Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

RNG

Orol, maju to presne naopak. Horciny stimuluju=podporuju vylucovanie zaludocnych kyselin.Su zname ako digestiva, tj podporuju travenie
A kyseliny su na travenie potrebne, inac jedlo v zaludku kvasi a hnije, lebo lebo bez kyselin sa neznicia mikroby na jedle a aj enzymy maju ovela nizsiu aktivitu.
Ked pozries na aktivity napr proteazy, tj bielkoviny rozkladajuce enzymy, uvadzaju sa pri Ph 7, PH 6 a PH 4.5, kde posledna hodnota je ovela vyssia, ako ked clovek nema dost kyselin.

orol

Srdedecne Ta pozdravujem RNG

Janca a Zentrich Cs pisu v herbari toto citujem:

„Používání hořčin automaticky upravuje tzv. „pálení žáhy", což je přebytek žaludečních kyselin, především kyseliny solné. A protože se žaludeční kyseliny tvoří vlastně v játrech, upravujeme tím i jejich funkci. Naopak přivodí-li nám hořčiny žaludeční potíže, znamená to nedostatek žaludečních kyselin a v tom případě musíme přísun hořčin zastavit".

P.s- je to pravda, co pisu? Lebo mne sa zda, ze sa tam pisu AJ blbosti. Zvlast ma zaujima ta posledna veta citovaneho, kedze beriem horciny (zemezlc, horec)

RNG

Lia , velmi ti nepomozem, ale iste rozne silne enzymy a viac vody ti spravia lymfu tekutejsou a odburaju vodo-nerozpustne zamorenia
Na pohyb lymfy potrebues pravidelny pohyb svalstva, lebo lymfa nema pumpu, ako krv, ale len tok podmieneny pohybom svalov.

lia223

zdravim RNG,
mohol by si napísať prosím aké doplnky odporučuješ na čistenie lymfatickeho systému?mám pocit že moje telo je nejak zavodnené. Dakujem za odpoved!

RNG

adam 77, je tam hromada dnes uz nestandartnych jednotiek ucinnosti, bezny trik na pomylenie zakaznika, ale je to celkove dost slaby enzymaticky prostriedok.
Na prepocitanie na jednotky, ktore ti priamo hovoria, kolko miligramov prislusnycy latok vie jednotlic va enzymaticka zlozka rozlozit pozri na tabulky prevodu
rnblog.rockwellnutrition.com
Tam je napr definovane zlozenie aj standartneho pancreatinu v jednotkach USP, ktore maju vyznam kazda jednotka rozlozi miligram prislusneho materialu.
Ked ja tu hovorim napr o cisteni/odmorovani tela, odporucam aj 2 x 6 gramov ekvivalent pancreatinu, co je napr v proteaze 2 x 150 000 USP proteazy,tj rozlozi to az 2 x 150 gramov bielkovin. Samozrejme top je teoreticke cislo, lebo ucinnost v tele je o daco nizsia.

aDam77

Svojou vlastnou vinou sa mi rapídne zhoršilo trávenie a tým aj celkové zdravie.Dostal som doporučenie na Envital enzymatický roztok.Pijem tretiu fľašu a cítim sa veľmi dobre.Prosím môžeš mi RNG posúdiť tento liek?
10 ml roztoku Envitalu obsahuje:
-amyláza 7500 DU (dextrínové jednotky) 75 mg
-glukoamyláza 10 AGU ( amyloglukosidázové jednotky) 22 mg
-maldiastáza 250 DP ° (stupne diastatického výkonu) 3 mg
-invertáza 250 SU (letné jednotky) 2 mg
-celuláza 125 CJ(celulózové jednotky)3mg
-proteáza 3. 15 SAPU (spektrofotometrické jednotky kyslej proteázy) 9,1 mg
-proteáza 4.5 15 000 HUT (hemoglobínové jednotky na tyrozínovej báze) 0,30 mg
-proteáza 6 6000 HUT 7 mg
-Lipáza RO 437,5 FIP (medz. Farmaceut. Federácia) 9 mg
-Papain (aktivita 325.000FCCPU) 8 mg www.lekarendoma.sk Ďakujem

iva741

Dakujem za cene rady.Prosim ta ako mam uzivat serapeptazu z casoveho hladiska ci su potrebne nejake pauzy.Lecitin odporucas dva lyzice tyzdene staci to aj v mojom pripade.Zvysne doplnky budem brat denne minimalne do prvej kontroly ktora je o pol roka.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk