Obličková diéta - čo jesť pri poruche obličiek

Jefitto

Hlavne malo soliť, keď, tak soliť s KCl (tuto soľ poživaju aj hypertonici, je hnusná, ale dá sa na to zvyknúť). Ďalej neviem skadial berieš, že opuchnuté oči=problém s obličkami...

RNG

Kamene v oblickach mozno s 94% za dva mesiace uspechom rozpustit pitim caju z byliny chanca piedra, kopcom lyzica byliny do pol litra vody, povarit 10 minut, nechat odstat prikryte 2-3 hodiny, zliat, nefiltrovat.
Extra doplnok magnezia casto zabrani tvoreniu kamenov.
Vyhybat sa treba najma potravinam s vyssim obsahom kyseliny stavelovej(oxalic acid)
oxalicacidinfo.com
oxalate.wikispaces.com

sima35

dobry ,mozete my poradit.Mal som oblickovu koliku -piesok v oblickach .Bolo my viackrat krute zle no vysledky su negativne.Tak ak my niekto poradi comu sa mam v jedle vyvarovat bol by som vdacny.Mam vselijake lieky,takze sa liecim no aj stravu musim prisposobit.

Lehotka

Dobry vecer,chcela by som sa spytat,ze co mam rozumiet pod pojmom"Zrychlena funkcia obliciek"?Jedna sa o mojho 3rocneho syna.Pri narodeni mal dva nadoblickove hematomy a od narodenia ma zvyseny cholesterol,jeho vyziva je pomerne zdrava a obezny nie je.Dojceny nebol.Jeho porodna hmotnost bola velka a porod bol spontanny.Mam mat obavu???Dakujem za odpoved

aluska1

no opuchy oci suvisia s oblickami- v tom zmysle ze vela prijimanej soli viaze vodu a prilis vela vody v tele zatazuje ladviny,su tzv prevodnene

cize NESOLIT!

zilinatren

Ak pri diabete II. obličky prepúšťajú že vraj bielkoviny, akú dietu treba dodržiavať a čo hlavne nejesť a nepiť, je zdravé ráno na lačno vypiť dva poháre vody pri veku 64 a pol roka, a začína prostata ˇakujem za odpoveď aj na majl

[zruseny12]

ja nemozem pochopit jednu vec,pred asi 2tyzdnami som bola na krv a moc koli OBLICKAM,vysledky boli,ze vraj VYBORNE,a mne stale opuchaju oci.Tak potom comu mam verit?pijem caj z PRASLICKY,a tu BILINSKU KYSELKU kde by som mohla kupit,normalne v obchode?Dakujem.

gregor

Na utišenie chorôb ľadvín je vhodné uživať prirodnú alkalickú (zasaditú)liečivú vodu BILINSKÁ KYSELKA /nie je to kyslá voda podľa názvu skôr príjemnej trocha slanej chuti/. Uživať ju treba na lačno 30 nim pred jedlom v dávkach 250ml ráno,naobed,večer, vhodná je aj k preventivite ráno. Keď že je to stredne mineralná voda, denná dávka sa doporučuje 1000ml/deň. Zdraví Gregor

mira

Opuch očí skutočne ukazuje na nezrovnalosti v obličkách. Môže byť spôsobený zahlienením alebo zavodnením a ochromením činnosti - dilatáciou tkaniva.
Diéta je vhodným riešením, ale je to na dlhé písanie, pretože treba urobiť viacero úprav.
Ak chceš, napíš mail alebo pozri všeobecné doporučenia a ukážky na www.ekozahrady.com alebo www.makrobio.wbs.cz.