Super recepty

svetlana6

aj ja som si kupila hnedu ryzu, pretoze priatel odisiel na sluzobku, hehe :p tak som teraz sama doma. mna bavi velmi varit, len teraz nemam pre koho :( a pre samu seba ma to nebavi. rada by som vyskusala toolko novych receptov. a hlavne rada aj peciem. ale prplat sa s tym, ked to nema kto zjest? :( a este potom aj sama umyvat tu kopu riadu? taky fanatik zatial nie som :)

[zruseny12]

svetlana...diky za radu,na to som tiez myslela,ze si kupim pudink,ktory sa robi na vode...pekny den...
RNG...ja pouzivam ryzu,ktora je taka hneda,nie ta uplne biela.../tu nemame radi.../

RNG

ja sa tej ryze uz vela nenajem v poslednom case, ale okrem oprazenej cibulky(alebo celej cibule so zapichnutyn 1-2 klincekami ) miesto vody je dobre pridat slepaci alebo hovadzi vyvar, to da ryzi celkom inu chut.
Pre nas je zdravsia hneda ryza, ktora nie je celkom olupana(obielena) a strqavuje sa pomalsie(nizzsi glycemicky index) tj meni sa velmi pozvolne na cukry, takze nam reguluje uvolnovanie sa cukrov, aby sme nemali skakajuce, prebytky a nedostatky v krvi, z coho (z prebytkov) telo vytvara tuky a pri nedostatkoch mame zachvaty hladu a "zravosti", co je zle pre liniu.
Celozrnne produkty vcitane hnedej ryze su pre nas ovela zdravsie.

svetlana6

jajka, ty si ako moja mamina, ta by tiez vsetko najradsej varila v kuchte :) ma za to moj obdiv, za tie roky praxe to uz ma presne v oku, proste kuchtu vypne a na 95% je v danej chvili to jedlo akurat uvarene.
mariaa: neni zac ;) inak pokial viem, tak su dostat aj pudingy, ktore sa rozrabaju vo vode namiesto v mlieku (ja ich sice moc nemusim, ale ked nemozes, co narobis) bola by to asi dobra nahrada. tak robim vlastne puding aj do jedneho kremesa. ten sa rozraba s ananasovou "stavou" z plechovky. ale uz dooost o takychto dobrotach :p

jajka

ja robím ryžu v kuchte. na oleji opražím cibuľku, nasypem prepláchnutú ryžu, 1,5násobok vody, ochutím soľou a vegetou , zavriem a keď začne kuchta syčať, znížim teplotu, a 7 minút, hotovo!

[zruseny12]

svetlana,tak to uz slintam,ale ja nemozem koli mlieku...ale urcite to urobim,ale z jablk-ovocny nakyp...diky za inspiraciu...pekny podvecer...

svetlana6

zania: ja osobne kupujem ryzu vzdy len dlhozrnnu parboiled (po uvareni je sypka a nerozvara sa, podobne ako napr.cestoviny z tvrdej psenice) robim ju vacsinou v trube. tu vyhrejem na 180 C, na hrncek vodou preplachnutej ryze treba dat 1 a pol hrnceka vody (ked robim na sporaku davam dva hrnceky vody) do vody okrem soli pridavam vacsinou kari korenie, alebo bujon, niekdy osmazenu cibulku. ryza v trube sa vari ale dost pomaly (cca 45 min.) vtedy kontrolujem, ci je v hrnci este nejaka voda. tesne pred dokoncenim dam dole poklicku a necham trochu "pripiect". popritom robim na sporaku druhe jedlo. takto sa mi ryza este nikdy nerozvarila.
for suns: ohladom ryz. nakypu. ak ste este neskusali- odporucam: robievam taky nakyp, ze ryzu normalne uvarim vo vode, zvlast uvarim klasickym sposobom vanilkovy puding (radsej trosku hustejsi) a do pudingu potom primiesam uvarenu ryzu. nalejem do janskej misy, zvysok ako klasicky nakyp. teda pridam ovocie,neskor navrch vyslahane bielka a posypem sekanymi orieskami :p mnam asi si ho spravim na veceru :))

[zruseny12]

Pekny den...tak ja som este neskusala tento recept,ale myslim si ,ze to bude dobre,kedze mi este pred nedavnom zistili alergiu na mliecnu bielkovinu kazein...a mala som velmi rada kremese,plnene pudinkom...tak som rozmyslala,co namiesto pudinku...a prisla som na to,ze sa daju urobit aj ovocne kremese...
OVOCNE KREMESE:
takze...normalne sa upecu dva platy listkoveho cesta...
okraju sa jablka,nakraju na stvrtky a uvaria.../podleju sa trochou vody/ked su jablka uvarene,rozmixujeme ich na jemnu kasu a do mierne teplych primixujeme 2vanilkove pudinky/ochutime cukrom+vanilkovi cukor-PODLA CHUTI/
jablk rozmixovanych by malo byt 1liter-na 2pudinky...no a potom uz postupujeme tak,ze kasu ovocnu uvarime a vylejeme na plat listkoveho cesta a druhym ho prikryjeme...trochu zatazime a na vrch polejeme cokoladu...nechame stuhnut...a krajame na kosticky...