Kalcifikat

RNG

Kalcifikaty z makkycy tkaniv sa daju postupne presunut do kosti branim vacsich davok vitaminu D-3(5000 IU) a K-2, az 200 mikrogramov vo forme MK7

zuzu123456

Dobry den, chcem sa opýtať: bola som na ct mozgu. Zaver znie: Hrubý falcifikát vo falxe F a cisterna cerebellaris superior. Hrubsia kalva difuzne F . Dakujem

maca1207

dobry den,chcem sa opytat,som v 33t.terhotenstva a nasmu nenarodenemu syncekovi zistili centralny kalcifikat v lavom laloku peceni do 5mm...ake to ma dosledky na zdravi mojho nenarodeneho synceka.dakujem vopred za odpoved

retriever

Ja mám zrejme od detstva kalcifikát na MI chlopni, vždy vyzeral veľký ako 2 haliernik. teraz sa vraj podľa rozmerov musel zväčšiť, mal som v apríli divnú crípku s reumatickými príznakmi a záchvatom dny. Naviac beriem lieky na nízky tlak takže jedno s druhým, niekedy som sa cítil fajn, niekedy som sa zadýchal po 2 krokoch. Malo to byť operované predvlani ale kvôli Klebsielle ma poslali domov, bral som pár koktejlov ATB, zabral až suprax ale po ňom som mával ťažké chrípky... Musí sa to operovať, ale chcel som sa opátať ako sa brániť kalcifikátom a podbne, ak beriem lieky na riedenia krvi a vitamín K je v tomto prípade veľké zlo - umožňuje zrážanlivosť krvi??? V prípade takýchto nálezov ako sa toho neinvazívne zbaviť? A akú profylaxiu? Vďaka vopred za fundovanú odpoveď.