Nemôžem spať

RNG

Na spravny denny rytmus (circadian) tj v noci spanok, cez den bdelost a energia je potrebne cez den silne svetlo a v noci uplna tma.
Ludia, co pracuju v tmavych miestnostiach a nie su vystaveni cez den silnemu svetlu maju znizene vylucovanie adrenalinu cez den a znizene vylucovanie melatoninu v noci. Su cely cas malatni a nemaju dobry hlboky regenerujuci spanok.
Za silne svetlo sa povazuje nad 5000 lux, za tmu pod 0.1 lux.
Na porovnanie plne slnecne svetlo je 100 000 lux, zamracene je 5000 lux a mesacny svit je 0.05 lux.
Obvykle osvetlennia v uradoch v noci alebo bez okien su 200 az 1000 lux, co sposobuje tieto civilizacne problemy.

Spanie pri televizii je jeden zo zlozvykov, ktory je casto dovodom poruseneho spankoveho rytmu.Nielen svetlo, ale este aj zvuk vyrusuje a nedovoli telu kompletne vypnut a v spanku si porobit v mozgu poriadok medzi informaciami.

retard

kto mi poradi, mama nemoze spava a uziva nejake lieky na spanok co jej predpisuje ten retard v blielom plasti, od dealera nema daleko, nejake rozumne navrhy prosim

ShaulaThalit

Aj ja som posledné dni tak mala. Som išla spať o desiatej, jedenástej a pozerala som sa hore do noci. Rozmýšľala som, že čo musím stihnúť, dostala som paniku, že to nestihnem a takto som nezaspala ešte dlho dlho...
je to psychického charakteru. Navštív odborníka.

mjanik

lea 2-vymeň akupunkturistu,nech zmení liečbu,účinok musí byť trvalý,alebo aspoň trvalejší-ak to pravda ešte potrebuješ

valerian

ja beriem hypnogen uz 6 mesiacov a som si na neho zvykol, cez noc som bol uz aj na 5 tabliet a navyse mam po nom abstinencne priznaky,do 48 hodin po vynechani mi je zle mam silny nepokoj, ktory zmizne az po podani hypnogenu. bude mi trvat dlhsiu dobu lez si odvyknem,je navykovy

spanok

Užívam dlhodobo asi 2,5 r. STILNOX na spanie po psychickej traume spred 4 rokov.Chcel by som sa ho postupne zbaviť.Je mozna kombinácia mimo relaxu a iných odporúčaných hygien spánku znižiť dávku STILNOXU na 1/2 tbl. s tabl. MELATONIN 5 až postupne vysadenie, keď by som to zvládal ? Ide mi o to či to nie je škodlivá kombinácia. Alebo vie niekto lepšiu