Otázky na RNG

RNG

Putava reklama,jemne zavadzajuca, ale privysoke ceny za bezne produkty, nijak viac kvalitne, nez priemerne na trhu v USA.

delphia

ahoj RNG,

zaujima ma tvoj nazor na na vyrobky tejto spolocnosti:
www.ways.cz

viem, ze zelene potraviny su velmi prospesne pre zdravie, ale mne tieto produkty boli predajcom mega "ospievane"- vyliecili si nimi zapchu, zapaly, endometriozu, cirhozu pecene, atd. podla mna su to prehnane tvrdenia.

a tiez ma zaujima, ci tieto produkty aj u vas sa predavaju multi level marketingovym systemom.mne sa z neho "jezia" vlasy. na mna to posobi kontraproduktivne. doraz sa kladie na zisky a nie na blahodarnost pripravkov. a dookola tocia iba to, ako MLM system v amerike prosperuje a dalsie ich blaboly...
vdaka za tvoj nazor

RNG

Pouzivanie megadavok vitaminov ako liecivo nie je nic noveho, hoci to dodnes lekari v drvivej vacsine oficialne popieraju.

castorp

Ďakujem. Nemám tú knihu pri sebe teraz, ale táto časť, kde bol uvedený ten rozpis megadávok vitamínov nadväzovala nato, že ako sa dá pomocou nich liečiť schizofrénia a tam spomenul A. Hofera, niacín, céčko a pod. Úchvatné sú tie formulácie niektoré, ako to opisuje. Možno zacitujem.

Áno, tento autor je svojim spôsobom vizionár, lebo spomína v knihe, že raz to bude dobrý biznis a ešte niečo... Napadlo mi teraz meno Randy Gage, ten tuším zarobil na vitamínoch, asi pomocou MLM.

RNG

Nuz co si mysli autor, o tom nemozem spekulovat, to vie len on sam. Ale ze treba z niektorych vitaminov ovela viac, ako hovoria stare odporucene denne davky z roku 1948, ktorych sa lekari dosial tak zatato a spiatovcnuicky drzia, o tom niet , aspon u mna, ziadnej pochyby. A ani u desiatkach tisicov(vlastne stovkach tisicov) lekarov, kedze prave lekari v USA sukromne az na 90% pouzivaju podla prieskumu na sebe a svojich rodinach doplnky, ktore vsak svojim pacientom nepredpisuju.A su to aj tzv megadavky vitaminov.

castorp

Zdravím RNG. V jednom antikvariáte na SK som našiel knihu s názvom ,,Svítaní okultizmu" od autora Karla Hanáka, z vydania z roku 1993. Podľa toho čím sa zaoberá a opisuje, ide pravdepodobne o ,,psychotronika."

Čo ma prekvapilo, že vo svojej knihe má kapitolu s názvom ,,Vitamínová búrka", kde na svoje časy má publikované nejaké tie zistenia o prospešnosti megadávok vitamínov, ale tie kapitoly a odstavce v nich sú napísané hrozne a niekde napr. neviem, čo tým myslí a načo to je dobré a pod.

Má tu rozpis vitamínov, ale neviem načo: A vitamín 1 tobolka denne
(30 000 m.j.), B komplex forte 2 krát 1 ampula denne, E vitamín 2 krát 1 tobolka denne zhltnúť polhodinu pred jedlom s ost. vitmín., Acidum folicum 2 tobolky denne, Lipovitan 2 krát 1 ampula denne, C vitamín 500 až 3000 mg denne podľa založenia človeka, Pantenol(kyselina pantotenová)3 tabletky denne vycucať na jazyku celkom 300 mg dexpantenolu denne. Ešte odporúča 2 tabletky Calcia v kombinácií s jednou tabletkou Gastrogelu ako zdroja horčíku.

Autor čerpá alebo sa inšpiruje Adele Davisovou. Načo je tá kombínácia dobrá, neuvádza. Žeby nejaká prevencia?

RNG

Posledne, co som pocul ma iherb.com postovne na Slovensko od 6 dolarov a pre prvonakupcov maju dokonca 5 dolarovy kupon na zlavu, pozri cez rng.nazory.eu reklamu iherb na pravej strane.

RNG

Krtek, betakaroten sa v tele premiena na vitamin A, tj retinol, ale nie v mnozstve, co telo potrebuje, ale podla schopnosti tela tuto premenu vobec urobit.A to je dost individualne. Preto odporucam skor vitamin A vo forme tukovej, tj retinyl palmitate, ktory priamo ucinkuje a zhromazduje sa v peceni, a potlaci vylucovanie tukov cez kozu az ked sa jeho hladina v peceni znacne zvysi, a tym aj v krvi.
Cez iherb.com najdes viacero zdrojov retinyl palmitatu v davkach az vyse 10 000 IU na kapsulu, Carlson Labs ma napr velmi lacno 15 000 IU na kapsulu , za 240 kapsul, pod 11 dolarov za flasku.