Bolesti v podbrušku

Príspevok v téme: Bolesti v podbrušku
livia

Už vyše týždňa mám bolesti v podbrušku (také ako pred menštruáciou, ale tá mi skonšila pred týžňom). Mala som tie bolesti aj pred tým, ale pripisovala som to blížiacemi sa príchodu menštruácie, ale tá už dávno skončila a bolesti pretrvávajú..bolia ma aj kríže a takisto mávam časté nutkanie na močenie. Čo to môže byť?

maťa

ako to opisujete, aj ja mawam bolesti w podbrusku a bolia ma krize...bolest je taka ako pocas kramow alebo pred kramami ale tje mi uz skoncili, ta bolest uz trwa dost dlho, ani sama newjem, nekedy prestane ale potom zas zacne..nebola som s tym u doktorky ale z tej bolesti ma boli aj oblast okolo pupku prosim poradte co to moze byt?

peterkoo

ahoj mam teraz presne take iste priznaky ako opisujes ty bola som na ultrazvuku a zistili mi cistu na vajecniku 6 krat 3cm idu mi ju operacne vzbrat nepodcenuj to a prednedavnom som mala zapal maternice

jaja

ešte dodám k tomu, že endometrioza nieje vidieť na ultrazvuku u gynekologa a strašne bolí ked je malá ako špendlíková hlavička, mne ju bolo vidieť na sone až ked mala priemer 5cm, aa rástlo mi to tam rok a narobilo mi to také zrasty v brušnej dutine, že ma bolelo celé brucho komplet tá postihnutá strana a nezaberali na to ani lieky na bolesti. Nedajte sa odbyť gynekologom, aby vás len sledoval. Dajte si vyšetriť ten ONKOMARKER CA-125 /ním sa odhalí trebars endometrioza, zápal vaječníka, myom, cysta/. A všetky bolesti, ktoré sú viazané na menzes tesne pred ním a cez menzes tak sú len a len gynekologický problem!!! sú to slová môjho lekára, ktorý ma operoval a staral sa po operačke o mna. A nebojte sa laparoskopie ani narkozy, ked ju lekár odporúči, len tá Vám pomôže zbaviť sa bolestí a predídete včas tomu, že Vám neskôr vezmú to, bez čoho žena už nebud plnohodnotnou ženou.

jaja

Mala som problemy ako vy, trvali rok. Stále krv aj moč a všetky výtery boli ukážkovo v poriadku, kompletne ma vyšetril neurolog, gynekolog, urolog, gastroenterolog, CT aj magnet.rezonancia bola bez nálezu. A raz ma to priviedlo na pohotovosť kôli bolestiam a spravili mi sono a nález? cysta endometriomová /čokoládová/ na vaječníku. Hned mi robili z krvi na gynde vyšetrenie onkomarkerov CA-125, čo bolo aj veru zvýšené, tak ma poslali na laparku. Už som po operácii a potvrdená diagnoza endometriomová cysta na vaječníku a zrasty . Mávala som veľké bolesti počas menzes a neskôr stále, bolelo ma v krížoch, na vaječníku aj v podbrušku. Teraz viem, že to tak bolia zrasty a endometrioza. Dajte si vyšetriť onkomarkery CA-125 u svojho gynekologa a len laparoskopia lieči tieto problemy a ono sa to naozaj len vyšetrením onkomarkera a laparoskopicky dá zistiť. Nečakajte, lebo endometrioza robí viac a viac zrastov a rýchlo sa "zažiera" do okolia a spôsobuje neplodnosť. Osobne som to zažila.

ajka 72

preco bolesti krce vonkajsie posva ,nemohla som sediet,len trva za 20minut,pila som zensky caj,uz zahojila mi,niekedy obcas krce len vonkajsie posva,nie nebolesti vnutorne posva,nechapem,nemam zapach aj vytok

???

Aj ja som mala bolesti ako pri menštruácii,tak som išla lekárovi a našiel my myom,bolo to pred 2 rokmi,stále sa sleduje a zväčšuje,ale dá sa.Aj cyklus je už nepravideľný,tak sa daj čo najskôr vyšetriť.

kioaka

ahoj,tu su fajecniky,to oni ta bolia,ja mam tiez take bolesti.ono to prejde samo.mna to boli preto,lebo som prestala brat antikoncepciu,povedal mi to doktor

jancecka

to neviem, ale myslím si, že asi nie, to sa sleduje pri zistení tehotenstva asi hladina hormonov, ale to si tiež len myslím, myslím že pri tom ti to nezistia, neviem, vyskúšaj zavolať svojej ženskej