menzes

Príspevok v téme: menzes
peta

mam 15 rokov a este som nedostala kramy a ked som bola na preventivnej tak mi doktorka povedala ze ak nedostanem ked budem mat 15 tak mam ist ku gynekologovi ale yevraj dievcxa si vyvija do 18 aj mamina mi to povedala ye ona dostala v 16-tich A este co by mi tam robil gynekolog dakujem za odpoved

1911

v 11 je to podla mna uplne normalne,ja som to vtedy tiez dostala,ide len o psychiku,kto je ako vyspely,moj nazor,a podla mna sa dievcata nevyvijaju iba do 18.,to akoze zrazu stopnu?

cwrbka

ak ti uz zacali rast prsia a mas vytok, menstruaciu cochvila urcite dostanes, neboj:) ale zasa ono nie je sa na co tesit. ja som ich dostala v jedenastich, kopa mojich kamaratok este skor, no stavaju sa aj pripady, ze niektore dievcate az v 18tich..bud pokojna, ak chces, gynekologicke zbehni, na skodu to nebude.
niekto sa pytal na plodne dni. su tusim deviaty az sestnasty den (alebo tak nejako) po zacati menstruacie

geff

awoooojte.....ja som dostala menstruaciu v 12 aj mam 12.....mala som dostat kramy 2krat ale meskaju mi mesiac :( ja viem ze sa mi to este upravuje ale je too dess :(

Summer

lebo ja som mala az doteraz ten menzes kadejaky a mam 18 chapes...a to som ho mala od 12tich rokov a napriklad v lete som ho nedostavala vobec..ono je to hrizne otravne ked nevies kedy ho cakat... mne sa to upravilo po antikoncepcii takze uz no problem ale na to mas este malinko ...nevoem ale fakt by som ti odporucila toho doktora,to vysetrenie nema ani 2 minutky a bude ti fajn potom uz:)

basa

tak vlastne mas aj stastie ,ze nemas menzes od 12tich ako ja napr. a ako napisala summer ono sa ti to upravi samo alebo liekmi..

Summer

noo...ono sa ti to casom mejby upravi ale keby zajdes k doktorovi ten ti to upravi dakymi liekmi hned a mas pokoj..

vivi-13

Boze, ja tak neznasam kramy.Mam ich kazdy 2. mesiac pridu kedy cu a niekedy mi trvaju aj 10 dní.A ako by to nestacilo este ma pri nich aj straaaaasne bolieva brucho. Je to normalne. Mam iba 13 rokov