Menštruačný pohárik

copya

ahojte, mna odradza hlavne to, ze si ho musim umyvat zakazdym ked si ho budem vyprazdnovat. ked si predstavim ze budem niekde kde nebude moznost oplachnut si ho?
niekde sa pise ze je najlepsie ak si taky cas zoberiem trochu vody na wecko a oplachnem si to tam, ale.... inac by som proti nemu asi nic nemala. vie mi niekto poradit, alebo povedat co mam robit taky cas? lebo na 90% by som si ho kupit chcela

titinka

ahojte ja som si poharik objednala asi pred mesiacom a tento tyzden som ho skusala, je to fajn vec, odporucam urcite, ale podla mna keby som bola este panna tak by som si ho nekupila...ale pre tie ktore uz panny nie su a pouzivali tampony tak je to skvela vec...mate len jeden poharik ktory menite najneskor za osem hodin...nemusite rozlisovat ci vam treba tampony super plus, normal alebo mini, jednoducho sa zavadza...ja som mala problem pri prvom vyberani ale ked clovek pride na to ako to pojde tak to ide super, hlavne je sa uvolnit, stopku si skratite ako vam to vyhovuje, ja som odstrihla asi 1 cm, ani raz mi nepretiekol, vobec ho necitit, je to radost pouzivat...ak vas to zaujima urcite navstivte tu stranku www.merien.sk

marcela2

Na diskusnom fóre Merien nájdete ďalšie informácie o menštruačnom poháriku. Prispievajú tam aj ženy ktoré už pohárik majú a podelia sa o skúsenosti.

dvojbotka

kiki toto mi este poslala pani od ktorej som poharik kupila ... 1. Môžem používať Mooncup aj keď som ešte panna?

Menštruačný pohárik veľkosť B je špeciálne určený pre mladé dievčatá a ženy. Pošva dievčaťa, ktoré začne menštruovať je už pripravená aj na to aby prípadne porodila dieťa a preto nie je problém s veľkosťou pohárika a tým, či sa pohárik do pošvy zmestí.

Jediným problémom pri používaní pohárika dievčatami, ktoré ešte nežijú pohlavným životom môže byť panenská blana a jej prípadné porušenie. Každý organizmus je iný a aj tvar a veľkosť panenskej blany je u každej ženy iná. Môže vyzerať ako prstenec okolo pošvy a mať okrúhly alebo oválny tvar, alebo može byť viac uzavretá a mať viac malých otvorov, cez ktoré vyteká menštruačná tekutina. Najčastejšie sa poruší pri prvom pohlavnom styku ale nemusí tomu tak byť vždy a inokedy sa môže porušiť aj pri športovaní.

Dievčatá, ktoré sa rozhodnú pohárik používať by mali zobrať do úvahy fakt, že sa panenská blana pri jeho používaní môže porušiť, ale nie je to pravidlo, je to skôr možnosť.

Ako na to?

Ak sa rozhodneš používať Mooncup skús si naskôr pozrieť nejaké obrázky v knihe o tejto oblasti ženského tela.( viem, že ste sa to už učili, ale môžeš si to zopakovať, aj v návode na používanie pohárika sú dobré obrázky, je uverejnený na našich stránkach) Potom sa zameraj na seba a preskúmaj svoje telo. Budeš na to potrebovať kľud a trošku času. Bude dobré ak si čistým prstom preskúmaš pošvový vchod, a všetky súčasti pohlavných orgánov, ktoré sú vidieť. Môžeš k tomu použiť aj malé zrkadielko. Takto sa o sebe a o svojom tele i cykle naučíš viac a budeš lepšie rozumieť použitiu pohárika.

Na prvé vyskúšanie pohárika si dopraj čas a kľud. Pusti si nejakú dobrú hudbu, môžeš sa okúpať alebo osprchovať a pri tejto príležitosti skúsiť pohárik zaviesť. Snaž sa byť čo najviac uvoľnená . Môžeš tak urobiť aj mimo menštruačného cyklu. Pohárik si najprv vyvar podľa návodu a potom ho ponatieraj z vonkajšej strany lubrikačným gélom na vodnej báze poskladaj ho podľa návodu a skús vsunúť do pošvy.

Zavádzanie skús robiť opatrne tak ,aby to nebolelo. Možno sa Ti to na prvý raz nepodarí. Ale ak budeš trpezlivá a vyskúšaš to viackrát tak sa raz stane (možno až po pár mesiacoch), že si Mooncup úplne ľahko zavedieš a aj vyberieš. Ako všetko nové aj toto bude chcieť trochu cviku. Ale za to pohodlie, ktoré by Ti pohárik priniesol by trochu trpezlivosti stálo, nie?

Jednou pomôckou na zistenie, či sa Ti Mooncup podarí zaviesť môže byť aj to , či si už niekedy vyskúšala použitie tampónu. Ak sa Ti podarí zaviesť väčší tampón než mini, tak pravdepodobne asi nebudeš mať problém s pohárikom.

dvojbotka

kiki ono to neni moc pre panny takze pochybujem ze by nejaka za to vyhodila 950 sk len tak za to ze je to vyzera byt super.

kiki

bože nech tu už konečne napíše niejaká panna čo to skušala to už nie je normálne same otázky tu su ale absolutne nikde nie je odpoved, veverím že ani jedna to ešte neskušala

dvojbottka

bohdanka bola som ti ho odmerat :) dlzka po zlozeni je 3,3 cm a sirka je 3 cm.ale pokial si mala styk tak to neni vobec vela :)

bohdanka

prosím prosím mohola by mi tu niejaka mila osôbka povedať aký velký je pohárik ked ho preložite napolky no tak jak ukazuju v návode, je to stále velké či ani nie? má viac ako 1 cm? myslím B velkosť

pet

Aj ja ho mam, teraz ho pouzivam prvykrat. Len mi poradte baby, co ho pouzivate dlhsie nejake triky pri vyberani, nejak mi to nejde, resp. nejde lahko. Vzdy tam musim jednym prstom uvolnit vzduch a potom druhym vyberat, nejake divne a komplikovane. Poradte ako ho vyberat najlahsie. A druha vec, dnes som v noci pretiekla, hoci som ho nemala naplneny, mohla som ho mat hlboko?

lilun

Ahoj. Tak ja uz som prekonala jedno ,,haranie sa,, s poharikom a stastny to den kedy som ho dostala. Je uplne skvely, vobec ho necitit, manipulacia je v poho, naucite sa na treti pokus a vobec nepreteka, pretoze sa ledva naplni do polovice. A v noci je to skvele spat a zobudit sa rano cista a bez obavy z toxickeho soku. Len odporucam. na www.menstruacnypoharik.sk mate 50sk zlavu ak date kod zakaznika D276.