Mirena alebo Nuvaring???

mia

Tak teda, Mirena aj Nuvaring su na hormonalnej baze. Obe posobia len na stenu maternice, cize neposobia v takej miere cez krvny obeh, hladina hormonu je nizka. Akurat Nuvaring je na mesiac a Mirena na 5 rokov.
Aj tak- tazko radit. Ak tak velmi to chces riesit, tak zariskuj. Je to 1:1 ci ti sadne alebo nie, nie?

www

teliesko nevykonava ziadne pohyby, preboha...V Amerike liecia rakovinu s pomocou embryonalnych buniek, nopec zien ma v uschove x embrii po umelom oplodneni...ked ti to vadi, chod si ich vsetky pobrat a vynos do terminu. Spasis svet.

pravda je taká...

ked je aj mirena napustená hormonmi, tak mi prijde šetrnejší ten nuvaring- ale iba teoretizujem...

Stanula

žienky, čo si teda dať??? ďalšie dieťa chcem, ale možno až o 5 rokov. Teraz nám treba zarábať a splácať byt...ako sa teda ináč chrániť??? prečo je všetka tá zodpovednosť na ženách?

pre stanulu

Stanula,Nuvaring je tiež Hak,ja by som nuvaringu veru neverila.Mám kamošku,ktorá ani nevedela,že jej vypadol.Mirena je napustená hormónmi.Ja osobne by som si nič do maternice nedávala,lebo si myslím,že dana ako aj mirena môžu potrat spôsobiť,pretože vykonávajú také pohyby v maternici,ktoré bránia uhniezdeniu oplodneného vajíčka.Čiže je to potrat.Veď aj my sme boli deliace sa bunky,www.

www

Stanula, vo velkej vacsine pripadov nedojde vobec k oplodneniu vajicka. Potrat teda nie. Videla si ty oplodnene vajicko? Ja ano. Je to niekolko buniek, absolutne nic. O potrat by sa nejednalo, ani keby sa tych par buniek neuhniezdilo...

Stanula

čo ja viem, tak Mirena zahusťuje hlien, čiže bráni prieniku spermií do maternice + stena maternice ostáva tenká, aby sa prípadné oplodnené vajíčko nemohlo zahniezdiť. A tu nastáva otázka, nie je to potom potrat, ak sa prípadné oplodnené vajíčko nezahniezdi ale odumrie? Keď som sa na to pýtala jedného gynekológa, povedal mi, že žiadna antikoncepcia nie je abortívna, čiže nespôsobuje potrat. čo myslíte vy???

jaaj

a rozdiel- nuvaring je nejaký krúžok, kt. sa zavádza dnu na 1 týžden, a vylučuje hormony.... mirena sa zavádza na niekoľko rokov do krčka maternice, a ako chráni- to mi napíšte vy?

jaaj

nuvaring je tiež na hormonálnej báze, tak neviem prečo ho ospevujú, ked nie je ani poriadne odskúšaný... kde je napísané, že nemá rovnaké nežiaduce účinky??? náplasť tiež nejde cez žalúdok a odpadávajú z nej... (to len pr.)

darina222

ja som teraz tehotna ale uz tiez rozmyslam o vhodnej forme antikoncepcie.ta mirena je vlastne vnutromaternicove teliesko.aky je tam teda rozdiel medzi nuvaringom a mirenou?viete niektora viac?