Odstavajuce usi - zakrok

Príspevok v téme: Odstavajuce usi - zakrok
nerozhodna

viem ze tu zato tema uz je ale chcem vediet presne informacie rozmyslam nad zakrokom odstavaju mi usi pise sa ze najviac bolia tie injekcie kde ich vlastne presne pichaju aka je to bolest naozajtaka velk velka?kolko krat pichnu do jedneho ucha ako vlastne prebieha ten zakrok?to sa robi najprv jedno a tak druhe alebo nejeko pribezne co presne sa pritom pocituje??a co pacient lezi sedi alebo ako a co tesne po zakroku kedy sa ohlasi bolest a ako dlho trva 1-2-3 dni tyzden dva?a co potom pri kontrole vytahuju sa potom stehyalebo sa vstrebaju chcem sa spytat ci su aj bolesti dlhsie po zakroku po mesiaci dvoch a tak ci je to velmi citlive nie zeby som bola dajaka citlivka ale mam strach ani neviem predcim velmi dlho to zvazujjem ale strach je silnejsi mam 24 takze najvyssi cas sa rozhodnut vopred dakujem za radu

--------------
Korekcia odstávajúcich uší (otoplastika) www.zdravie.sk

dada5555

Ahojte ak sa rozhodujete ku komu v BA isť na operáciu uši, odporučam dr Fabryho z Posonium clinic. Nedavno mi robil korekciu jedneho ucha. Je to mily, ochotny a vesely človek a dobry odbornik. nemožem na neho povedať nič zle, vôbec neľutujem že som šla k nemu na operáciu

PAJKLA

ahojte,
chcela by som sa opytat si este stale plati ze mi to poistovna moze cele preplatit. ak mam samozrejme potvrdenie od psychologa. Byvam v Ziline a tam by som aj chcela ist na operaciu.
No mam spolocnu zdravotnu poistovnu. Je tu niekto komu to preplatili aj cez takuto poistovnu?
dakujem :)

7adka7

Ja som vcera bola na operacii v Kosiciach v Kosice-Saca. Musim fakt povedat, ze som v zivote nezazila taky pristup lekarov aku tam. Odporucam kazdemu. Ja som uz bola na jednej operacii v Trebisove, ale dodžubali ma tam na plnej ciare. Doktorka vravela ze mi zlomili chrupavky a ze sa s tym uz neda nic urobit. Skusila ma operovat a dnes som bola na preveze a videla vysledok. Musim ju vazne pochvalit, vyzera to super ... oproti predoslej operacii nemam slov :) iba jednu vec lutujem, ze som hned na prvy zakrok nesla do Kosic.

Bethh

Na operácii som bola pred 2 dňami. Robil mi to Dr. Trška v ŠNOPe. Operácia bola v pohode, dala som si cop, vyčistili mi tvár a uši, ľahla som si, otočila som hlavu na jednu stranu, najprv mi doktor atramentom niečo kreslil na ucho (myslím že obkresľoval tvar chrupaviek), potom prišli injekcie - bolo ich viac do jedného ucha, z rôznych smerov, asi 8 (ale neviem presne), tie dosť boleli, ale vždy to trvalo len chvíľku, čiže kým som si to stihla poriadne uvedomiť, bolesť bola preč. Čo bolo fakt nechutné, boli tie zvuky, keď mi rozrezali kožu, bolo to ako keby pilovali drevo a potom keď to zašívalo to bolo hrozné vŕzganie :D ale bola to sranda, v kuse mi bolo do smiechu. Ešte počas operácie som dostala ďalšie dve várky injekcii, s tým že tú tretiu som už ani necítila. Po zašití si to poriadne obzreli, obložili mi ho niečím mäkkým a otočila som hlavu a teraz to isté na druhom. Medzitým sa to prvé ucho už \"prebúdzalo\", ale bolieť ma začalo až nejaké 2 hodiny od zákroku, a potom asi 8 hodín od zákroku prišla tá najväčšia bolesť, mala som aj ibalgin 4OOvku a aj tak to dosť bolelo, ale trvalo to len pár hodín potom už bola bolesť maličká. Druhý deň od operácie - asi dvakrát za deň som si dala Ibalgin 200ku a bolesť bola len zanedbateľná... Mala som síce trošku divný pocit, ako keby som mala to ucho preklopené, ale to si netreba všímať. Čo je trochu nepríjemné, že s tým obväzom na hlave (aj pod bradou) sa trochu komplikovane umývajú zuby, nemôžem jesť veľké sústa, zívať a kýchanie je tiež nepríjemné. a jasné, trošičku mi ten obväz vadí, že si nemôžem ani poriadne tvár ráno opláchnuť, ale ja som na tieto veci moc háklivá. Keď prejde týždeň od operácie, idem na preväz, za 2 týždne mi dajú dole obväz a potom doma a v noci 3 mesiace čelenka. Dúfam že tie uši budú fajn, že budú rovnaké a že aspoň trochu menej budú odstávať, aj keby nemali byť úplne dokonalé. Lebo ako čítam tie diskusie, zdá sa mi že každému sa s nimi niečo pokazilo :/ No ale doktor aj sestrička povedali že sa im to velmi pekne podarilo spraviť, tak dúfam že to tak aj ostane... Stehy mám vstrebateľné. A inak operácia stála 53O eur so všetkým. Pôvodne som to chcela nejak vyriešiť cez poisťovňu, ale to sa dá iba do 14 ROKOV (ja mám 15) a je to dosť zdĺhavé a komplikované a ja som o chcela stihnúť do konca prázdnin.

