Preskakuju psie blchy na ludi?

xavaxx

Tiež som nejeden krát chytil blchu na svojej nohe, po uhryznutí to svrbí aj 3 dni. V drogerii som kúpil naftalenové tablety a rozmiestnil som ich po dvore, určitý čas som ju nosil aj vo vačku zabalenú v servítku pretože dosť smrdí. Neviem kam sa podeli či pokapali, ale od vtedy náš pes ani sliepky blchy nemajú a to ich mali fakt dosť vela.

YAK

Pre vsetkych co pochybuju, blchy sa mozu past aj vyhradne na cloveku. Mame v dome neprisposobiveho spolubyvajuceho a par krat nam doniesol z ulice tulave macky. Ziadne domace zviera vsak nemame a macky sme vyhnali. A po par dnoch som nasiel stipance po nohach. A nachadzam ich kazdy den. Dnes som chytil v kupelni 3 male blchy, v posteli dve. Rovnaky problem maju ostatni spolubyvajuci. Skor sa chcem spytat ci je aj iny sposob ako kompletne vystriekat cely dom. Nieco ako su pripravky na psa, ci existuju aj pre ludi, resp. ci mi podobne pripravky neublizia? thx

snehulienkaa

Ahojte
chcela by som sa spytat, ako zistim ci mam doma blchy?

pretoze sa mi objavuvu stipance kazdu noc nejkay pribudne, je to len v noci, svrbi to a vyzera to ako od komara, ale od komarov to urcite nie je, lebo uz mam toho mnoho. HLavne na chodidlach a na lytkach.
Psa doma nemam, ale mam potkana. Casto sa skrabe a obcas mava aj chrasty, ale este som nikdy nevidela u neho blchu ani na sebe.

Neviete z coho by som to mohla mat? MOzu to byt blchy?
Dakujem

lucinka27

podla mna to mozu byt aj roztoce alebo ina pliaga v posteli. Mas to rano, ked vstanes? ked nie, skus radsej skocit na kozne. Psika vsak poriadne prezri. Ja dlhodobo pouzivam taky specialny obojok,vola sa kiltix. Menim ho kazdych 7 mesiacov a je aj proti kliestom. daj vediet, ci to zabralo, resp. co to bolo.

mar

Ako to s tou kriedou urobit,blchy preskočia nakreslenu čiaru?Na ploštice a mravce to asi zaberie,ale neviem ako hrubo robiť čieru.Nám 2 mačatá doniesli blchy a bojujeme-veľa to už stálo a jedine mna pohryzu.Macata su odblšené,odčervené už von a v byte stále niečo asi je.ja mám sem tam hryzenec.Už tu bol aj deratizer -som zufala.Môžu mačacie blchy stale kusať len človeka?Psia len určitú dobu.Prosim poradte.

chovatelka

ešte ničo ak chceš vedieť či to je blcha daj na postel alebo na zem kancel. papier alebo niečo biele.Blcha ide na svetlé ale treba trocha počkať.

Denz

Blcha psia síce dáva prednosť cudzopaseniu na psoch, ale dokáže po obmedzenú dobu žiť i na inom hostiteľovi. Pokiaľ je pes silne napadnutý blchami, môžu tieto prejsť i na človeka. Blcha psia je najčastejším cudzopasníkom psa. Je nebezpečná nielen tým, že sama na psovi cudzopasí, ale je tiež medzihostiteľom pásomnice psej. Blchy dokážu veľmi dobre skákať, takže sa bez problémov premiestňujú z jedného hostiteľa na druhého až do vzdialenosti 1,5 m. Živí sa krvou, je to jej jediná potrava.

chovatelka

no ja nie som až taká múdra chovám psov len 15r.Ale toľko viem,že že tá blcha psia ide aj na človeka a psa treba najprv odčervovať a až potom dávať prípravok proti blchám.V chovatelskom obchode dostať frontlain sprej a v lekárni na predpis aj pipeta.

Miisenkova

AHOJTE VSETCI, MAM PRE VAS VYNIKAJUCU SPRAVU KONECNE SOM SA TYX MALYX ZMRDOV ZBAVILA..SICE SOM MALA ASI LEN 2 SAMCEKA A SAMICKU ..ALE DOKAZALI MA TEDA DOKUSAT STATNE..
PORADIM VAM AKO S NIMI ZATOCIT, JE TO TOTALNE PRIMITIVNE, A NIE JE TO NAPODIV VOBEC DRAHE VZHLADOM NA VSETKY PRIPRAVKY A BIOLITY KTORE SOM VYSKUSALA...
V OBCHODE BALA MI PREDAVAC PORADIL OBYCAJNU KRIDU NA AKYKOLVEK LEZUCI HMYZ.
TREBA LEN DODRZAT POKYNY NA LETACIKU, NEVDYCHNUT JU ALEBO TAK. JA SOM TO UROBILA ZHRUBA TAKTO: PRED SPANIM SOM PEKNE SPRAVILA NA PODLAHE OKOLO POSTELE KRUHY, AJ NA TIE DOSKY CO SU LEMUJU POSTEL, LEN SOM TAM SPRAVILA TAKE PRUZKY BOLO ICH ASI 5 A ASI 2 CM HRUBE POPRI SEBE. TA KRIEDA FUNGUJE TAK, ZE KED PRIDE DO STYKU S AKOUKOLVEK KONCATINOU HMYZU TAK MU ZACNE ODUMIERAT. VAZNE TO FUNGUJE!!! JA SOM TO ODSKUSALA NA MUCHE LAPLA SOM JU DO KELIMKA A POD NU SOM NATRUSILA KRIDU A ASI ZA 2 HODINY SKAPALA. LEN SI TREBA DAVAT BACHA ABY STE TU KRIEDU NEVDYCHLI ALEBO SI NOU NEJAKYM NEDOPATRENIM NEPRETRELI OCI ABO TAK..MAJU TO V BALE ASI ZA EURO A POL !!!! VAZNE JE TO SKVELE JA UZ SOM NEMALA KUSANEC ASI 3 TYZDNE A SOM SI ISTA ZE UZ SU VSETKY SKAPATE. AK VIETE ODKIAL VYLIEZAJU TIE POTVORY, (JA SOM TO NEZISTILA) MOZETE SPRAVIT TAKE KRUHY OKOLO ICH "BEJVÁKU" . HLAVNE ABY TEJ KRIEDY BOLO VSADE CO NAJVIAC AJ OKOLO ZASTRCIEK TO MOZETE NATRIET, JA SOM PONATIERALA AJ TATRANSKY PROFIL CO MAM PRI POSTELI.:)
TAKZE TU KRIDU MAJU ASI VSADE V DROGERIACH, JE ZA EURO A POL. MNE TO POMOHLO, DUFAM ZE TO POMOZE AJ VAM :)
LOVU ZDAR!!!:)