Operácia žlčníka

Príspevok v téme: Operácia žlčníka
matulo

Mám žlčníkové kamene,po operácii maternice a podávaní rôznych liečiv sa mi zvýšil bilirubín na 100,aj pečeňové testy, chirurg aj internista mi odporúčajú operáciu žlčníka,ale ja nemám žiadne problémy,má s tým niekto skúsenosti? Neviem,ako sa rozhodnúť,či ísť alebo nie na tú operáciu.Hodnoty už mám všetky v norme,upravilo sa to a nemala som ani predtým žiadne tráviace problémy a kamene mám už niekoľko rokov.

lekarka

tu je tazka rada, lebo kazdy pripad je iny. zavisi tiez od toho, kolko je tych zlcnikovych kamenov. ak je tam jeden soliter, dost velky, tak je to menej nebezpecne. problemy vznikaju vtedy, ked sa zlcnik zapali, comu sa da predist upravou stravy. vplyv ma samozrejme aj psychika, to znamena prevladajuca nalada, radost zo zivota alebo hnev a pod. su pacienti, ktori kratko po operacii maju tie iste problemy ako pred nou a su aj taki, ktorym sa problemy stratili. vzdy je to individualne.

melinda

tak ja sa vela nenachvalim v januari som mala problemy zo zlcnikom zistili mi iba piesok chceli ma operovat ale ja som nesuhlasila prisla som domov z nemocnice o 4dni davali mi injekcie a infuzie pomohlo to ale:12.04.som dostala silne krce odniesli ma na pohotovost a krce neustupovali boli silnejsie a silnejsie nedalo sa to uz vydrzat na druhy den uz som nemohla ani nohy vystriet vecer o 18:30ma aj operovali na zlcnik mala som prasknuty nikomu neprajem tu bolest bola to kruta bolest nikdy viac by som nechcela prezit ieco take v nemocnici som bola 7dni a uvidime co bude dalej 3tydne budem na diete a potom zacnem aj vyprazane ja vam radim dajte sa operovat nie je to nic da sa to vydrzat vela stastia