Krčná chrbtica a záchvaty v noci

Príspevok v téme: Krčná chrbtica a záchvaty v noci
shrekula

Vedel by mi niekto poradiť čo s tým? Mám problémy s krčnou chrbticou, prečítala som si viacej príspevkou s touto témou.Mám tiež problémy s cestovaním, mám pocit že sa zadusím ked nastúpim do vlaku,ale okrem pocitov úzkosti až paniky mám problém v noci. Zobúdzam sa na pocit že sa nemôžem nadýchnuť, v nose mám křč a trvá to pár sekúnd.Musím to predýchať ústami a niekedy ani oči nemôžem otvoriť. K neurologovi chodím už 4 roky, určil mi že mám epileprsiu čo podľa mojho názoru nie je správna liečba. Prakticky až teraz som bola na odporučanie druhého lekára na magnetickej rezonancii kde mi zistili že mám blok.postavenie stavcov 2-6. Už nevie kam mám ísť. Som stále na liekoch, ktoré zaberajú len čiatočne. Vie mi niekto poradiť?

[zruseny12]

nechcela som tu pisat,ale toto, co som precitala,ze tehotenstvo pomoze sa dostat z choroby tak to je podla mna hlupost najvacsia...aka moze byt...

shrekula

A ešte niečo, nepýtaj sa na CT ale na magneticku rezonanciu. Na CT nevedia tak detailne skontrolovať krčnú chrbticu.ale vyšetrenie je v podstate také isté. takže báť sa nemusíš.

shrekula

takže, ak ti nejaký doktor povie že si mladá na CT tak by si si mala nájsť niekoho iného.Mna tiež nikto nechcel poslať na vyšetrenie a prakticky až teraz po tých 8 rokoch som bola na magnetickej rezonancii, to je niečo také ako CT.TAm ta zosnímkujú, krčná chrbtica nemá spočiatku žiadne príznaky bolesti, aspoň u mňa to tak bolo. Len mi bolo zle, točila sa mi hlava, z ničoho nič mi búšilo srdce, tlak som mala aj 160/90 udery 110. takže tak. brala som lieky na upravu tlaku a srdca, teraz je to už chvalbohu OK, aspoň to sa mi vyriešilo.a príšerne ma bolí chrbát, raz mi to udiera do hlavy, inokedy do nôh.alebo som bola v obchode a naraz na mna dolahla taká panika, že som musela odísť. Ale hlavne nevládzem chodiť. Po pár krokoch mi príde zle, točí sa mi hlava, zahmlieva sami pred očami.ale nie vždy. Niekedy je mi celkom fajn, ale to len dočasu. Ked je vonku pekne tak je OK ale akonáhle prší, alebo je nejaká zmena tak je to na figu.Ale mala by sisi dať vyšetriť krčnú chrbticu. Ani mne to nikto neveril ale tam je pes zakopany.

q

999- ze je to drahe? To toto ti fakt povie lekar? Tak nech potom nesie za teba nasledky, ak sa ti nieco stane. To ho nema co zauijimat, ze je to drahe, ved on to neplati....Vymen lekara. Baby, inak moja svokra ma tiez problemy s krcnou chrbticou, nastalo to u nej po tretom porode, ma vysoky tlak, pred mesiacom aj odpadla, zapadol jej jazyk, a sanitka ju ani do nemocnice nechcela zobrat, ze naco, ked jej nic nezistili...Niektore choroby asi este nie su dost dobre zmapovane a toto bude asi, bohuzial, jedna z nich :(

999

no tak to si ma veli nepotesila tiezs som si v kutiku duse myslela ze mi tehotenstvo pomeze a ty mi pises pravy opak no neviem v pondelok idem na kardiologiu tak s ajej popitam neurologa?my tu mame jedneho a ten mi zakazdym povie ze je to chrbtica obvodny lekar chcel CT a on mi povedal ze je to drahe ze som mlada no je to normalne?uz som zvazovala ze si to zaplatim sama sk sa to vobec da nemala som tiez ziadne problemy absolutne nechape z coho to mam zo stresu nervou a tak?niekedy sa normalne bojim ze dostanem infarkt najhorsie je to v noci aj dnes som sabudila na to akoby mi nebilo srdce to clovek este viac polozi aj cez den mi je mizerne a co ty mas problemy len v noci mozem vediet ake mas ty priznaky?

shrekula

Tak takto dievčata. Túto chorobu som získala po tehetenstve s prvou dcerou. Ako slobodne bezdetne dievča som bola fit, chodila som do fitka, stravovala sa racionálne a nemocnicu som videla len ked som okolo nej prešla. A tým tehotenstvom, sa všetko zmenilo. Pravdepodobne sa mi vtedy zablokovali krčné stavce dostala som v spánku záchvat. Diagnoza, že epilepsia. Ale ja ju nemám, pretože epilepsia je niečo iné, záchvaty a tak. ja som mal len jeden a zicher je zicher nasadili lieky na epi. tak som pekne od nich pribrala, efekt nulovy a stav je horší ako bol.chodila som aj k sukromným lekárom kde som platila ale ani to mi tentoraz nepomohlo. A s tým máš pravdu 999 že to robí aj psychika, ale ale v spánku ked človek oddychuje a nemyslí na nič sa naraz zobudí na pocit že sa dusí. Potom jasne že sa bojíš ísť niekam.Ja už fakt neviem, niekey by som si sadla do kúta a riadne sa vyrevala, ale ani to nemôžem. Niekto si povie, sú aj horšie choroby, vozíčkári a tak, ale kým túto chorobu neprežije tak nepochopí.Cvičím pilatesa, sú chvíle ked je fajn, ale naraz ma sekne a koniec.No uvidíme, hladám dobreho neurologa, ktorý tomuto rozumie.

lea

ja teraz skusam homeopatikum Vertigoheel- proti zavratom. a kvapky Efortil na zvysenie tlaku. lebo ho mam velmi nizky. ale treba aj vela palit sviecky okolo seba- ak su zavraty sposobene zlou energiou, ohen ju znici

lea

dievcata, mozno by vam pomohlo tehotenstvo. vtedy je telo silnejsie a odolnejsie. na chrbticu je velmi dolezite rehabilitovat, naucit sa cviky od skuseneho fyzioterapeuta. ja som mala tento tyzden velke zavrate, tak vas chapem, musi to byt strasne zit roky v takomto stave. a co je najhorsie - ked vam lekari ani okolie neveri a obvinuje z hypochondrie, velmi dobre poznam ten pocit bezmocnosti

999

no tak to si ma potesila 8 rokov a ja ze sa to nejako casom predsa len spravi a ake problemy mas ty ja o svojich vsetkych problemoch uz u lekara ani nevravim len to dolezite je to dobry lekar ale dakedy si asi mysli zu som hypochonder a v podstate sa mu ani necudujem teraz mam problem aj s tym ze je zima a tak nedobre sa citim neviem to opisat pri tych zachvatoch s ami stava alebo mam pocit akoby aj vzduch chutil inak ale neviem to inak opisat zviera mi hrdlo ak dlho rozpravam alebo ak nieco dolezite hovorim a cosa mi stava tak to je to ze sa akoby zlaknem hoccoho uplnej blbosti a vtedy sa fakt blbo citim je to urcite psychika ale co je dovodom co to spustilo raz to neviem pochopita to chcem este jedno dieta mam len 1 aj to uz skolaka mam pocit ze je to riziko v takom stave je to asi choroba celeho tela vsetko je s nou prepojene srdce chrbat dychanie kondicka uplne vsetko co to do kleu je je nas tolko co tym trpime uplne mlady ludia a nikoho to nezaujima?