vyťahovanie nervu zo zuba - následný zápal

Príspevok v téme: vyťahovanie nervu zo zuba - následný zápal
kamoska1

zubár mi v stredu vyťahoval nerv zo zuba, strašne ma ten zub potom bolel, zo štvrtka na piatok som opuchla, asi tam je zápal a zubár sa v piatok tváril, že to musím vydržať, znovu mi prečistil kanáliky a nechal mi zub otvorený a že sa mu mám prísť ukázať v pondelok...je to normálne? nemal mi predpísať niečo proti tomu zápalu? nejaké ATB?

Annika1987

je to v trencine, pytali odomna aj preukaz poistenca, tak neviem, ci cast hradi aj poistovna
ich stranka je www bodka uscenter bodka sk

Annika1987

mne ho nasla ta zubarka v tej klinike hned, ako sa pozrela na obrazovku na rentgen. A aby ho videl aj moj zubar, tak mi tam strcila ten cistiaci nastroj, ktorym mi ten kanalik cistila, aby moj zubar videl, kde presne je. Neviem, sestka moze mat 3-4 kanaliky, myslim. Takze je otazne, ci ti vycistil vsetky. Ale na rentgene by to zistit mal.

jabolito

fíha! mne zo 6-stky vytahoval 3 kanaliky... je mozne ze by tam este nejaky stvrty nenasiel??? snimok mi po zaplneni robil ale nic nepovedal, neviem co ho vobec videl a dolezite je aj aky je ten snimok a ci ho lekar dokaze dobre zhodnotit asi :(

Annika1987

nemam zapal okostnice, nastastie, dufam, ze ani mat nebudem. Len zapal v kosti. Zistil to podla toho, ze ma to bolelo. Rentgen mi nerobil ani jeden, az tento tyzden som bola na jednej zubnej klinike, kde mi ho konecne spravili. Zistili, ze mi pri endodoncii nenasiel jeden zubny kanalik. Takze koncom mesiaca od neho asi odchadzam do tej kliniky.

jabolito

a ako zistil ze tam mas zapal na okostnici? ja to vobec nemam spuchnute ani nic, ani teplota ci ine bolesti, len reaguje bolestou niekedy ked sa tam dostane potrava alebo prilis studene-tam medzi zuby. kolkokrat ti robil RTG?

jabolito

no super! tak som zvedava co z toho bude a co to bude. bud. tyzden som objednana... ale uz ma to stalo velmi vela a este raz tolko bude stat biela blomba. neviem si predstavit este dalsi zakrok co bude stat znovuotvorenia, cistenie, zaplnenie a kolkokrat este. to ma jeden zub vyjde neskutocne draho a kde mam istotu ze nakoniec nebude musiet ist von? no tak neviem si predstavit co bude a ako to cele dopadne a v com je problem...

Annika1987

mne vybral nervy z odumreteho zubu, ktory mi odumrel sam. Zubar mi ho vyplnil trvalou vyplnou, a dva mesiace som mala bezproblemovy zub. A po dvoch mesiacoch ma zacal zub boliet presne ako popisujes, tak ho musel zubar znovu otvorit, vycistit... Ak zub po vyplni korenovych kanalikov boli, musi sa zub otvorit a liecit zapal.

jabolito

no lenze mne korene otvoril, vycistil a hned aj zaplnil trvalou vyplnou-vobec neliecil(asi som tam nemala zapal) takze ja uz mam trvalu korenovu vypln. tak preco je ten zub stale citlivy? napr. na potravu ked sa mi dostane do medzizubneho priestoru tak bolí a ked som skusila prilozit ľad na iste miesto toho zubu, tak tiez bolel dost asi minutku...

Annika1987

aj mŕtvy zub môže bolieť (v takom prípade bolí okolitá kosť, ktorá sa zapáli z odumretých tkanív v dotyčnom zube). Zo živého zuba nemožno opuchnúť – príčina opuchu môže byť v mŕtvom zube, mäkkých tkanivách okolo zuba alebo v kosti samotnej.

inak ja sama momentalne riesim otvoreny mrtvy zub, kde ma stale boli kost a po vyplneni liecivou vlozkou boli na nevydrzanie a treba ho zas otvorit, sama neviem, co mam cakat, co este zubar spravi, ked sa to stale nelieci, trhat ho nechcem, mozno antibiotika.. spytam sa ho