Otázky na RNG

jojojo55

Ďakujem za reakcie.

celý deň behám na tomto fóre a už mám tááááku hlavu. vrta mi v hlave jedna otazka.

Je biely povlak LEN príčinou candidozy? alebo moze byt sposobeny aj refluxom? problémamy s hlienmi? ...

nech viem kade sa uberať. dakujem

adoree

no nepridalo mi to sem ten odkaz, je to Grape seed mega potency V-caps od Now foods na stranke i-herb. Snad to neodstrania :-)

adoree

RNG

rada by som este prediskutovala svoje problemy.
V poslednom case byvam casto viac ci menej zahlienena (niekedy s neprijemnym kaslom). Ked nachladnem, skriabe ma v hrdle, zahlienenie sa zvysi a este sa mi objavi aj vytok- biely- a svrbenie( naposledy som si musela dat uz canesten tabletku aj krem a dost rychlo to zmizlo). V juli som mala az syto zlte hlieny a neovladatelny kasel asi 2 tyzdne nez to postupne preslo. Antibiotika som nebrala a pravdu povediac som uz dlheo ani nebola u lekara. Neviem ci to nemoze mat trocha suvis s ochorenim mojho manzela, ktoremu diagnistikovali zaciatkom roka na plucach mykoplazmy. Na tie bral trojkombinaciu atibiotik a potom sme nasadili na vasu radu extrakt z olivovych listov a NAC od Now foods. (GSE nebral). Odvtedy ma pokoj.
Tak teda by som vas poprosila o radu. A este by som sa chcela spytat co odporucate ako prevenciu pre deti (6 a 8) aj dospelych najma na zimne obdobie.

Dakujem a prajem pekny vecer,

Karin

eriiic

Jojojo

Nemam predstavu ani v najmensom. Ja na Slovensku uz zopar rokov nezijem ale ked som prezrel predchadzajuce komenty v tejto teme zo vcera tak myslim sa mozes spytat joa. Tam je spomenute ze dotycnej osobe zistili Candidu. Ak sa budes davat vysetrovat daj sa ale vysetrit na ine veci nakolko Candida sama o sebe sa len tak nevyskytne. Candida je vlastne nasledok nie pricina. Candida sa u ludi vyskytne len v pripade ze si mal dlhodobo oslabeny imunytny system. To moze byt sposobene roznymi faktormi ako zla zivotosprava nadmerny prijem cukru alebo alkoholu nedostatok spanku alebo vela antibiotik alebo antikoncepcia moze to byt zvysena hladina tazkych kovov v tele mercury atd. Plus imunyta moze byt utlmena u ludi s HIV alebo s cukrovkov. Hovorim treba zistit pricinu pretoze aj po odstraneni Candidi je velmi pravdepodobne ze sa ti rychlo vrati ak mas deprimovany imunytny system.

adoree

Dakujem velmi pekn za odopoved. Vazim si velmi Vas cas, ktory stravite nad odpovedami vsetkym ktori potrebuju poradit a vyhnut s chemickej liecbe.

Citricidal staci ten GSE 33%? A to si asi nema kvapkat do oka ale pit, ze?:-)
Rada by som sa spytala na pouzivanie esencialnych olejov. Napr 100% grepovy alebo citronovy olej nebude mat podobny antibakterialny ucinok?

jojojo55

ERIIIC
doktor to myslel asi tak, že v pažeráku nič nevidí, lebo ked si dám do googlu Candidu, pozriem obrázky, tak myslím, že to by aj laik vedel rozoznať či niekto candidu má alebo nie :)

inak neviete z vlastnej skúsenosti, kde by som si mohol dať dokladne vyšetriť candidu? Ďakujem

eriiic

Ani sa nedivim ze ti takto odpovedal. Typicka reakcia lekara na slovensku. Jednym pohladom ta diagnostikoval :D hmm
Candida je mikroskopicka a nieje mozne ju viidiet volnym okom. Bieli povlak co vidis je biofilm ako som spominal. Kandidu je mozno diagnostikovat jedine z odberu krvy pod mikroskopom. Nenechaj sa odbyt aj ked si viem uplne zivo predstavit v akej si situacii. Odporucam si dat spravit test v nejakej suromnej ambulancii pretoze odkladanie Candidii vedie len k zhorseniu stavu. Candidy je normalne asi 80 druhov vcitane Candida albicans. Viac ako 40 druhou Candidi sa da liecit tym astym sposobom ako Candida albicans ale kedze nevies ci nemas iny druh je treba sa datvysetrit. S najvacsou pravdepodobnostou je to albicans. Opakujem odporucam zacat dietu bez akych kolvek cukrov a podstupit liecbu nakolko systemicka Candida akehokolvek druhu je velmi neprijemna choroba. Rozvija sa velmi velmi pomaly ale oto horsie priznaky byvaju dokazom Ci uz od fyzickych az po psychuycke.
dosledkom proznakov je to ze Candida pri konzumacii cukru fermentuje cukor a vylucuje mikotoxiny a acetaldehyd co vplyva na nespravnu reakciu tela voci spravnemu fungovaniuco sa odraza na vela symptomoch ako nespavot podrazdenost zla koncentracia zabudlivost atd. Plus nehovorim o fyzickych tazkostiach a napadnutych organoch.

jojojo55

ERIIIC
vdaka za odpoved, zabudol som dodať, že gastroenterolog mi odpovedal na moju otazku, či mozem mať candidu, že nie, lebo candida sa okrem iného usadza na pazeráku a ten mám krasne čistý, že on má s candidou svoje skúsenosti a že ja ju určite nemám. Neviem ako sa určuje candida,....

eriiic

Bieli povlak na koreni jazyka je kvasiniova infekcia. Candida albicans. Vacsinou pozorovana uzien vo vagynalnej dasti v zaciatocnom stadiu. Bieli povlak na koreni jazyka je takzvany biofilm matrix vytvoreny Candidou ako ochrana pre tvojimu imunytnemu systemu aby prezila. Nedivil by som sa ak mas aj nahodou chronicku nadchu pretoze Candida sa vacsinou usadza v hrubom creve nosnej a ustnej dutine genitaliach a napokom v inych organoch. Zalezi od tvojho stupna zavaznosti ale ja osobne odporucam hydroterapie plus nystatin fluconazole.
Z vlastnych skusenostiti hovorim dopredu ze bezne prirodne antifungalne pripravky ti v tomto sadiu nemaju ziadnu sancu pomoct. Na odkyselenie si daj dva tri razy do tyzdna lyzicku sody bicarbony do pohara s vodou a vypi. Soda zvysuje ph v tele a zaroven pomaha telu pri mnoho dalsich kazdodenych pochodoch ci uz detoxikacie Lebo boji proti vyrusom a bakteriam. V neposlednom rade dieta je nevyhnutna.
Viem ze sa na tomto fore najde vela odporcov na moj nazor ale presiel som si tym a viem ocom rozpravam.