srdcova extrasistola

Príspevok v téme: srdcova extrasistola
anonym_1082

Dobrý deň, v minulosti som mal často bušenie srdca a teraz v 40 rokoch asi druhý deň mi vynecháva srdce. Proste niekoľko krát udrie dobre a potom akoby vynechalo a zas bucha dobre. je to veľmi nepríjemné. Liečim sa aj na zvýšeny tlak užívam LOCren 10mg raz denne. Na Holter strojček som bol a zachytil tie extrasystoli a doktor povedal že ten locren to spravý ale opak je pravda tie extras. mám už 4 deň a nič nepomáha Užívam aj Cardilan a nič. Lekár vravel že je to normálna extrasyst. ktorá by ma nemala ohroziť ale je to hlavne nepríjemné keď človeku bucha srdce nepravidelne. Nemáte niekto s tým skúsenosť čo by pomohlo? Bol som na USG srdca je ok ekg je tiež udajne dobre len na Holtry sa zachytili tie extrasystoli a nejake aritmie. Dakujem za radu

anonym_1082

Ahoj, Soraja, ja som bol dnes u doktora a zachytili extrasystolu na ekg a na druhý týždeň mám isť na Holter ale neviem či sa dočkám lebo aj keď mi naordinovali rytmonorm a začal som ho brať arytmie alebo extrasystoli mám stále a nič sa nezmenilo dokonca by som povedal že sa to zhoršilo zajtra bez hanby pojdem zas k doktorovi predsa z niečoho to musí byť. Ja som bol tiež v Blave a údajne mám nejak citlivé srdce Skúšali mi vyvolať arytmie ale sa im nedarilo tak ma nechali na pokoji.

Soraja

ahoj Anonym-1082, no ja mam to iste, bola som na holteri, tam mi za 24hodin neukazalo nic, ale mam presne to iste ako ty, moj kardiolog je skvely, poslal ma do Blavy a tam ma doktor dobreze nevysmial, ze to je nic a ze ked mi to bude trvat dlho, tak potom mam prist. NAvyse uz asi rok sa mi takmer kazdy vecer zle dycha, ale po skusenostiach v BA si pripadam ako hypochonder, tak k lekarovi radsej ani nejdem:-( lieky neuzivam ziadne.

jana123

dasty, to moze byt psychika. Aj som som mala rovnake tazkosti a nakoniec mi lekarka predpisala antidepresiva. A zlepsilo sa to..

RNG

Lekarne nie su najlepsi zdroj na draslik(kalium potasium) hoci ho potrebujeme velmi vela denne (data od 2600 do 5000 mg z roznych zdrojov) lekarne ho predavaju v "magickej" davke 99 mg s hromadou varovani o "zlych nasledkoch predavkovania"
To ze jeden banan obsahuje 400 mg, s teoriou "zlych nasledkov predavkovania" nejak nesedi.Viac obsahuje zemiak, hlavne ked je pestovany na malo vycerpanej polnohospodarskej pode(celiny, prerie).
Zialbohu, dnes intenzivne pestovana zelenina ma primalo draslika a inych, lebo poda je vycerpana.
Tema na draslik v krvi a ine okolo draslika tu uz boli.
Okrem zvyseneho tlaku pri nespravnom pomere sodika(privela) draslika(primalo) a inych su pricinou hromady roznych chorob, vcitane arrytmie, tj nepravidelneho buchania srdca a tetanie-trpnutie svalstva pre nedostatocny prenos nervovych signalov z nedostatku elektrolytov, tj kyslicnika uhliciteho a mnozstva mineralov, fibriomyalgia a ine.

anonym_1082

Dobrý deň, na Cordilane je napísané že sa používa aj na liečenie srdcov. rytmu. Mne je divné len že nezabera ani Locren ani Vasocardin ale hlavne že doteraz som to nemál a s čoho to vzniklo. Skúsim v lekárni kúpiť Magnezium a calcium a pobrať. Neviem či nekúpiť niečo na ukľudnenie Ale zas nemám žiaden problém tak neviem s čoho by to bolo

RNG

Cordilan=nifedipin je calcium chanel blocker, tj liek ktory kontrolovanim vapnika v stenach ciev ich rozsiri-dilatuje, a tak znizi docasne tlak.Samozrejme maju bocne ucinky ako puchnutie koncatin(edema) zapcha, a rychle bitie srdca.
Nikde som nevidel, ze by mali byt pouzivane ne nepravidelne bitie srdca
Relaxacia, uvolnenie pnutia v stenach ciev sa da dosiahnut aj inymi prirodzenymi prostriedkami ako napr. hloh(ACE inhibitor, tiez relaxuje-rozsiruje cievy
Rytmus bitia srdca je kontrolovany nervami tj jedna sa o prenos nervovych signalov, kde hlavnym hracom su mineraly. Sodik(natrium), draslik(kalium, potassium),vapnik(calcium), horcik(magnezium)
To su hlavne, ktorych hladiny musia byt udrzovane pre spravne vodenie nervovych signalov.
Obvykle mame PRIVELA sodika, z coho je hromada problemov, vcitane vysokeho tlaku,
PRIMALO draslika(kalium, potassium),
vapnika(calcium) a
horcika(magnezium)
Jednotlive sa daju lahko doplnit.
Hlavne magnezium a kalium su spojene s tepom srdca v tejto teme.

anonym_1082

Dobrý deň, práve beriem Cordilan (to je práve nejaký minerál kalium) a aj vitamín Thiamin a extrasystoli stále pretrvávajú aj dnes ráno. Už sa hanbím ísť k doktorovi lebo keď som tam bol s tým istým problémom tak to bral ako niečo nepodstatné. Skúšal som večer Vasocardin ale nič sa nezmenilo.

dasty

ahojte ja mam taky problem ye uy asi rok mam tlaky na hrudi a zacne sa mi tazko dycha citim sa ako pred infarktom je dost neprijemne a potom ma zacne boliet aj chrbtica neviem co mam robit uz nevladyem pomozte mi prosim niekto mam 24rokov a vsetky mnozne vysetrenia za sebou a vsetko ok ved co ine doktori vedia povedat az kym nelezime v nemocnici tak dovtedy niesme zaujimavy.dik caute

RNG

Selektivne beta andrenoblockery, medzi ktore Locren patri su sice ucinne vasodilatatory(relaxuju pnutie v stenach ciev, cim sa cievy rozsiria a znizi tlak), ale ako vsetky chemikalie, ma bocne ucinky.
Na rozsirenie ciev je dopbry prirodny ACE inhibitor, Hloh(hawthorn) .
Na upravu tepu(tachycardia, exterasystolicke, nepravidelny tep) treba niektore mineraly, hlavne horcik(magnezium), pripadne vapnik(calcium) a draslik(potassium, kalium)
Uloha draslika a jeho akutny nedostatok v tele bol preberany v teme na fore, kde bol spojeny s roznymi problemami, od vysokeho tlaku,arrytmie, fibriomyalgie,tetanie.... ( K je hlavny elektrolyt, kontrola vodivosti a prenosu nervovych signalov, ktora ked je porusena, vedie k stovkam medickych problemov)