rokoko510

Vedeli by ste mi poradiť nejakého dobrého odborníka pri ktorom sa vám uši nevratia do pôvodneho stavu ani po dlhšom čase v okoli Popradu??Ja som už jeden zákrok podstupila vo Fakultnej nemocnici v BB a uši sa mi vrátili,zvažujem druhu operáciu ale nech je už posledná. Dakujem

Zoja23

Ahoj juskaa,asi je uz neskoro ale ja by som doporucila tebe aj ostatnym co byvaju v okoli ZA aby isli na zakrok do Martina na kliniku Helios(si vygoogli)ja mam s nou velmi dobre skusenosti...som vyse roka po korekcii a usi mi vobec neodskocili...samozrejme ze po zahojeni sa trocha zmenia,ale to len preto,lebo odpuchnu.Na klinike postupuju takto:najskor sa s lekarom dohodnes ako chces,aby usi vyzerali,ci moc pri hlave atd.,potom sa pyta ci nie si alergicka na lieky,ine alergie...potom dohodne termin operacie.Robi sa v lahu.Najskor jedno potom druhe.Najbolestivejsie su v pichy tej utlmujucej latky.Picha sa v zadu na uchu kde je vlastne ta chrupavka,ktoru bude zoskrabavat.Fakt neprijemny pocit,pretoze to dokonale pocujes,a v momente v pichu ta zaleje krv...brrrr...jedno usko sa robi priblizne 45.min.Potom to iste s druhym.Sestricky potom hlavu obviazu.A riadne!;-)Pretoze sa nerobi ziaden prevaz na druhy den,ani sa to nemeni za celenku ako niekde inde,mozno preto niekomu tie usi odskocia.Bandas by sa mala nosit 12 dni,po 2tyzdnoch od operacie sa vyberaju stehy(dalsi dovod,preco usi neodskocia tak lahko,pretoze nie su samovypadavacie)inak pri hojeni a den pred operaciou by si mala uzivat sirokospektralne antibiotika.Korekcia stoji 500 €.

juskaa

ahojte volam sa Martina mam ten isty problem ako vacsina z vas ,,,,dlhe roky som sa odhodlavala na tuto operaciu ale nikdy som nemala na to peniaze az doposial citam rozne recenzie a hladam si nieco v okoli Ziliny resp nejaku dobru plasticku chirurgiu ,,vo vnutri pocitujem stale strach z operacie a samotneho priebehu velmni sa bojim aj toho ze si nemozem dovolit ostat doma dlhsie ako tri tyzdne kvoli praci v zahranici poradi mi niekto co je pre mna najvyhodnejsie ?,,,,a kolko to as tak trva myslim samotne hojenie a este k tomu ze sa to moze opat vratit spat to ma dost zaskocilo,,,,