Pre jatyon

Príspevok v téme: Pre jatyon
Tina2

Ahoj jatyon!
Chcem sa Ta opytat - radis vo viacerych temach homeopatika, myslim ze niekde aj akupunkturu, a si proti uzivaniu hormonalnej antikoncepcie. Ak sa v niecom mylim, vopred sa ospravedlnujem. Neviem ci si muz alebo zena. Co sa tyka tych homeopatik a akupunktury mas aj nejake osobne skusenosti? A este ak si zena: ako sa chranis pred neplanovanym otehotnenim ak nie HAK (viem ze je to svinstvo, no otehotniet si dovolit tiez este nemozem a kondomy "nemozem" - zdravotne dovody), ak si muz tak ako sa chrani Tvoja partnerka? Nemusis moc dopodrobna, ak niecomu nebudem rozumiet najdem si podrobnosti na internete... Chcem len vediet ci su to osobne skusenosti, alebo len nastudovane zo stranok podobnych tejto. Mam dlhodobo zenske problemy - zapaly (zalozila som tu temu opakujuce sa zapaly posvy). Dakujem za odpoved!

Nikola0407

O.K. jatyon, čo potom odporúčaš, ak žena ešte nechce alebo nemôže (z rôznych príčin) mať dieťa a chce žiť sexuálnym životom.

Nikola0407

No ja nevie. Jak čítam, tak čítam, ale užívanie HAK nie je také hrozné. Už doba dosť pokročila a sú čoraz bezpečnejšie, čo sa zdravia týka. Ja osobne nefajčím, nepijem (alkohol), mám len jedného partnera a chodím na pravidelné gyn. prehliadky. Čoho sa mám báť? Veď na tých linkoch, ktoré ma mali presvedčiť o tom, že sú HAK zlé, naopak ma presvedčili, že sú v poriadku. Dokonca znižujú riziko niektorých ochorení.

jatyon

ZIADNY lekar nezisti babe neziaduce ucinky HAK ..... lebo o tych 30 - 40 rokov, kedy napriklad ta zena bude mat rakovinu pecene, prsnika atd atd ... si uz NIKTO nespomenie, ze to je preto, lebo brala HAK.

Nikola0407

Známej tiež zakázali brať HAK, lebo mala problém s pečienkou. Ibaže ona má dosť rada alkohol, takže...

Nikola0407

Článok na tomto linku www.zdravi4u.cz len potvrdil, že užívanie antikoncepčných tabletiek je čoraz menej nebezpečné a ak má žena málo partnerov, najlepšie jedného, nefajčí a chodí na pravidelné gyn. prehliadky, tak sa nemusí ničoho báť. Samozrejme, že je v tom riziko, ale kde nie je?

Nikola0407

Každá žena, pokiaľ je zdravá môže HAK užívať. Preto sa predsa chodí na pravidelné vyšetrenia, aby sa pri nejakých ťažkostiach vysadili. Pravidelne sa robia pečeňové testy a gynekológ upozorní, že nie sú v poriadku. Či nie?

jatyon

nazor na HAK si moze vytvorit kazdy .... napr. hladanim na internete...
.
www.zdravi4u.cz
.
Na stránkách BBC se například uvádí výzkum britských vědců, kteří tvrdí, že dlouhodobé užívání hormonální antikoncepce zvyšuje riziko rakoviny děložního čípku. Chcete-li se o současné moderní antikoncepci dozvědět víc, podívejte se například na internetové stránky www.antikoncepce.cz
.
odporucam POZORNE si precitat pribalovy letak kazdej HAK.