Potrat a tehotenstvo

usiko

lea, mojho byvaleho sestra bola na potrat pocas VS, potom sa zosobasila s frajerom a teray ma dve krasne deti, zdrave a otehotnela aj vynosila bez problemov...

viem, ze sa bojis, ale nie je vela takych zien, ktore po tom, co mali potrat, mali problem otehotniet...je to take iste riziko ako pri inych oparaciach....slepe crevo, mandle a tak...tierz sa tam vyskytnu komplikacie u nejakeho poctu ludi....neboj sa, budes mat dietatko....

usiko

brumik,

ja ti vyjadrujem podporu, ze chces, aby sa toto dieta nenarodilo. je to tazke rozhodnutie a si silna......mate dve zdrave deti, ktore ta potrebuju a budu potrebovat. keby ste mali chore dieta, museli by ste sa 24 hodin denne on starat a druhe dve deti by velmi trpeli. nemohli by ste robit a vziat ich na kopec miest, neprezili bys te to, co by ste mohli, keby ste mali aj toto tretie chore dieta. ....

ja viem, to, co hovorim, je pre niekoho strasne, ale priroda si s tymto vie poradit sama. v prirode to funguje tak, aj fungovalo pred ludmi, ze slabi jedinci sa nenarodili vobec, alebo umreli po narodeni, pretoze boli neproduktivni pre stado/svorku. to len clovek sa snazi uchovat pri zivote vsetko a nehladi na to, ci ten alebo onen postihnuty o takyto zivot stoji, ci sa mu paci, ci vobec takto chce zit. je to len prestiz lekarov a vedy, nie humannost.....moj nazor,

..... takze brumik, urcite to bolo spravne rozhodnutie a zvazovali ste to odpredu dozadu a jedine, co mozeme my tu urobit je podporit ta, LEBO TY SI SA ROZHODLA A MY NEMAME PRAVO TA PRESVIEDCAT O TOM, ZE SI SA ROZHODLA NESPRAVNE./VSAK, BABY????/.....jedine ty vies, co je pre teba a pre tvoju rodinu to najspravnejsie, takze strasne ti drzim palce, urcite to prezijes v poriadku, ked mas za sebou dva porody...neboj sa adrz sa.....

alicia

brumik, nerob to...budes si to vycitat do konca zivota...neviem si ani predstavit ake to musis mat tazke, ale ked podstupis potrat budes to mat este tazsie...

gianna

Brumik, nerob to, nechod na ten potrat. Viem o viacerych pripadoch, ked lekari diagnostifikovali dietatku rozne postihnutia a narodilo sa zdrave. A aj postihnute dietatko ma predsa pravo na zivot. Mimochodom, downici su velmi mile deti :-) Ja viem, ze to mas tazke, nic nie je tazsie ako vyrovnat sa tym, ked Ti oznamia, ze Tvoje dietatko nie je zdrave. Ale potrat predsa nie je riesenie. Ak chces, tak mi napis na mail.

brumik

tak teda z genetických dôvodov znamená to, že nášmu maličkému diagnostikovali najťažšiu formu postihnutia a DS. mám to potvrdene genetikmi z rozboru dna.velmi sa toho zákroku bojím pretož už som porodila dve zdravédeti a to na vyvolávačku a boli to príšerné bolesti. chcela som le vedieť ako dlho o prebieha čobudu so mnou robiť a tak. Mám to velmi ťažké, dufa ,že nám to naše dieťatko raz odpustí..

gianna

Brumik,co znamena z genetickych dovodov? Vies umele prerusenie tehotenstva v takomto vysokom stadiu tehotenstva prebieha tak, ze ti vyvolaju porod a potom dieta nechaju zomriet. Ja viem, je to drsne, ale je to tak.

Rady

BRUMIK
Samozrejme, že neporodíš spontánne, pôrod Ti musia vyvolať. Má dve fázy, najprv plod oddelia od placenty, aby ho "usmrtili" a potom Ti pichnú injekciu na vyvolanie kontrakcií, čím sa plod vypudí z maternice. Použije sa pritom vákuum, aby ho čo najskôr vybrali von. Doslova ho vysajú z maternice.

Brumik, dobre si to rozmysli. Máš 100% potvrdené, že dieťatko má genetickú poruchu?

tita26

no vyvolaju ti porod, dieta musiš porodiť. ak ti zdravotny stav dovoluje prirodzenym sposobom, ak nie, urobia ti cisarsky rez.