Krvácanie z konečníka - prosím o pomoc!

Príspevok v téme: Krvácanie z konečníka - prosím o pomoc!
veronika

Od vcera rana vzdy ked si sadnem na WC vyteka mi z konecnika pri zatlaceni jasne cervena krv,vzdy asi tak pol deci.Nemyslim ze su to hemoroidy,nemam ani ziadne bolesti.Mala som len problemy so zapchou tak som uzila 3 dni po sebe fenolax.Nevie niekto co by to mohlo byt???Dufam ze to nie je priznak rakoviny hrubeho creva:-(((Moze to byt tym fenolaxom?

dubi

Ja mam tento problem uz dlhsie, niekedy je to lepsie niekedy horsie. Uzivam Detralex ten pomaha, ale po mesiaci som mal velke problemy, krvacalo to tak moc ze som to nevedel zastavit. Je to o strave, teraz som stravil cas mimo domu na tábore, takze problemy sa vratili. Ale ako zastavit to krvacanie mate nejaku radu? dik

megi1

krvava stolica = znamena upchanie criev!

kedze sa casto prejdame tak takto vznika zla stolica (krvava) ak mate krvavu stolicu treba jest vela jogurtou ,mlieka ,yougurtovych napojov ,slivky, jablka ale nie banany!!obmedzi sldkae ako keksy,cokolady,zakusky na paaard dni

pjosa

zapal mocovych ciest... urologicky caj, teplo, vela vody, caju pit... mozno aj antibiotika ak to mas v hroznom stadiu. Mne velmi pomohol urologicky, zensky caj, ktory som stale pila

macicka40

Joj ludia pomoc ....ja mam strasne bolesti na WC....v zivote som to nemala ...teraz ked si sadnem tak normalne placem ako keby zo mna noz isiel von ...ani sediet pomaly neviem ..krv som nespozorovala uz dlho ale asi tak v marci jej bolo dost ...nezijem na SR a tak tu ani lieky nepoznam a asi najlepsie bude ist k lekarovi ...

lucinka13

je mi luto, ze pisem az teraz, len teraz som sem kukla...mam podobne problemy ako veronika - tiez ked zatlacim, tescie mi vela krvi, cca 1/2 dcl (kvapka) a nemam bolesti...mala som to asi pred cca mesiacom, bola som na gastre, spravili mi rektoskopiu, ale nic nezistili, len ze mam zapalene vnutorne hemeroidy. Lekarka mi odporucila Detralex (treba dlhsie uzivat) a kazdy den si dat cipok Procto-Glyvenol (tak nejako), ale nedaj si ho cely dnu, skor ho pridrziavaj, aby sa ti presne v postihnutej oblasti vstrebal. TRvalo to cca tyzden a zmizlo to...treba ale upravit stravu, veeela pit (cca 2 L kazdy den) a pohyb!!! Ja mam sedave zamestnanie, tak sa mi to zial vracia...ked budem nieco vediet skor, dam vediet. PS: netreba sa bat ist k lekarovi, je to troska hanba, ale ulava, ze ti nic nie je, stoji za to...Rektoskopia inak nie je bolestiva, je to OK. Nemusis sa bat. Absolvovala som aj kolonoskopiu, mala som nejake oblbovaky, nic si z toho ani nepamatam:))) chvalabohu...:) DRZIM PALCE!!!

[zruseny12]

Ahoj Veronika,prepac,ze az teraz odpisujem ale nahodou som sa pozrela na tu temu,ja uz nie som casto na PC,dnes je vinimka...tak ja som bola len na vysetrenie 19cm,na kolonoskopiu som nesla,ale predpisali mi dortiflex a ja som brala Hemodin/je to podobne ako dortiflex/a kupele z dubovej kory som si robila a spofax-cipky su dobre,inak chirurg chcel,ze to odstranime chirurg.ale gastroent.mi poradila aby som si to len preliecila....zatial je to ok,a teraz poslednej dobe koli stolici atd.uzivam Psyllium...

duro

Ahojte , prosim vas ak chce niketo poradit a pomoct tak treba mi napisat na mail. Mam skusenosti z týmto problemom.

veronika

Dobry den.
Chcela by som vas poprosit o radu. Uz dlhsie mam taky stiplavy pocit pri konecniku hlavne pri dlhom sedeni, ako ked sa porezete a namocite to do vody. Ak idem na potrebu, vzdy najdem ci uz na papieri alebo priamo vo wc nie velmi velku cast krvi. Vedeli by ste mi nejako pomoct? Co by to tak mohlo byt? Treba akutne vyhladat lekara? Dakujem za odpoved.