Otázky na RNG

martinsos

Aha dobre vedieť :) Kalinat som ešte nezohnal ani v záhradkárstve asi to budem musieť objednať cez net aj , keď to stoji 1,6e a za poštu chcú 5e.. Zatiaľ ráno pijem sodu bikarbonu pol lyžičky v 3dcl. Potom nejem tie 2 hodiny. Betain si dávam 3x denne s vačším jedlom vždy , pri malých jedlách si ho nedávam.

Ďakujem zatiaľ za rady :)

RNG

Tekvicove jadierka sa daju v mixeri rozmlatit uplne na kasu takze potom nedrazdia mechanicky.
Aj pol lyzicky Kalinatu ti postaci, pokial neberies viac nez 3 tablety Betainu.
Ja osobne tym ze nezapijam jedlo sa obvykle vyhnem vobec pouzivaniu kyselin, samozrejme aj mensie davky na raz pri tom pomozu.
Udajne niektore horke latky podporuju vytvaranie kyselin, preto boli historicky zname ako digestiva.

martinsos

Aha ďakujem , budem to musieť rozdeliť do viac dávok , lebo mi nerobí dobre naraz zapiť pol litra vody , tie mikrovlakniny tak si to rozdelím na viac častí , alebo to dám tiež do flaše. Ten draslík dám teda okolo 3g do flaše + 5 gramov esteru C. Ešte sa chcem spýtať , viem že by mi to lekári zakázali , ale ide sezóna tekvicových jadierok a ja ich strašne ľúbim , čo myslíš môžem to jesť? (tiež je to vláknina , ale nie mikro čo? )

Ďakujem

RNG

Hranica draslika je velmi vysoka, lebo ho ladviny nevedia zadrzat, ako zadrziavaju sodik.
Odporucana davka na den je od 2000 az po 4500 mg, ale ked zoberies napr domorodcov v Amazonskych praslesoch, ti dostavaju z divokychj plodin az 7500 mg draslika, takze predavkovanie je otazne. Samozrejme to nemozes zobrat naraz, ale len postupne pocas celeho dna, aby sa to stacilo vylucovat.

RNG

Nuz ja takej vody vypijem denne az 1.5 litra, takze pravdepodobne dostanem tych 15 gramov mikrovlaknin v tom v priemere.
Naviac jem jablka a hrusky, ktore obsahuju tiez pektiny(3 gramy na jablko) vyhryzam bielu duzinu z kozky pomarancov, to su tiez pektiny, jem casto strukoviny, pripadne lanove semeno, a to tiez obsahuje urcite mnozstvo mikrovlaknin. Aj celozrnne produkty ich obsahuju nieco a dokopy je to iste v priemere aspon 15 gramov denne, mozno aj 20 gramov.
Moj brat napr pouziva zmes vitaminu vo forme askorbovej kyseliny a polovicu tolko KHCO3(na Slovensku kalinat) dom vody, co neutralizuje kyselinu askorbovu a zaroven doda extra draslik. Pridavat postupne, lebo sa to speni a prekypi