Otázky na RNG

redka

A este jedna otazka. Pancreatin od Solgaru je out of stock :( zacala som ho brat kazdy den a mam pocit ze ... Ja neviem... je mi dobre... Psychicky... Neviem ci je to tym, ale odkedy beriem 3-4 denne citim sa fajn.. Ale otazka je cim ho nahradit ked ho teraz nemaju?

kajulka6

Zdravim RNG Na Iherb som nasla ester C ako sirup ale obsahuje okrem ineho malic acid, potassium sorbate (preservatives), sodium benzoate (preservatives), ak je to prirodne z ovocia je to neskodne ale ak su tieto veci chemicke ze je to rakovinotvorne,ako zistim ze je tov poriadku?
Cakam kedy syn 4 rocny doprace zo skolky domov kiahne, co by si nasadil na kiahne nech sa z toho syn rychlo dostane.Dakujem

redka

Dakujem! Presne na ten 600 mg NAC som pozerala...

Budem sa opakovat, ale mam este zvysny vitamin E - 400 IU od firmy NOW 212 softgel kapsuliek z povodnych 250 a tiez selen 200 mcg od firmy now 142 Vcaps z povodnych 180 ks..

RNG

Roman 27, na znackach nezalezi ale len na mnozstve. Zelezo obvykle dostanes z potravin v dostatku aj med, co odporucam doplnit je zinok(30 az 50 mg denne
selen(200 az 600 mikrogramov denne)
jod(2 az 6 miligramov denne, v priemere)
Vitamin C 3 az 5 gramov
Vitamin E 200 az 600 IU
Vitamin D-3 2000 az 5000 IU
a vitamin K-2(MK7, 50 az 200 mikrogramov)

Roman27

Pan RNG..
Napisete mi tie formy a pomer prosim Vas do mailu teda...
med...zinok...zelezo...selen...vit a...vit e... vit k
roman.duris22@gmail.com

menma

jasne chápem neviem kolko mam v tele enzýmov vlaknin ale strava u mna nebola nejak extra zlá žeby som mal mat problemy zo žaludkom skorej bola pestrá niekedy ryby vajčika zelenina pečivo ovocie mäso-vynimočne skoro vobec a teraz bac bolesty žaludka alebo nadbruška niekde tam a naduvanie.. hlavne že ludia čo maju 175kg a chodia do Mcdonaldu su zdavý a ja čo sa snažim ako tak same problemy no nejdem o tom bájkovať takže čo by som mal objednať za prírédne doplnky na žaludočne problemy, problemy som popisoval nižžšie takže ich nebudem znova písat hovoríš že kyseliny a enzymi probiotika a mirkovlaknini no probiotika a mikrovlaknini mi prídu z swansonvit. do 15 dní aké kyseliny a enzými by som mal kúpiť? ešte niečo na ukludnenie alebo regeneraciu pripade zapalom nejake čaje atd..? inak ten citricidal može nejak uškodit na žaludok? a ešte ked napríklad nemam problem z kyselinami a budem ich uživať nemože sa nič stat alebo tých enzymov? čo by ste robil vy v mojom prípade ?

RNG

NAC je N-acetyl cysteine,dobre vodorozpustna forma aminokyseliny cysteinu.
Na Slovensku to nazyvaju aj acc=acetyl cysteine, pouzivane aj v syrupoch na odhlienenie.
Iherb ich ma napr ako vyrobok firmy dr Best,, kde mas 600 mg NAC v kapsuli spolu s trochou selenu a molybdenu, co aj tak potrebujeme.

redka

Uvazujem nad kupou serrapeptazy, nattokinazy a NAC... Na co si treba davat pozor? Serra asi 120 000 SPU, natto 2000 FU a Nac? Netusim.... Podla coho este vyberat?