nosná prepážka

majoo

Ak ide len o chrapanie a ine problemy nema, tak to nema suvis. V kazdom pripade, odstranenie chrapania je jednoduchy zakrok, takze ak by bol ochotny, nebol by to problem.

collins

Ahojte, moj priatel velmi chrape, ked spi dycha tak tazko, ze az sa niekedy bojim...Chvilu vobec nedycha a potom sa tak prudko nadychne. Myslite ze by to tiez mohlo mat suvis s tou prepazkou?Pomohla by operacia?

tomas123

Janka...
No nepytal som sa to a teraz ma to trochu stve. Ale hovoril nieco take ze nos bude uzsi, takze asi z jednej strany sa to zbrusi, zase nemam to tak velmi krive, ze by to bolo velmi vidiet.

Takze dlaha je z vnutra urcite? To som rad. A treba to mat zaviazane, alebo take nieco?

sunny 78

Netreba to odkladat, ja som operaciu podstupila minule leto, po 5 dnoch ma pustili domov, bolo to v pohode. Fakt to stoji za to, vyrovnavali mi prepazku a aj mukutomiu mi robili, dlahy mi vybrali po tyzdni. Po 20 rokoch davania kvapiek, som teraz free, je to super. Do spolocnosti sa da ist aj s dlahami, su zvnutra, takze to nekrici... Drzim Vam palce, smelo do toho.

pepan2

ahojte prepáškari, ja som bol na opeácii asi pred 6 rokmi, a ten úžasný pocit keď som sa prvý krát poriadne nadýchol stojí za to, nebojte sa a smelo do toho..., mňa pustili o 3 dni, a dlahy vybrali o 2 týžnde takže sa nestrachujte, bolo to super a šiel by so aj namiesto Vás....

janka....

Ak ti budu robiť nos aj zvonku, tak budeš mať dlahu asi 2 týždne. Ty maš nos krivý do jednej strany a je ti to vidno navonok? Ak ano nevieš ako ti to budu vyrovnávať? To ti nalomia kosť a posunú do stredu tvare? Nepýtal si sa?

tomas123

Po takejto operacii ostava na nose dlaha? Ak ano, ako dlho by som chcel vediet. Kedy teda budem moct ist do spolocnosti...:)

tomas123

Danka
Idem k mudr. Dolezalovi. Vraj je to uznavany odbornik, tak snad mi to spravi dobre. Nejako sa v tomto vyznas, mam taky pocit :)

Damme
ja som si to tiez neuvedomoval, az ked som si zacal o tom citat a zaujimat sa. Vonku bez vreckovky ani na krok, ci je zima ci leto, a pri nadchach stale upchaty nos. Ale clovek si asi na to zvykne. A ked sa to nezlepsi, dufam ze aspon z estetickej stranky to bude lepsie.

damme

Zdravim vsetkych prepazkarov:DD
ja ju mam tiez..mam stredne tazke az tazke dychanie nosom....vobec som si to neuvedomoval..az kym mi to nezistili...a to len pred rokom..mam 27...bola mi odporucena operacia..v KE-Saci - vsetko hradi poistovna....a stale ju odkladam:)...
tomas123..asi mame rovnaky problem..iba ze ja som uraz nemal ziadny..aspon si myslim:)

tina307
tak gratulujem k prekonaniu strachu:)...jj aj mne povedali, ze po operacii 2 tyzdne v kuse musim byt doma...ja sa toho bojim praveze..lebo ja len ked 1 den som doma..tak mam depky:D...
ako dlho si bola v nemocnici ..od prijatia az po prepustenie?? dik
A ako sa ti dycha teraz?
........................
ale bojim sa aj toho....mam problemovu plet (akne)..a ked mi budu operovat nos..a potom 2 dni bude zabandazovany...tak si nechcem predstavit moju tvar potom:)