a inych tekutin-bylinkove caje, polievky, ovocie, zeleninu popritom-inak ta to zapecie. no a mozes pridat kvalitne probiotika s jablckom alebo cisty aloe vera gel. ale HLAVNE sa skus ukludnit a nesustredit sa na to-psychika robi svoje urcite, takze sa aspon pokus