Ako mu mozem pomoct?

Príspevok v téme: Ako mu mozem pomoct?
zufala

Potrebujem pomoc, respektive potrebuje ju moj priatel. Asi pred dvoma rokmi skoncil s drogami,ale dnes sa mi priznal, ze ich znova zacal brat.Zdal sa mi dnes divny, lebo mu bolo zle a vracal a potom sa mi priznal. Neviem co mam robit a preco sa vratil k tomu, ved v poslednej dobe vizeralo vsetko ok, dokonca mi vravel, zeby chcel aj babatko a teraz toto. Neviem co mam robit. Velmi mi nan nom zalezi a chcem, aby sa z toho dostal. Vopred dakujem za kazdu radu.

zufala

takze uz som sa s nim o tom rozpravala, snupe koks a chce s tym prestat..viem, ze to bude tazke...vcera ho chytil abstak a pohlad nanho bol hrozny :(

cukrik

Taky podobny mi pride tvoj pribeh..Nie vsak k mojmu ale ku kamaratkinmu..Jej (teraz uz manzel)chalan bol zavisly..prestal..aj ked skor kvoli tomu ze mu pilila usi..bola to "iba" mariska.. Teraz po troch rokoch mali krizu a on jej chrstol do oci ze aj tak jej iba klamal a tajne znovu zacal brat..no a teraz presedlal uz na kokain..Ona je nestastna..boji sa o neho rozpada sa jej manzelstvo..no on (narozdiel od toho tvojho) to nechce riesit,tvrdi ho ze on robi normalne veci a ona je ta chora..co ho nevie pochopit.. :( Ak ma zaujem dostat sa z toho..porozpravajte sa..mal by ist neozaj na liecenie..nechod nanho tvrdo,nevyhrazaj sa..ale laskavo ale neustupne..na tych ludi to moc neplati..skor rozhovorom,kym sa este da podobrotky a este nerepadne nadobro zavislosti..Vysvetli mu ze mas o neho strach a ze trvas na to aby siel sa liecit ze to nie je hanba..budes pri nom..ze sam to nedokaze..A potom by bolo podla mna po lieceni dobre zmenit prostredie..prestahovat sa od povodnych "kamaratov"..aspon do vedlajsieho mesta,dediny..

krisha

hmm, vlastna vola niekedy sklame, bohuzial. Moj ex priatel bol drogovo zavisly, pokusal sa vela krat prestat sam, aj sa mu to na isty cas podarilo, ale tuzba po droge bola silnejsia ako laska. Budes to mat tazke, ale odporucam aby postupil riadnu liecbu, podla mojho nazoru je to jedine co dokaze zachranit zavisleho cloveka. Viem co su to sluby, plac... a to stale dokola.

zufala

no momentalne mam v hlave vela ? preco zacal...viem, ze je tazke zit s clovekom, ktory je zavisly, ale zas na druhej strane ho nechcem nechat len tak na pospas drogam...ked mi to dnes hovoril tak mal slzi v ociach a bol sklamany sam zo seba...myslim, ze chce sa z toho dostat, ale potrebuje pomoc...predtym sa z toho dostal z vlastnej vole...viem, ze musi hlavne on chciet

mirkaaa

zufala no ked znova zacal tak spravil chybu, mozno ma nejaky problem skus zistit od neho...Je to dost tazka tema len tak ti nieco radit ale ak ho mas rada tak mu skus rozpravat ako si hovorila ze chce baby co by ste chceli spolocne aby sa snazil znova a natrvalo prestat drzim palceky...

asus

Ahoj, je to krute, ale podla mna ak s tym zase zacal, tak je to velmi zle. POznam ludi co drogovali a dnes su vsetci bud mrtvy, alebo zadlzeni az po usi a so zltackou C-ckom a HIV. Nevravim ti, aby si ho v tom nechala, ale ak mu das na vyber, ze bud ty,alebo drogy a ked si vyberie, tak budes vediet, ci mas ancu mu pomoct. Ak si vyberie teba,, bezpodmienecne mu daj podmienku nech ide na odvykacku. Je to krute,ale tu lutost nepomoze. Bud alebo. DRogy su tazke svonstvo s tym mu nepomozes iba ty sama, alebo on sam. Musi byt pod dohladom a riadne prelieceny. Ak bude nervozny a bude chciet drogy, tak vedz,, ze s takymto clovekom to nema buducnost. Iba by si sa trapila a este moze do tohostiahnut aj teba. Toto nie je ziadna sranda. V prvom rade musi chciet pomoc sam. A ak ju bude chciet sam, tak mas vyhrate. Jednodznacne to treba liecit. To nie je hamba a clovek ktory sa rozhodne, ze ide na liecenie ma u mna v ociach vysoku hodnotu. Dalsia vec je v tom, ci ma tau silnu volu, aby zase nezacal, kedze to teraz urobil. Neviem. Ja osobne by som sa mus nazila pomoct keby mal zaujem,ale neviem ci by som planovala buducnost s takymto clovekom. Kto raz okusi drogu, lahko do toho spadne zase. No drzim ti palce a pevne nervy