Otázky na RNG

RNG

Nuz samozrejme coca cola nie je priam najvhodnejsia pre deti , a celkove pre ludi. Skor by som sa obratil na nesladene ovocne koncentraty alebo aspon 100 percentne stavy, co vyrabaju z koncentratov a vody, hoci tam pridavaju plno cukru.

janelan

p.rng prosim vas objednavam cez i herb doplnky neustale pre moju choru mamu na myeloma multiple kedze verim vasim vedomostiam a neraz ste mi pomohli vasimi radamy teraz mam otazky:
1. ako dlho sa moze uzivat pancreatin v davke ktoru odporucate
2. ktory vyrobok prosim vas na i herbe je najlepsi co sa tyka Candidy (uzivam oreganovy olej aj kokosak aj citricidal+ probiotika z Heal.Orig.)ale kdesi som od vas citala ze emzym candex na lacny zaludok, ale ktory vyrobok(aspon skratku znacku) a v akom mnozstve sa ma uzivat 3. objednala som z mushroom harvest 500g huby chgy ako ju mam spracovat bez alkoholoveho vytazenia aby boli betaglukany najviac extrahovane(mama nechce nic s alkoholom)
dakujem za vase cenne rady

Majka366

Dobrý deň,

som alergická na laktózu a gynekologička mi predpísala antikoncepciu obsahujúcu monohydrát laktózy... je to v poriadku? Rovnakú dilemu mám s kyselinou mliečnou. Prosím Vás, na ktoré látky si mám teda vo výrobkoch dávať pozor? Vopred ďakujem za odpoveď :-)

ni-ka

bazalka-nehnevaj sa, ale aky ma zmysel uzivat citricidal,ked ho chces davat malemu dietatu do coca coly???akoze toto ma dost zarazilo...

RNG

Bazalka, roztok citricidalu sa nemoze pokazit, ved citricidal je antimikrobialny.
A velmi dolezite je ho pit po malickych glgoch cely den, aby nebola v tele prisilna koncentracia, ktora by mohla pripadne potlacit aj uzitocne mikroby=probiotika

Bazalka

RNG,
ďakujem za radu ohľadom Citricidalu.
Píšeš, že sa má rozrobiť 35 kvapiek do litra vody - dávka pre dospelú osobu.
Čo sa týka dieťaťa o váhe 16kg tak by mu toto množstvo vystačilo na cca 4 dni.
Môžem si teda rozriediť tých 35 kvapiek v litri vody a kľudne mu tento koncetrát dávať piť počas 4 dní? Myslím či nie je nutné urobiť každý deň čerstvý roztok.
Alebo to môžem urobiť aj tak, že nariedim cca 8-9 kvapiek v 250 ml vody a toto vypije v priebehu jedného dňa?
Môžem to potom malému nialiať do džúsu, čaju, Coca-coly...?
Ďakujem:-)

Peggy23

Dobry deň pan RNG, chcem sa spytat, čo by bolo dobre zlepšenie pamate, aby som bola taka pružnejšia a lepšie my to myslelo.Ďakujem

RNG

Lumaraki, boj proti mykoplazmam je mesiace trvajuci a su dni, ked sa clovek citi lepsie a dni ked ma vacsiu lamku.
Phospholipidy su az 5 krat tak biologicky ucinnejsie v tele, ako triglyceridy. Neviem, co pouzivas, ale calamarine v prirodnom stave je forma triglyceridov a krill obsahuje oleje najma vo forme fosfolipidov.

Niektori vyrobcovie dnes aj vyrabaju doplnky vo forme phospholipidov alebo liposomov.

RNG

Bazalka, roztok z toho citricidalu je 35 kvapiek do litra vody. To je normalna davka pre dospelu osobu, pre ine vahy staci davat toho roztoku viac alebo menej. Na 16 kg vahu ten liter roztoku je dost na 4 dni.
Samozrejme ho treba pit po malickych glgoch cely den, rozhodne nie naraz!!!.
Ten isty roztok je dobry ako kvapky do nosa a oci, hoci osobne odporucam do nosa skor roztok citricidalu v kokosovom oleji, 4 az 8 kvapiek do deci kokosaku, zohriat v teplej vode, dobre pretrepat a kvapkat v leze, s hlavou zaklonenou co najviac dozadu, aby sa to dostalo az do celnych dutin.
Kvapky do nosa su nevyhnutne, lebo tam sa zdrzuju nakazy velmi dlho,a odtial sa dostavaju znovu a znovu dole, nakazy co sa tam dostali v kvapockovej forme zo vzduchu . Poriadne vyliecene/potlacene mikroby sa nevracaju, ale kedze sme obklopeni lusdmi s nakazami,clovek sa najma v davoch alebo blizkom kontakte moze znovu a znovu nakazit.