Otázky na RNG

drobnytrupik

A ešte sa chcem spýtať, olej z pestreca mariánskeho za studena lisovaný má tiež taký účinok ako kapsule? v akej účinnej dávke ho treba brať? ako dlho je potrebné sa držať protokolu dr.Berksona?

drobnytrupik

Dobrý večer, chcem sa ešte spýtať, ak je na Seléne napísaný obsah jednej tablety 50 mcg, to je koľko mg? Ak je na doplnkoch napísané 600mg tak to je v jednej kapsule dávka na jeden deň?
Stačí 50mg alfalipoickej kyseliny na ten protokol od dr.Berksona?

RNG

Pecen sa dobre odmoruje aj regeneruje protokolom dr Berksona, ak zaroven beries dostatok mikrovlaknin. Nizke hodnotu ktvnych platniciek su najma z poskodenej kostnej drene, obvykle su za to zodpovedne plesne a candida.
Takze odporucam brat aj oreganovy olej, kapsules jedlom, a enzym Candex na prazdny zaludok

drobnytrupik

Dobrý deň, RNG, písala som Vám ohľadom mojej mamy, že jej zistili tú Pancytopéniu, ale bola v nemocnici, lebo tých krvných doštičiek mala strašne málo ( iba 35). Má strašne zlé pečeňové testy a zistili jej, že sa jej v pečeni ukladá železo a to že jej spôsobuje problémy okrem iných. Chcem sa spýtať, či železo sa nesmie ukladať v pečeni, a keď áno tak ako docieliť aby sa ukladalo len v takom množstve ako treba? pov. jej že či to nebude dedičné. A ďalej jej zistili aj protilátky na červené krvinky a brali jej odbery na protilátky na trombocyty a iné, ale z toho ešte nemá výsledky. Myslíte si , že protokolom dr.Berksona by sa mohla tá pečeň zničená s toxínmi ( toluénom) zregenerovať?
Ďakujem za odpoveď.

RNG

lily 2727, mnohe antidepresiva su znacne navykove, takze sa nedaju prestat brat odrazu, inac mas velmi silne abstinencne nasledky/withdrawaleffects
Takze opatrne!
Naproti tomu hypericin v davke 3 mg a hyperforin v davke 30 mg nie su navykove, mozes ich brat kedykolvek,ked to potrebujes, ale nie viac nez tuto narazovu davku denne.

RNG

PF 2014, hromada patentovanych liekov je skodlivas na pecen aj ladviny. Odporucam ti precistit si pecen protokolom dr Berksona a brat aspon 15 gramov mikrovlaknin, co tu zamorenu zlc vynesu von z tela, aby sa nereabsorbovala/nevstrebala spat
Inac v nemocnici ti iste znicili aj probioticku floru, takze si ju musis nasadit znova spat a podporovat do konca zivota mikrovlakninami. Cirkulacia zeleza v tele potrebuje niektore probiotika, inac sa tiez moze zvysit hladina bilirubinu v krvi. Ale niektori ludia maju zvysenu hladinu bilirubinu cely zivot a neskodi im to.

Lily2727

Dobrý deň RNG, chcem sa Vás opýtať ako prejdem z antidepresív na St Johns Wort (350mg objednané z iherb,com) či môžem zo dňa na deň. Pýtam sa preto Vás,lebo psychiater by mi s tým asi veľmi nepomohol, ďakujem :)

PF2014

Potreboval by som poradiť, pred takými 4 mesiacmi som bol v nemocnici, ale liečiť som sa bol po duševnej stránke, nie po fyzickej. Vo februári som mal krvné testy v poriadku. Až po 4 mesiacoch sa mi dostal papier z nemocnice, a z krvi sa zistili zvýšený celkový bilirubín a kreatinín. Pečeňové testy ALT, AST boli pri tom v poriadku. Nevieš, z čoho by mohol byť ten bilirubín zvýšený a takisto kreatinín? Vo februári tieto hodnoty boli v poriadku, ako si nechápem, prečo boli o pár mesiacov už zvýšené. Nič mi o tom nehovorili ani to neriešili, neupozornili ma na to.

RNG

Cievy sa cistia lecitinom a lipazou,, pripadne aj inymi enzymami a chelaciou. Cievy sa zapchavaju usadeninami z oxidovanych a polymerizovanych nenasytenych olejov, a samozrejme je tam aj mensia cast cholesterolov a mineraly.
Rozbor pri pitvach potvrdil 80% znicenych polynenasytenych olejov,
15 % oxidovanych LDL cholesterolov a 5% kalcifikatov.
Palmove oleje su roznej kvality a obsahov
en.wikipedia.org
Ked maju vysoky obsah nasytenych tukov, tak su stabilne aj pri vysokych teplotach, tj nepolymerizuju a a neoxiduju=netvrdnu.
Wikipedia ale este stale broji proti nasytenym olejom, hoci kazdy chemik vie, ze nasytene oleje neoxiduju a netrvdnu, tj nemozu robit tvrde nanosy na cievach

orol

Dobry neskory vecer, dovol mi este otazku

(olej Vita Palm, 100% palmovy olej rafinovany z duziny palmovych plodov, krajina povodu Malajzia).

-aky mas nazor na jeho pouzivanie v kuchyni pri priprave jedal?
-ja nepeciem, ani nevyprazam a tak sa nebojim prepalenia tohto oleja ale ide mi o to, ze je RAFINOVANY
-je vhodny pre moje upchate koronarne cievy?
P.s- inak najcastejsie pouzivam olivove za studena lisovane, ale obcas "peciem", resp. manzelka aj na rafinovanom palmovom.