Otázky na RNG

drobnytrupik

Dobrý deň RNG, prosím poraďte mi v takej záležitosti.
Jedna známa bola s 5,5 ročným synom na meranie energetických zón a zistili mu, že má v nose, uchu a dutinách Stafylokoka, Streptokoka a Moraxellu.
Odporúčili jej koloidné striebro a dali ( neviem výrobcu - čakám na info) koloidné striebro 50ppm a dávkovanie určili na 2 * 4 ml. Chcem sa len spýtať či tá výška 50 ppm nie je silná pre 5,5 ročného chlapca a ak áno aké by malo byť správne dávkovanie.
Viete mi ešte niečo poradiť na tie bacily? ja som jej radila citricidal.
Stačil by alebo je ešte niečo, s čím by to vyhubila.
Chlapec má stále zahlienené dutiny a neustále berie antibiotiká.
Ďakujem za skorú odpoveď, spolieham sa na Vaše rady ako už v minulosti, a veľmi mi pomohli.
S pozdravom

NINIKA

Ahoj RNG,mám za sebou obličkovú koliku,a stihol sa už aj vyplaviť kameň,ktorý z 90% pozostával zo šťavelanu vápenatého.Tak som si čitala,čo ten štavelan obsahuje a okrem toho si má dávať pozor na prisun C vitaminu a A vitaminu,že treba teda dávať pozor na vitamínové prípravky na ich zloženie!Vitamin C a A obsahuje oregánový olej.Mala by som zvážiť pokračovanie užívania oregánového oleja?Mám velky rešpekt -boli to neznesitelné bolesti.Rozmýšlam,že budem uživať už len nejaké probiotika na nejake udržanie zdravšej flory v črevách.Nemám akútne problémy,podozrenia na pleseň,ale myslím,že organizmus bol prekyslený a v tom oregánový olej pomohol,aj keď som brala len 3x1 tobol.z iherb.com firmy.Popijala som týždne teplu vodu s čerstvou citronovou šťavou,tak to asi problemu tiež dopomohlo...:) Ďakujem za akúkolkvek reakciu.Prajem pekný deň.

RNG

hajjo, rozni lekari spominali davky aj vyssie, az 100 000 IU vitaminu D-3 kratkodobo s vyse miligramu vitaminu K-2 (MK7) kratkodobo, aby sa telo , tj pecen co najskor nalozilo tymito vitaminami a tym stupol v krvi obsah vitaminu D-3 az do dnes zelatelnych hladin od 65 do 85 nanogramov na mililiter.
Ale kedze zo slnka si telo vie vyrobit aj vyse 10 000 IU denne, skor sa priklanam k pravidelne branej davke 10 000 IU, co sa mi vidi konzervativnejsie, aj ked vysledky na Alzheimere/demenciu tam nebudu take rychle.
Slovensko a vseobecne Europa je dost slabo zasobena kvalitnymi doplnkami a su tam privysoke ceny, preto radim ludom kupovat skor z dovozu cez internet. Dobre firmy su napr iherb.com swansonvitamins.com puritan.com a ine.

hajjo

Otláčam z témy demencia-alzheimer :

Ďakujem RNG za radu. Chcel by som sa ale ešte raz spýtať - stačí tá dávka vitamínu D3 - 10000UI denne ? Predtým sa tu uvádzalo že začať 50000UI denne a potom po mesiaci znížiť na 10000UI denne ! A ďalej sa chcem spýtať ten vitamín K2-MK7 sa dá bežne na Slovensku zohnať ?

RNG

Aby som nezabudol rozne rastlinne farbiva su carotenoidy a telo ich vie premenit na vitamin A, tj formu retrinolu alebo retinol palmitatu.
Carotenoidy su zaroven vyborne a pre nas potrebne antioxidanty.

RNG

Je doast lahko mozne, ze dostavas dost vitaminu A v mlkeku a z celozrnnych vyrobkov. Takze bezne sa nepotreebuje doplnat.
Ja osovne beriem masivne davky vitaminu A vo forme benfothiamine, lebo to pozobu na mioju cukrovkarsku periferalnu neuropathiu(strata citu v prstoch na nohach,patach a az po clenok.

redka

momentálne uzivam selen, zinok, vit D, K, C, E, komplex B50, jod, probiotika a omega 3... len to acko ma este zaujima, ci je ho potrebne este dodavat doplnkami a ci je vhodne ho uzivat v kombinacii s niecom (tak ako napriklad vit D s K2 pre lepsie "ucinkovanie" v organizme... alebo jod so selenom)

redka

je nutné denne dopĺňat vitamín A? ak áno v akých dávkach? v akej forme? prípadne spolu s akými dalšími doplnkami?

RNG

Nuz ked ti predpisove lieky nepomahaju, tak naco ich brat?Zbytocne zamorovat telo?
Skus radsej vyssie davky vitaminu D-3, okolo 10 000 IU. samozrejme pri tom odporucam brat aj hodne K-2, najmenej 200 mikrogramov vo forme MK7.
Na odstranenie kalcifikatov: tieto 2 vitaminy presuvaju kalcifikaty z makkych tkaniv, vcitane ciev a mozgoveho tkaniva do kosti.
Odporucam brat aj vacsie davky vitaminu B-12, aj rozne antioxidanty, najma vsak vinpocetine(40 mg), Huperzine A(200 mikrogramov a gingkolidy (60 mg, 24% koncentracia), pripadne aj ine, ako napr vytazky z hroznovych semien(grape seed extract, 200 mg PAC) a podobne

hajjo

Ahoj. Napísal som príspevok aj do témy Demencia-Alzheimer ale zaujímajú ma vaše rady a tak vám píšem aj sem. Moja mama bude mať onedlho 66 rokov a už vyše 2 rokov má diagnostikovaný alzheimer. Podchytili sme to ešte v skoršej fáze ale aj tak sa jej to neustále zhoršuje aj keď berie rôzne lieky. Už sme aj kadečo menili keď že z niektorých bola úplne mimo. Najhoršia je noc, to určite všetci poznajú čo majú v rodine človeka s touto chorobou. Veľmi mi je ľúto ako sa na ňu pozerám a nemôžem jej pomôcť. Starám sa o ňu sám,som slobodný a nemám ani súrodencov. V posledných mesiacoch už musí mať opatrovateľku keď som v práci, nemôže už ostať vôbec doma sama, samozrejme ja sa tiež okrem práce nemôžem nikde dostať, musím byť s ňou. Momentálne berie ráno Memantin Mylan 20 mg a Akineton a na noc Kventiax 25 mg. V poslednom čase sa budí okolo 2-3 hodine a vystrája - tvrdí napríklad že musí ísť do práce hoci je 8 rokov na dôchodku a ťažko sa upokojuje, kričí a podobne alebo tvrdí že niekto chodí po byte.Poviem Vám pravdu, keď sa blíži noc už ja mám strach z toho čo zas v noci bude. Chcel by som sa spýtať na vaše rady čo môžem urobiť pre zlepšenie je stavu, zaujíma ma že ak by som nasadil ako radíte v tej téme vitamín D-3 tak či má brať aj ostatné lieky, či ich má vypustiť a brať len tento vitamín D-3 ? Na spanie určite bude niečo potrebovať, lebo bez liekov na spanie vstávala aj 20-30 krát za noc. Ďakujem vopred za vašu radu.