rakovina pluc

Príspevok v téme: rakovina pluc
martin..xx

zdravim..mam 18.bol som fajciar asi 3-4 roky..terza si dam mozno jednu cigaretku za tyzden..ako kedy..niekedy som fajcil aj 15 cigariet denne...ked si dam cigaretku terza pocitujem..bolest v plucah...inak sa tato bolest nevyskytuje vobec...chcem sa opytat...po kolkych rokoch fajcenia v zavislosti od mojho veku..je mozne dostat rakovinu pluc..uvedomujem si ze to nie je sranda..tak chcem tomu predist radsej..dakujem

pentium

Teraz aby ste si zle nevysvetlili moju reakciu:
Pravdaže človek moze dostat rakovinu pluc v kazdom veku,len cim je vek vyssi, tym su rizika vzniku rakoviny pluc vyssie.

pentium

Clovek sa casto chce zmenit iba vtedy ked je uz neskoro.Ale nezufaj, pravdepodobne by si v tvojom veku nemal mat rakovinu pluc.

ethel

pre vznik rakoviny plúc je viacero faktorov.Aj ludia,čo cigaretu v živote v ústach nemali a boli aktívny športovci ochoreli na túto chorobu.:-( Povedala by som ,že najrizikovejší sú na to pracovníci chemických závodov,baníci,stavbári,fajčiari,pacienti po prekonaní TBC,....ale nikde nie je napísané,že baník,stavbár,fajčiar,..dostane rakovinu.Dôležitá je aj celková životospráva,psychika....skôr ochorie baník,čo si rád vypije a k tomu pofajčí,nepravidelne sa stravuje a doma má peklo,prípadne je starý mládenec.To sú moje postrehy z praxe...
Každopádne neurobíš zle ak prestaneš fajčiť!!!V neskoršom veku by si skôr mohol trpieť CHOCHP-kou,astmou,...takže čím skôr prestať,kým ešte nie sú priedušky zanesené...

flower

nikde nie je stanove napr. "po 30 roku zivota aktivny fajciar dostane rakovinu pluc". u kazdeho jedinca je to individualne. niekoho dokonca rakovina obide, aj napriek tomu, ze fajci. ale fajcenie je hlavnym faktorom rakoviny pluc, je velmi spravne rozhodnutie skoncovat s tym. prve symptomy su kasel, problemy s dychanim, nechutenstvo, unava alebo bolesti v hrudi. az neskor mozes vykasliavat az krv, stratit ubytok na vahe a ine. je pravda, ze cim mladsia je dana osoba v obdobi, kedy zacne fajcit, tym vacsie je riziko vzniku rakoviny. citala som, ze fajcenie medzi 13. a 19. rokom sposobuje trvale! geneticke zmeny v plucach, a tym zvysuje riziko rakoviny pluc, a to aj v pripade, ked dana osoba prestane fajcit. ale pozor, fajcenie nesposobuje len vznik rakoviny pluc, fajcenie sposobuje aj ine ochorenia dychacich ciest, napr. dosledkom fajcenia je chronicka bronchitida, emfyzem pluc, tiez poskodzuje sliznicu dychacich ciest, moze vzniknut astma, no a vela vela ineho. takze je mudra moznost prestat fajcit a ja ti drzim palce, aby si to dotiahol aj bez tej jednej cigaretky za tyzden:)

aloe

To neviem po koľkých rokoch,ale je dobre,že prestávaš s fajčením, najlepšie by bolo urobiť detoxikáciu organizmu prírodnými prípravkami, pretože tých jedov musíš mať v tele až až.