moze mi zobrat deti?

Príspevok v téme: moze mi zobrat deti?
suzis

som rozvedena...mam dve male deti...od manzela som sa odstahovala..isla som k mame a tlacime sa v dvojizbovam byte traja dospely a dve deti...byvaly manzel si teraz kupil novy byt, ide sa zenit a chce dat na sud navrh na zverenie deti...ma sancu??..prosim poradte mi...strasne sa toho bojim..ja som este na materskej..nemam majetok, som u rodicov..on ma byt, dobru pracu..ma sancu mi zobrat deti???

pravnicka

ahoj suzis...mam vystudovane pravo tak z pravnickeho hladiska ti skusim nieco k tomu povedat..hlavne by som si nasla dobreho pravnika..to je na prvom mieste..nemam vela informacii ale podla toho co pises je to trosku komplikovane..v kazdom pripade je pravo na tvojej strane..mas vela informacii o exmanzelovi tak ich skus pouzit, keby fakt doslo k sudu..vravim prva vec je dobry pravnik, jemu by si vsetko vyrozpravala a on by to uz urcite vedel spravne vyuzit..ale myslim si ze strach nemusis mat..pokial sa o deti staras, co urcite ano tak nevidim problem..jedine by bol problem keby deti chceli ist k otcovi..to by sa asi riadne skomplikovalo..lebo sud berie dost ohlad na to co chcu deti..tak si skus pohovorit so synom..vysvetlit mu ze materialne veci nie su vsetko...drzim palce

suzis

neviem co urobi..ale som si ista, ze na sud pojde s klamstvami...ako ho poznam je schopny si este aj svedkov doniest ktori za peniaze dosvedcia hocico....toho sa bojim najviac...nemysli pritom na deti..ze tieto natahovacky po sudoch a psychologicke vysetrenia..tym budu trpiet iba oni...

suzis

MYIS..neviem co na to jeho brat..nie som snimi v kontakte...ale co to je za zensku, ze skace z postele do postele...a moj byvaly...nechapem ten jeho charakter a city..ved v tom nemozu byt city..nechapem o co tu vlastne ide..je to cele nejako chore...

suzis

MYIS...v decembri ked moj byvaly vyhodil svoju priatelku a s jej synom na ulicu..prisiel ku mne orodovat, aby sme dali rodinu dokopy..plakal, prosil, klacal...proste som mu vysvetlila, ze to nejde tak narychlo..ze cas ukaze co bude dalej...a on zrazu sa ide zenit...jeho brat bol s touto zenou asi rok..pohadali sa a minuly mesiac sa rozisli...a uz je nastahovana u mojho byvaleho...proste toto ma netrapi..akoze jasne, ze mi to vyrazilo dych takeho spravanie..a celkovy postup..len mi nie je jedno kam moje deti chodia, ze sa to tam strieda ako na pase..a myslim, ze si ju ide tak rychlo vziat len preto, aby mal na sude argumnet, ze ma rodinu a deti chce vziat do "uplnej rodiny"

suzis

som z NZ...deti maju 8 a 3 roky...starsi syn stale hovori, ze chce ist k otcovi...ale vidi to cele velmi ruzovo...proste sa cudujem, ze synovi nevadi, ze sa tam striedaju zeny...aj tato ma uz dve deti, kazde s inym..a proste on to vidi len v materialnych veciach..proste ma vsetko kupene ked je tam...otec ich vozi vsade autom...proste syn si neuvedomje, ze realne tam zit by bolo uplne ine..a mne je proti srsti ho tam dat /na skusku/..aby mi ho vychovavala cudzia zena..proste je to uplne od veci pustit ho tam, aj ked som si ista, ze maximalne po troch tyzdoch by chcel prist ku mne spet...cakam na psychologicke vysetrenie..ale nejako nas nevolaju a pre mna je kazdy den stratou a utrpenim...neviem co robit...

myis

Suzis, co to je za idiota ten tvoj byvaly??!! Jednoducho musis bojovat o svoje deti, ty si ich matka a ziadna ina zena ich nema pravo vychovavat!! Ty si ich vynosila zatial co on si uzival a to by som spomenula na sude!! To svedci uz o jeho charaktere, ze si berie byvalu zenu svojho brata! A co na to jeho brat, ak sa mozem spytat?

lenci

suzi, a si z bratislavy? to je len tak otazka na okraj, kedze tu vobec nie je bezne, ze deti prisudia matke...
eliii ti radi dobre, najdi si pravnika
no...to je zle, ze su na teba deti drze, treba im pekne vysvetlovat, ze take spravanie je nevhodne a kolko maju rokov?

suzis

...deti chodia odtial zmanipulovane..su na mna drze a proste mam to tazke..nechodim nikde, pne sa o ne starm, nefajcim, nepijem...jedine moje minus je, ze nepracujem...som na materskej a byvam u matky...manzel mi dokonca dlzi vyzivne..neplati pravidelne..z to riesi exekucia...ale ma peniaze..a tie vedia urobit svoje :((...a v decembri sa rozisiel s priatelkou, ktora unho byvala 3 mesiace a na buduci tyzden sa ide zenit s byvalou manzelkou svojho brata, s ktorou sa on rozisiel iba pred mesiacom !!!!...moze mi aj toto pomoct na sude???..je to asi jediny argument, co mam...